Advert
Kılıçdaroğlu, Battal Gazi’nin rekorunu egale etti!..

Kılıçdaroğlu, Battal Gazi’nin rekorunu egale etti!..

 

ABD’nin Conan, Terminatör, Rambo, Batman, Spiderman’inden çok daha önceleri bizim Tarkan, Karaoğlan, Kara Murat, Battal Gazilerimiz vardı. Önceleri dergilerde sonraları sinemalarda gerçekten kapalı gişe oynayan tarihi filmlerdi.

Hamasi duygularımızı okşayan bu filmler, birazda o dönemlerde olarak açık ara geride olduğumuz Avrupa’ya ve bize belletilen ezeli ve ebedi düşman Yunanistan’a karşı bir nevi ruhsal savunma refleksimizi tatmin ederdi. Kahpe Bizans’ın nefes kesen dilberleri bizim yiğitler karşısında mum gibi erir, ateşli delikanlılarımızın yanında kamyondan düşmüş karpuz gibi dağılırlardı.

O zamanlar seyirci önem arz eden sahneleri alkışla destekler her ahval ve şeraitte kahramanımızın yanında olduğunu bravo nidaları ile vurgulardı.

Kahramanlarımız olağan üstü yeteneklerini her filmde üzerine koyarak sergiliyorlardı. Bir gün gözleri bağlı olarak tek ok atışıyla düşmanı gözünden vurdu. Sadık köpeği Kurt kahramanımızı ateşler yanan kuyunun içinden çıkardı derken en sonunda zirve yapan eylem gerçekleşti ve aynı yay içinde gerdiği beş okla beş ayrı yerdeki beş düşman askerini haklayınca pes ettim ve akıl sağlığımı korumak adına bir daha izlememek üzere tarihi filmler ile ilişkimi sona erdirdim.

Kılıçdaroğlu TOBB’ de yaptığı konuşma ile bu rekoru egale etmiştir. Beş ayrı noktada hata yapmak gerçekten büyük maharet isteyen bir beceriksizliktir.

NEYİN RAKİBİ...

Birincisi Anayasa’ya göre muhatabı olmayan Cumhurbaşkanı’nı siyasi rakip olarak görerek kolay hedef olmuştur. İkincisi istikrarsızlıktan korktuğu kadar babasından bile korkmayan iş aleminin konuğu olduğu toplantıda kanlı canlı bir ifade kullanmıştır. Üçüncüsü son yılların her günü kritik yaşanıp acıları rutin hale getirdiğimiz bir dönemde kanla değişecek bir sistemi ağzına alması büyük bir gaftır. Dördüncüsü kendi seçmenini bile ürküten bu sözün ne anlama geldiğini anlatmaktan ve maksadını ifade etmekten aciz kalmıştır. Beşincisi, ben iktidara hazır değilim ve kaderim ikinciliktir diye bir manifestonun altına imza atmıştır. Zorlasam altıncısını da bulur ve rekor kırardım ama başlık egale oldu. Türkiye’de muhalefet anlamında bir değil iki lider sıkıntısının yaşandığını görmeyen gözlere gözlük bile yetmez. MHP’de bir tek Meral Akşener hamlesinin bile tarafsızlara yüzde yirmileri konuşturduğu, CHP de öyle bir umudun bile yeşermediği bir dünyada 13 yıllık iktidarın sıkıntılı dönemlerinde bile verdiği siyasi pasları gole çeviremeyenler iktidar olamazlar.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500