Advert
Birlikte rahmet,  ayrılıkta azap vardır!
Hilmi Şanlı

Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır!

Bir milleti millet yapan en temel özelliklerden biri dayanışmadır. Bir sıkıntıda, bir mutlulukta milletin tamamının aynı duyguları paylaştığı ölçüde millet güçlüdür. Kendi içinde bölünen insanlarının birbirine düştüğü her millet yok olmaya mahkumdur.

 

Mustafa Kemal Paşa'nın, Kurtuluş Savaşı için yaptığı en önemli hazırlık, milli birlik ve beraberliği sağlaması olmuştur. Türk milletinin tarihten gelen birlik olma duygusu, bağımsızlığın kazanılmasında başlıca etken olmuştur. Milli varlığımızın temeli milli şuur ve zorluklar karşısında milli birlikteliktir.

 

 

Bu gün İçinden geçmekte olduğumuz zorlu süreçte geniş rahmetiyle milletimizi büyük sıkıntılardan ve felaketlerden kurtaran Yüce Allah’a sonsuz hamd-ü senalar ediyoruz.

Bu menfur baş kaldırımda kendilerine şehitlik nasip olan bütün kardeşlerimize Cenabı Hak’tan rahmet ve mağfiret, yakınlarına ve Yüce Türk Milletine sabr ve metanet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar Allah (c:c) tan şifalar diliyorum.

Türk Devletine baş kaldırım gecesi millet olarak tarihimizin en zor, en uzun ve karanlık gecelerinden birini yaşadık. Yüce Rabbimiz, bütün kesimleriyle milletimize kenetlenmeyi nasip etti ve milletimiz emanetine sahip çıktı. Hiç kuşkusuz millet olarak sahip olduğumuz bu birlik, beraberlik ve kardeşlik ruhu en büyük nimetlerden biridir. Hamdolsun! Bu büyük nimet sayesinde ateş çukuruna yuvarlanmaktan ve karanlığa gömülmekten kurtulduk.  

 

Bu acı tecrübe bize şunu gösterdi: Hiçbir güç Allah aşkı ve vatan sevgisiyle dolu yüreklerden daha üstün olamaz!

Bu hain saldırılar bize şunu öğretti: Şerefli milletimizi sindirmeyi, itibarını zedelemeyi hedefleyenler rezil ve zelil olmaya mahkûmdur! Kim mazlumun, mağdurun, muhacirin yanındaysa Cenab-ı Hakk’ın kudret, rahmet ve inayeti de onun yanındadır.

Allah’a sonsuz hamdolsun ki, bu topraklar asırlardır Müslüman yurdudur. Bu millet şüheda evladıdır. Bu ezanlar, bu cumalar İslam’ın şiarıdır. Bu dinin, tek bir harfi bile değişmeyen bir kitabı vardır. Bu dinin, en güzel örnek olma vasfına sahip bir Peygamberi vardır.

Allah’ın bize verdiği bir akıl, bir kalp vardır. Bizim değişmez değerlerimiz, 14 asırlık engin bir tecrübemiz vardır. Hiçbirimiz Müslüman olarak bütün bunları bir tarafa bırakamayız. Aklımızı, idrakimizi, vicdanımızı bir kişiye ya da gruba teslim edemeyiz. Dünya menfaati için dinimizden geçemeyiz. Din-i mübin-i İslam’ı alet ederek dünyayı elde etmeye çalışanlara ise asla fırsat veremeyiz. (Diyanet İşleri Başkanlığı)

İzzetine sahip çıkmak için tanklara meydan okuyan Aziz Türk Milletine selam olsun!

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500