Advert
Dikkat! Nöbette uyumak suçtur!

Dikkat! Nöbette uyumak suçtur!

 

    15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece Türkiye’de başlayan halkın darbe girişimine karşı başlattığı Milli İrade ve Demokrasi nöbeti aralıksız devam ediyor. Bursa il merkezindeki nöbet yeri ise Fomara Meydanı olarak belirlendi. Halk Cumhurbaşkanının arzusuna uyarak ve meydanları çakallara bırakmamak adına nöbetine devam ediyor. 

Halk orada olunca Vali, belediye başkanları, siyasiler, acabalı STK'lar, ben onlardan değilimciler, bir zamanlar onlardandım ama ayrıldım diyenciler, bir görev varsa hazırımcılar cümlesi orada kamera ve basın eşliğinde nöbete kalıyorlar.

Ben Sayın Cumhurbaşkanının bunların hiç birine görev verdiğini duymadım. O bu vatanın sahibi olan Türk Halkına nöbet talimatını vermiştir ve gerisi teferruattır.

Kamu ve Belediyelerde çalışanlar ben eksik kalmayayım adım yazılmasın üstüm çizilmesin diye diye tam kadro orada olursa asıl nöbet yerleri olan makamlarında uyurlar ki bu durum geri dönülmez yanlışlara yol açabilir.

Mesela, bir ilçe belediyesinde herkes Fomora’da halk nöbetinde iken meydanı boş bulan bir görevli asıl işi olan işini yapmak için ya da hak sahibine bir inşaat ruhsatı vermek için çok derin ve büyük “duygusal” taleplerde bulunabilir.

Mesela, inşaat sıkıntısı 15 günde biter denilen ve halkı canından bezdiren Mudanya- İzmir- Stadyum Kavşağı aylarca sürebilir. Maçlar 15 gün sonra başlayınca Bursa’da trafik durabilir.

Mesela, Osmangazi Belediyesine sürekli şikâyet konusu olan Doğanbey TOKİ evlerinde işler daha da çığırından çıkabilir.

Mesela, yakın mazide Türkiye’nin en güzel 10 bulvarından biri seçilen FSM Bulvarına esnaf ve BŞB tarafından değneksiz köy muamelesi yapıldığından şimdilerde çok zor olan yürümek yakında imkânsız hale gelebilir.

Mesela, Belediye ve Kamuda iş yapanlardan daha çok iş bağlayıcılar türeyip, vatandaşın kanını emmeye devam edebilir.

Mesela, yeşil alanlar parmak kaldırmak marifetiyle vasıf değiştirip peşkeş çekilebilir.

Mesela, suyun başkentinde Türkiye’nin en pahalı suyunu Bursalılara satmaya devam edebilirler.

Mesela, neredeyse tek hat üzerine yapılandırılmış toplu ulaşım sistemini Bursa’ya en büyük hizmet diye kazık olarak satabilirler.

Mesela, durumdan vazife çıkaranlar bu dönemi denetimden uzak büyük bir harman olarak görüp şirazeden çıkabilirler ve makamlarını zimmet, rüşvet ve irtikap ile kazanç yolu olarak kullanabilirler.

Mesela, FETÖ bağlantısı yakinen bilinen Vali zamanında ve himayesinde olduğu ayan beyan belli, hizmet fakiri olan sağlık kurumunun yıllardır yerinden oynatılamayan başının sebebi hikmeti nedir diye sorulmaz.

Halk nöbetine devam etmelidir. 15 Temmuz bize demokrasinin dört ya da beş yılda bir sandıkta oy kullanmak olmadığını acı bir şekilde öğretti. Biz halk her yerde ve alanda nöbette olmalıyız. 

Bursa özelinde kamu görevlilerinin içinde FETÖ örgütüne yardım, yataklık ve destek verenleri bulmak için samanlıkta toplu iğne aramak gerekmez. Özellikle son beş yılda kimin, kime rağmen, kim tarafından nereler atandıklarını bir excel tablosuna döktüğünüzde aynaya bakıp suretinizi gördüğünüz gibi ayan beyan görürsünüz. Bunun şartı bakarken uyumamaktır.

Rızıklarını halka hizmet ederek kazananlar ise nöbeti görevleri başında tutmalıdır. Yoksa gece görüntü verirken gündüz nöbette uyurlar. Nöbette uyumak affedilmez.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500