Advert
Bir büyüğümüzü daha kaybettik!
Osman Gürçay

Bir büyüğümüzü daha kaybettik!

Bursa’nın bereketli toprakları, çalışkan Balkan göçmenlerinin güçlü ve katma değerli üretim teknikleri ile her daim ülkemizin yüz akı oldu.

Bugün de lisanslı da olsa ülkemizin otomotiv endüstri merkezi durumundadır ama değişen üretim ve pazarlama tekniklerine uyum sağlayamayan, özellikle ikinci kuşakların yaptığı plansız agresif büyüme tuzağına düşen köklü firmalar birer birer sahneden çekildiler.

Eski acıları depreştirmemek için isimleri bir dakikada aklıma geliveren ama zikretmeyeceğim onlarca dev firmanın nasıl eriyip yok olduklarına zaman içerisinde tanık olduk.

Fizik boşluk kabul etmez misali hepsinin yeri bir şekilde dolduruldu ama markalar ve isimleri de yok oldu.

Bugün medyada okuduğumuz “KAFKAS A.Ş. konkordato ilan etti” haberi bana bir büyüğümü kaybetmenin üzüntüsü duygularını yaşattı.

Onlarca yıl kaliteli üretim, hijyen ve doğru pazarlama ile kestane şekerini ülkemize ve dünyaya tanıtan, birçok ödül alan KAFKAS A.Ş. tarihin kara deliğinde kaybolmak üzere…

Bursa’nın en değerli markalarından birisi olan KAFKAS A.Ş. on yıl kadar önce market ve korner tuzağına düşerek her yerde olmaya başladı ve agresif büyüdü.

Bu süreçte önce kaliteden, ardından fiyatlardan tavizler verdikleri gibi personel, stant maliyetleri ve ezici faizlere de karşı koyamadılar.

Gemi büyük olunca su alması uzun sürdü ve sonunda istiap haddi dolarak batmadan önce son çare olarak konkordato ilan edildi.

Bütün Bursa’nın yakından tanıdığı ve saygı duyduğu TATVEREN ailesinin son dönemde yaşadıkları elbette üzüntü vericidir.

Dileğim o ki marka, değerine zarar gelmeden kurtarılıp hatalarını tekrarlamadan yaşamaya ve hizmete devam etmesidir.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500