Advert
 Aman haaaa!

Aman haaaa!

Ülkenin geleceğini karartmanın en kolay yolu lise ve dengi okullardaki çocuklara FETÖ damgası vurup onları yaftalayıp dışlamaktır. Hani bilge “ bana ilk taşı günahsız olan atsın”demiş ya! Son günlerdeki durum tam da öyle görünüyor.

 

Geçmişte varlıklarının sebebi olan “Hoca Efendi” sisteminden beslenenler ve semirenlerin bile günümüzde en çok yaygara koparanlar olduğunu ibretle izliyoruz. Bunları yapanların tek referansı Türk Halkını balık hafızalı zannetmeleridir. Oysa samimi inananların onlar kadar sesi çıkmıyor ve mahcubiyetlerinin üzüntülerini içlerine yaşıyorlar.

 

Devletin en tepesinden hükümete kadar, Genel Kurmayın başından emniyete kadar sağcısı solcusu ile herkesin bir dönem savunduğu hizmet hareketi görünümlü FETÖ nün faturası asla gençlere kesilmemelidir. Onların cezalandırılmaya değil, özür dilenerek tedavi verehabilite edilmeye ihtiyacı vardır.

 

Sosyal Medyada bazı edepsiz görüntüler paylaşanlar, geçmişte kendi yazdıklarına, paylaştıklarına ve yorumlarına baksınlar ve sayı ile hizaya gelsinler. Bu süreçten kahraman çıkmaz kimse heveslenmesin ve aday olmasın. Bu süreç Türk Siyasi Tarihinin dönüm noktalarından biridir ve yaşamın sadece beyaz ve siyah olmadığını ve zenginliklerin ara tonlarda olduğunu “inşallah” tepeden tırnağa herkese öğretmiştir.

 

12 Eylül Darbesinin ardından Evren’i son dönem bilgesi ilan edip, huzuruna ermek için kırk takla atanlar, güç elden gidince pili bitmiş 100’lük adamı yargılamak için sıraya girmişlerdir. Merak edenler için söyleyeyim 27 Mayıs darbesi sonrası da bundan farklı değildir.

 

Demek ki toplum olarak selden kütük kapmak gibi bir zaafımızın var olduğunu ve artık arınma dönemine girmek zorunda olduğumuzu ve gerçek bir toplumsal barış için farklılıklarımızı hoş görmeyi bileceğiz.

 

15 Temmuz FETÖ kalkışması da bizi kendimize getirmezse, kim getirir bilemem ama Türkiye Cumhuriyeti ayrımsız bütün kurumları ile bir travma yaşamıştır. Şimdi kamu ve kurumlarda hasar tespiti yapılarak onarım başlamalıdır.

 

Bu yaşananların en günahsızı ise öğrencilerdir. Geleceğimize ve demokrasimize mayın döşemek istiyorsak, o çocukları mağdur ederiz.

Eğitim ciddi iştir. Ak Parti’nin karne notu en düşük olan hizmet kalemi Milli Eğitimdir. Milli Eğitimde evrensel kriterler esas olması gerekirken, Ak Parti kendi sübjektif eğitim anlayışını bile oturtamamıştır. FETÖ bütün gücüyle eğitim sistemine abanmış emniyet ipini koparmıştır. O nedenledir ki eğitim 14 yıllık iktidarın yazboz tahtası olmuştur.

 

Bir yandan yandaş sendika ağalarının atama talimatları(!) yerine getirilip gönlü yapılırken, öte yandan cemaat okullarının her dalda birinci olmasını normal yorumlanmış hatta kutsanmış ve FETÖ nün değirmenine su taşınmıştır.

 

Aman diyeyim bütün bunları unutup, öğrencilerin hayatlarını karatmayalım. Yoksa bedeli ağır olur!

 

Aman haaa!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500