Advert
Vurun kahpeye 2015
Osman Gürçay

Vurun kahpeye 2015

27 yaşında Farkhunda isimli bir öğretmen adayı kadın, Afganistan’ın Başkenti Kabil’de Cami önünde muska satan bir inanç sömürgeni ile tartışıyor. 

Sömürgen adam tartışmanın sonucunda foyasının ortaya çıkacağı korkusuyla çevresindeki insanlar doğru şöyle haykırıyor.

‘Bu kadın Kuran’ı yaktı’

Doğruyu bilmeden, sormadan, soruşturmadan öğrenmeden zincirinden boşanmış bir güruh Farkhunda’ya vahşice taşa tutuyor, saldırıyor, otomobil ile eziyor, ardından sürükleyerek dama çıkarıp oradan aşağıya atıyorlar. 

Bütün bunlar yetmiyor ve Farkhunda’nın üzerine benzin döküp yakarak alevlerin etrafında sapıkça dans ediyorlar.

İlk servis edilen habere göre Farkhunda’nın babasını arıyorlar “Gel, kızın bir günah işledi, cesedini götür diyorlar. Ardından bir sürü palavra uydurup aklî dengesi bozuk bir kadın Kuran yaktı diyorlar.

Oysa onun istediği, hurafelerden ve din bezirgânlarından arındırılmış bir din ve Kuran’ın sayfalarında gizli olan bilim ışığında insanlığın muska ile değil bilim ile şifa bulmasıydı.

Halide Edip Adıvar’ın iç çekerek okuduğumuz, filmini hıçkırıklara boğularak izlediğimiz 'Vurun Kahpeye' adlı kitabında anlatılan ve bu kadar da olmaz denen şeyler 94 yıl sonra Afganistan’ın başkenti Kabil’de yaşanıyor.

Allah adına Allah’ın verdiği canı aldığını söyleyen dinsi sapıkların dinimizi karartmasına izin vermemek için uyanık ve aydın olmak gerekiyor.

Günümüzde siyasi tercihleri bile dini vecibe gibi göstermeye çalışanlar kafir oldukları gibi en büyük kötülüğü de siyaset dünyasına yapıyorlar.

Müftüleri, iman yolunun rehberleri gibi, Rektör ve dekanları bilim adamı gibi, gazetecileri kamu vicdanının sesi gibi görmemeye başladık.

Bu süreç tuzu kokutur ve sonunda toplumu çürütür. 

2015‘teki vahşetin 2020’lerde yaşanmaması için yeni Farkhunda’ların katledilmemesi için Kuran-ı Kerim’in içindeki bilimi ortaya çıkarmamız şarttır.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500