Advert
Günahın ilacı

Günahın ilacı

        15 Temmuz Menfur darbe girişiminden bu yana 13 gün geçti. Şehirlerimizde ki meydanlarda vatandaşlarımızın “Demokrasi Nöbetleri”, zamanı belli olmayın ikinci bir emir gelinceye kadar devam edeceğe benziyor. Bayraklarıyla vatandaşın doldurdukları meydanlarda “Demokrasi Nöbeti”nde artık tanınmış ses sanatçıları da boy göstermeye başladı.

Bu arada 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili bilinmeyenler de yavaş yavaş belirginleşmeye başladı.  

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) yapılan bilgilendirmede, Fethullahcı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine 8 bin 651 askeri personel katıldığı, bunların bin 676’sı er/erbaş, bin 214’ü ise askeri öğrenci olduğu belirtildi.

TSK içerisinde yuvalanmış, büyük çoğunluğu asker elbisesi taşıyan illegal çete mensubu hain teröristler (FETÖ) tarafından, 15 Temmuz 2016 tarihinde alçakça, kahpece gerçekleştirilen menfur darbe girişimine katılanların kullandıkları devlet malı harp, silah, araç ve gereçleri belirlendi.

Genelkurmay açıklamasına göre, menfur darbe girişiminde 8 bin 651 (yüzde 1,5) TSK personeli katıldı. TSK'nın kahır ekseriyetinin bu hain girişime şiddetle karşı çıkmıştır.

TSK’nın kayıtlarında bulunan uçakların yüzde 7’si(35 uçak, bunun 24'ü muharip uçak), helikopterlerin yüzde 8’i (37 Helikopter bunun 8'i taarruz), tank ve zırhlı araçların yüzde 2,7 (246 Zırhlı araç, bunun 74'ü tank), Gemilerin yüzde 1’i (3 gemi), ve hafif silahlarda yüzde 0,7 (3992 adet)kullanıldı.

Gülen cemaatinin önde gelen isimlerinden Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce de ülke nüfusunun yüzde 80’i 85’i bu hareketi desteklediğini, bunun da 5-6 milyonuna nüfusa tekabül ettiğini bildirmişti. Varın şimdi ülke olarak içinde bulunduğumuz durumu siz düşünün. 
“Bu dünyada en pahalı şey Allah’ın rızasını kazanmaktır” diyen 
Hoca Efendi,” Milletin evladı, devletinin bütün kurumlarına hak ettiğinde girer. Mülkiyeye de girer, askeriyeye de girer, tıbbiyeye de girer” demiş, söylediklerini de hayata geçirerek, Yargı, Emniyette, Eğitime, TSK’ya sızarak örgütlenmiştir.  

1998’den 2008’e kadar hem de çok ağır şekilde “devleti ele geçirmek için çete kurma” iddiasıyla suçlanarak yargılanan daha sonra Milli Güvenlik Belgesine girmesine, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan,  cemaatin ileri gelenlerini kastederek “Bu güne kadar istedikleri her şeyi yaptık” anlamında söylediği söz, kulaklarda çınlamaktadır. Bu sözler,  Gülen Cemaati için söylenmiştir.  Bu cemaatin legal olmayan bir yapılaşma olduğu, dün bilinmiyor muydu? "Ne istediniz de vermedik" demek, illegal bir örgüte yardım ve yataklık yapılmış olmak değil midir? Günahın ilacı
Büyük mutasavvıf Beyazıt-ı Bestami, bir gün akıl hastanesinin önünden geçiyor.  Akıl hastanesi hizmetçisinin tokmakla bir şeyler dövdüğünü görüp, yanına giderek ne yaptığını sorar.
Hizmetçi:-Burası akil hastanesidir. Delilere ilaç yapıyorum,der.
Beyazid-ı Bestami Hazretleri:-Benim hastalığıma da bir ilaç tavsiye eder misin? diye sorar.
Hizmetçi, hastalığının ne olduğunu sorduğunda,
Beyazid-ı Bestami: -Benim hastalığım Günah Hastalığı’dır, çok günah işliyorum” der.
Hizmetçi: -Ben Günah Hastalığı’ndan anlamam, ben delilere ilaç hazırlıyorum” diye cevap verir.
Tam bu sırada Deliler Hastanesi’nin parmaklıkları arasından konuşulanları duyan bir Deli, Beyazid-ı Bestami hazretlerine seslenir: 
-Gel gel senin hastalığının ilacını ben biliyorum gel sana söyleyeyim, der.
Beyazid-ı Bestami, Deli’nin yanına giderek;
- Hadi söyle bakalım benim derdimin çaresi nedir? der.
Deli(!), şöyle bir ilaç ilacı tavsiye eder: 
-“Tövbe kökü ile istiğfar yaprağını karıştır.. Kalp havanında, Tevhid tokmağı ile döv. İnsaf eleğinden geçir, sonra gözyaşı ile yoğur.  Bu karışımı da aşk fırınında pişir. Akşam ve sabah bol miktarda bu karışımdan ye. O zaman göreceksin senin hastalığından eser kalmayacak.”
Bu güzel ilacı öğrenen Beyazid-ı Bestami Hazretleri: “Hey gidi dünya hey!.. Demek seni de deli diye buraya getirmişler” deyip oradan ayrılmış.
Bu ilaç, halen Günah Hastası olanlara tavsiye edilen değerli bir ilaçtır. Yeni bir günah ilacı bulununcaya kadar, bu ilacın terkibi devam ediyor demektir.
    

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500