Advert
Bursaspor için kirden arınma zamanıdır!
Osman Gürçay

Bursaspor için kirden arınma zamanıdır!

Bursaspor, Ali Ay ve taifesinin elinde sadece küme düşürülmemiş, değerli futbolcuları gönderilmiş, bütün hesapları tarumar edilmiş, uçan kuşa borçlandırılmış, mal varlığına muvazaalı bir şekilde Ali Ay tarafından el konulmuştur.
Düşürmeden kongre kararı almam diyen Ali Ay, sonunda muradına ererek düşmemiz kesinleşince olağanüstü kongre kararı almıştır.
Göreve geldiği andan itibaren her şey çok güzel olacak deyip sorunları iki katına çıkan Ali Ay, takımı olağanüstü bir borçla küme düşürmüştür.

Önce milletin gazını almak için kendisinin aklı yetmeyebilir ama imkânsız olduğunu herkesin bildiği bu yıl düşme kalksın yalanına sığınan Ali Ay sorunu ayak oyunları ile kontrol etmek yolunu seçmiştir.

Adaylık süreci başlayınca önce ‘camianın büyükleri’ konuşulmaya başlanarak adım adım ve itina ile alan daraltma işlemi uygulandı.

Aklı başında iş adamları ‘ikinci lig’ gelirleri ile 500 milyonluk borcun çevrilemeyeceğini ön gördüklerinden göreve talip olmadılar.
Ardından göreve geldiği günden itibaren Bursaspor’a destek olmaktan başka suçu bulunmayan ve bu tabloda zerre kadar dahli olmayan Alinur Başkan’ı sürece dahil etmek ve fatura kesmek derdine düşüldü.

Bir ara kayyum lafları ile suyu bulandıranlar ardından sanki çok biliyorlarmış ve çare olacakmış gibi konkordatoda karar kıldılar.
Uyanık Ali ile Uyanık İdris öyle bir takvim oluşturdular ki; adaylık başvurusunu devletin bile bayram için tatilden saydığı bir günde sonlandırdılar.

Öncelikle Hüseyin Akdemir’in et mi, kuş mu, balık mı, tavuk mu olduğunu hâlâ bilemediğimi ifade edeyim. 

Adam lazım olmadığında her yerde hazır ve nazır ama lazım olduğunda buhar olup kayboluyor. Onun adını duyunca aklıma şu meşhur Truva geliyor.

Son gün öğlen saatlerinde Mesut ile Lemi ikilisinin ortak liste ile yüzü geçtikleri haberi gelince millet mal bulmuş mağribi gibi sevinmeye başladı.

Beni bilgi edinmek için arayanlara, duyduklarımı söyleyip ve hayırlı olsun derken ikindi vakti arayan Vedat Aslan bana ‘Lemi Keskin ortaklıktan ayrılmış nedenini biliyor musun’ diye sordu. ‘Ne alaka bir saat önce listeleri yayınladılar’ diye cevap verince bana sen çok eskide kalmışsın az önce zehir zemberek bir tweet atarak açıklama yaptı dedi.
Böyle sosyal medyadan haber uçuranları sevmem ve dostlarımı uyarırım. Bir metin yazarsın ve mail olarak atar o mailin içeriğini paylaşırsın.

Neyse maili okuyunca neler olduğunu anladım ama iki tarafı da dinlemeden hâlâ bir yorum yapmıyorum. 
Bir ortaklık görüşmesinde önemli başlıklar kervan yolda düzülürken halledilir diye atlanmaz. Dik durmak olmazsa olmaz maddelerinin arkasında durarak müzakereye devam etmektir. Sen önce ortak olalım dersen, ortağın da kendi kuralları ile oyuna devam eder.

Bizde ben her şeyi en iyi bilirim hastalığı olduğundan akıl sorulur ama uygulanmazsa benzin istasyonunda terk edilirsin.

Peki Mesut Mestan bu yükün altından kalkabilir mi? 

Bence Lemi Keskin ile ne kadar kalkarsa şimdi de o kadar kalkar. 

Ne bir eksik ne bir fazla…

Divan Kurulu ve Başkanı hakkında yorum yapmayı bile gereksiz görüyorum ve sadece bunlara bu divan nasıl teslim edildi diye üzülüyor halimize acıyorum. 

Mesut Mestan hakkında iyi şeyler konuşulmuyor hatta asil listesindeki bana göre üç değerli ve önemli isim istifa etti duyumu aldım ama bir senaryo figüranı olsa bile başarılı olmasını diliyorum. Ali Ay’ın satış elemanı olduğu iddialarını düşünmek bile istemiyorum. Çünkü başka Bursaspor yok!

Bence neler yapılmalıdır.

Bu kulübü uçurumun eşiğine getiren, denetçi raporlarını bile okumaktan aciz Ali Ay Genel Kurulda asla ibra edilmemelidir.

Ben ibra etmeyeceğim ve edilirse genel kurul üyeliğinden istifa edeceğim.

Ali Ay’ın üzerine usulüz olarak geçirilen iki arsanın kulübe iade kararı alınmalı ve acilen dava açılmalıdır.

Ali Ay’ın kendine kestiği çeklere itiraz davası açılmalı ve verdiği söylenen paralar Türk Lirası üzerinden yasal faizle hesaplanmalıdır.

Bursaspor eski deyimle 2’nci ligde mücadele edeceğinden önemli ölçüde gelir kaybına uğrayacaktır. Personel sayısı acilen 40’lara düşürülmeli ve Ali beye konuşma yazmaktan başka işi olmayan ballı maaşlı kifayetsizlerin işine son verilmelidir.

Vakıfköy bir anlamda özelleştirilmeli ve başarı odaklı bir sistem konulmalıdır. Yönetici çocukları, buzdolapçı torunları yetenekli çocukların hakkını yememelidir.

 Bize en acı reçeteyi sunun hatta -6 puanla lige başlayalım ama bize asla yalan söylemeyin. 

Ali beyin arkalarından para vermedi diye küfür ettiği iş adamları Ali Ay gibi birine kuruş vermez ama dürüst bir yönetime inanırsa elini cebine atar bunu unutmayın.

Temizlenelim arınalım ve tertemiz bir şekilde kısa zamanda hak ettiğimiz yeri alalım.

Bu kalem tek aday olarak giren listeye bu duygularla oy verecektir.

O liste de kendini satmadan kiralamadan bu zor dönemde doğru işler yapmak zorundadır

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500