Advert
Siz Feyzioğlu’nu ne sanıyordunuz?
Osman Gürçay

Siz Feyzioğlu’nu ne sanıyordunuz?

Aileden profesördür ve atalarının bütün genlerini bugünlere taşımıştır. Dedesi gibi sürekli yumuşak bir üslupla gülerek konuşur ve zahirde egosunu sıfırlamış bir görüntü verir ama gerçekte içinde büyük bir hırs besleyerek sürekli kafaya oynar. Kalıpları noksan olduğundan hayalleri onları yolda bırakır.

Dedesi Turhan Feyzioğlu, üniversiteden siyasete paraşütle CHP’den atlayarak, bakanlık ve başbakan yardımcılığı yaptı. Kendisini İsmet İnönü’nün koltuğunun doğal mirasçısı olarak görüp, yerine Bülent Ecevit gelince birkaç milletvekili ile istifa ederek koç amblemli Cumhuriyetçi Güven Partisi’ni kurdu ve ardından siyaset mezarlığında yerini aldı.

Metin Feyzioğlu, 18 Temmuz 2012 tarihinde Bilim Yönetim ve Kültür Platformu kontenjanından CHP Parti Meclisi Üyesi oldu. 
CHP’nin kaybettiği her seçimden sonra potansiyel genel başkan kimliğini özenle korudu ama kabul görmedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde onun adı geçti. Sıfır risk alarak akıntının kendisini taşıyacağı makamı bekledi. Bütün Türkiye’yi gezip hukukçu kimliği altında Muharrem İnce’yi parlatmaya çalıştı. O seçilirse kendi genel başkanlığının ağzına düşeceğine inandı ama o da olmadı.

Türkiye Barolar Birliği 32. Olağan Genel Kurulu’nda 447 delegenin 209'unun oyunu alarak 26 Mayıs 2013 tarihinde

Türkiye Barolar Birliği'nin 8. başkanı seçildi ve parti meclisi üyeliğinden istifa etti.

Danıştay’ın 146. yıldönümü törenleri sırasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun konuşmasını özenle uzatması ve bir muhalefet lideri edasındaki üslubu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı kızdırmış ve tepkisine yol açmıştı.

Bunu fırsat bilerek yine kendisini parlatanlar ona yine yeni makamlar için don biçmeye başladılar ama yine olmadı ve bol geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yargı reformu tasarısını yine gülerek alkışlayan Metin Feyzioğlu’na bu kez yakışmadı diyenler oldu.

Aslında o hiç değişmedi ki; hep aynı Feyzioğlu kimliğini taşıyor. Onun bu dik olamayan duruşunu aslan sosyal demokratlar hiç anlayamadı ama Sayın Cumhurbaşkanı çok iyi biliyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500