Advert
Ulan Zübük!

Ulan Zübük!

İstanbul baronlarından yemlenerek işkembeni doldurup ardından Paralel Yapının Başkenti Bursa’dır diye bir halt yemişsin. Bursa’da FETÖ’nün darbe teşebbüsü rezilliği 2 dakikada kontrol altına alınıp, 10 dakikada asayiş berkemal oldu. FETÖ’nün başkentinde darbe girişimini önlemek böyle kolay olur muydu? 

 

Haklısın tabi! Değneksiz köy bulup havlayanlara karşı adam Lobimiz yok ki lafı ağzınıza, kalemini gözünüze soksun. Milletvekillerimiz yerel değil ki; ben densizliğe karşı hooop desin.

 

Bursa cumhuriyet tarihi boyunca genellikle merkez sağ çizgiden sapmamış ve asla tarikatlar, tekkeler şehri olmadan üretimden gelen gücü ile kendisini ifade etmiştir.

 

Bursa’nın istihdam, üretim, gücünü bilmiyorsan okumak, GSMH ve İhracat rakamlarına bakıp ülkedeki yerini görmek yerine işkembeden atamazsın. Burası Bizans değil Bursa’dır anladın mı Zibidi?

 

Siz Bizans’ta her türlü haltı yerken, Bursa üretimden başka bir derdi olmadı.

 

Büyük bir ihtimalle senin de FETÖ’yü“Muhterem Hocaefendi” olarak idrak ettiğin dönemlerinde bile Bursa FETÖ’ye yine de ihtiyatla yaklaşmıştır.

 

Samimi mütedeyyin işverenlerin bir dönem devlet desteğini de arkasına alıp talep edilen eğitime hizmet maksatlı olarak yaptığı yardımların gerçek yüzleri ortaya çıkınca bıçak gibi kesildiğini senin gibi aymazlar anlayamaz ve bilemez.

 

Bursa insanı düzdür ve uyumludur. BTSO seçimlerinde öne çıkan cemaat destekçisi şirketleri, ihaneti milat kabul ederek bakmış ve öncesinde FETÖ’cü olarak değerlendirmemiştir.

 

Ulan Zübük! Bursa başkent olsaydı, BTSO seçimlerinde belirleyici olan grubun İstanbul’dan Ankara’dan devşirdikleri BTSO da kritik görevlere atanır mıydı? Kendi kadrosunu içinden oluştururdu. Sen BTSO’nun hizmet alımlarında Bursa merkezli firmalara “negatif ayrımcılıkla” baktığını bile bilmezsin.

 

Bursa halkı bugün de dünden farklı değildir ve gelişmeleri sabırla izler. Paralel Örgütlenme sadece BŞB ile sınırlı değildir ki. Bunun kamusal anlamda ilçe belediyeleri var. Okulları var. BTSO’su var. Uludağ Üniversitesi var.

 

Çamur at izi kalsın terbiyesizliği yapanlar şimdi meliyorlar. Çantacı Baransel’e kimlerin, hangi fasulyeden ekran kabadayılarının, ekleneceğini hep beraber göreceğiz.

 

Bak Koçum! Sen ne yersen önünden ye ve arkana dikkat et. Bursalılar içerde çekişiriz ama dışardaki çakallara karşı birlik olmayı iyi biliriz. Bu özelliğimizi şimdiye kadar sadece siyasetçilerimize öğretmedik ona yanarız.Yeni dönemde yeni yüzlerle o da olacak inşallah!

 

Bursa sana ağır gelir be tosunum belin çöker altını tutamazsın.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500