Advert
Kefenli rantçı mutlu olsun diye Mudanya’ya kefen giydirmem!
Osman Gürçay

Kefenli rantçı mutlu olsun diye Mudanya’ya kefen giydirmem!

Hayri Türkyılmaz’ın içerden dışarıdan ikinci dönem seçileceğini bilenlerin ama işlerine gelmeyenlerin aday belirleme sürecinde o olursa kaybeder diye çıkardıkları gürültüde ne kadar haklı olduğu (!) 31 Mart seçimlerinde belli oldu. Mudanya’da ayrı ayrı ciddi bir oy potansiyeli olan AK Parti ile MHP’nin Cumhur İttifakı karşısında oylarını artırarak Millet İttifakı olarak arkasında güçlü bir meclisle tekrar başkan seçildi.
Duygularını sorduğumda ‘Seçimlerde malum ilan edildi. Biz hizmetimizi yaptık ve 31 Mart’ta kendimizi halkımıza emanet ettik.  Barış ve kardeşliğin başkenti Mudanya ve her şeyin en güzeline layık hemşerilerime hizmete devam edeceğiz’ dedi. 

YAPTIKLARIMIZLA SEÇİLDİK, YAPACAKLARIMIZLA VEFA BORCUMUZU ÖDEYECEĞİZ

Mudanya’nın Bursa’nın ve Türkiye’nin demokrasi abidesi, seyir terası, oksijen ve sağlık beldesi, zeytin, üzüm, incir cenneti, tarih ve kültür müzesi, bir incisi olduğuna vurgu yapan Hayri Başkan, yeni dönemde Mudanya’daki değişimlerin herkesi ve her kesimi mutlu edeceğinin altını çizdi.
Çağdaş belediye hizmetlerini devam ettirmelerinin yanı sıra turizm yatırımlarına ve restorasyonlara devam edildiğini söyleyerek…
Yıldız Tepe’de yeni yolu açıp bitirdiklerini ve yakında karayollarına teslim edip Yıldız Tepe proje alanında zemin etüt çalışmaları bitiminde hızlı bir şekilde ve işletme modeli ile Güney Marmara’nın en özel cazibe merkezini kuracaklarını anlattı.
Tirilye Taş Mektep restorasyonunun hızla devam ettiğini, bitme aşamasına geldiğini ve Tirilye ile ilgili çok özel bir iş planları üzerinde çalışmaları olduğunu da ifade etti.
Tartışmalara yol açan adı ve Tirilye Kültür Merkezi adının konduğu tesis ile ilgili ‘Bizim isimlerle sorunumuz yoktur. Biz isimlerin liyakat ile değil siyaseten verilmesine karşıyız. Böyle tarihi binalara dünyanın hiçbir yerinde siyasi bir figür adı uygun değildir dedik ve konuyu kapattık’ dedi.
Siği’deki Baş Melekler Kilisesi restorasyonunun Anıtlar Yüksek Kurulu tarafından askıya alınmasının iyi olmadığını ve bir an önce bitirilmesinin inanç turizmi açısından çok önemli olduğunu ifade eden Hayri Başkan, bu konuda girişimlere devam ettiklerini de söyledi.
Mryleia için yazdığı yazı ile BGC’den ödül alan mesai arkadaşımız Fatma Aslan Kundakcı’ya ödülü kendisinin vermesinden duyduğu mutluluğu ifade eden Hayri Başkan, ‘Sonunda yatırımcının da vicdana gelip anlaşma yoluna gideceğine inancım var’ dedi.MEZARDAN DEDEM ÇIKIP GELSE O İŞ OLMAZ!

Esnafın kefen giyerek pazar yeri ile ilgili kararları protesto ettiğine dair haberler nedir dedim.
‘Bak’ dedi! ‘Bizim kapalı pazar yerimizde pazar günleri giyim, kuşam, ev tekstili gibi ürünler satılan çarşı kuruluyordu. 
Hafta sonunda Mudanya’ya gelen araç sayısını ve trafiği benden iyi bilirsin’ dedi. 
‘Bütün araştırmaları yaptırdık ve hafta sonları orada pazar kurulmasının Mudanya halkına, Bursa halkına ve hatta esnafına zarar verdiğini gördük’ dedi.
‘Onlarla görüştük ve pazarlarını hafta içi bir gün kurmalarını söyledik.
Bu ne demektir?
Siz madem uygun ve kaliteli mal satan esnafsınız size hafta içinde de Bursa’dan akın akın gelirler dedik. Ama Mudanya’ya hafta sonu soluk alıp canlılık getirecek halk bize hazır olsun derseniz olmaz o iş dedik.’
Peki esnaf size kızmadı mı dedim?
‘Ne kızması Mudanya esnafı daha çok mutlu oldu dedi. Sana bir şey diyeyim mi 240 esnaf var ve birçoğu rantçı, sadece 4 Mudanya esnafı orada tezgah sahibidir’ diye ekledi.
Nasıl yani oldum!
‘Rantçıların çıkardığı gürültüye alet olan medyaya acıyorum onların Mudanya’yı falan düşündüğü yoktur. Onlar protesto için kefen giymesinler diye Mudanya’ya kefen giydirmem’ dedi.

SAHİL YOLU SIKINTI DOLU

‘Sahil yolunu bu hale getirenleri, partisi bile affetmedi. Yeni dönemde BŞB’nin bu yanlışı süratle düzeltmesini diliyorum. Bu hizmet parti anlayışı değil, Bursa ve Mudanya’ya hizmet aşkı ile yapılmalıdır’ diyen Başkan, ‘Bu konuda işbirliği yapmaya ve destek vermeye hazırız’ dedi.
Hayri Başkan sadece Mudanya’ya değil, Bursa’ya değer katacak ve gelir getirecek yeni nesil yatırımlarının ipuçlarını verdi ama proje aşamasında bunu bir basın lansmanı ile açıklayacaklarını söyledi.
En son Kundakcı Ahmet’in takıntısı olan Mudanya’da martılar da mutlu olacak mı sorusunu sordum. ‘Kundakcı merak etmesin sadece martılar değil, kediler, köpekler, kuşlar, balıklar, kelebekler bütün canlılar mutlu olacaktır’ dedi.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500