Advert
Bursa’nın en güzel halidir Keles…
Osman Gürçay

Bursa’nın en güzel halidir Keles…

Mehmet Keskin Başkan, konulara hakîm olduğu gibi daha güzeli istişareye de açık. Danışma alışkanlığı var. Bu hizmetin doğru, hızlı, yararlı olması için olmazsa olmaz kuraldır ama bu yolu tercih eden yönetici sayısı ise çok azdır. Mehmet Başkan bu özelliğiyle Keles'i Bursa'nın en güzel hali yapacaktır buna inancım tamdır. 

Ramazan-ı Şerif’i bahar ile karşıladığımız bu günlerde iftarı havasının sert insanının mert olduğu yerlerde açmanın lezzetini konuşurken, Keles dediğimde gazetede hayır diyen çıkmadı. Manevi evlat, köşe yazarımız ve beni Kelesli yapan Özcan Ekmekçi’yi aradım ve iftara geliyoruz ama bir şartımız var menü olarak ALLAH ne verdiyse dedim.
Tamamdır, bekliyorum dedi ve Belediye Başkanımız Mehmet Keskin, Bursa’da Meclis Toplantısında iftara kadar yetişirse ona da söylerim başka bir sözü yoksa birlikte oluruz diye ilave etti.

Mehmet Keskin Başkanım, öncelikle benim de yöneticisi olmaktan onur duyduğum Kelesspor Başkanımdır. Kendisi ile orada tanıştık ve onun yönetiminde çok güzel, başarılı bir yıl geçirdik. 

DÜNYA BEĞENECEK
31 Mart yerel seçimlerinde Keles halkının büyük desteğini alarak Keles Belediye Başkanı olduğunda, benim esas sevdam olan dağ yöresinin en güzel çiçeği  Keles’in hak ettiği yere geleceğini ve kısa zamanda Allah’ın verdiği nimetlerin sadece Bursa, Türkiye değil, bütün dünyanın beğenisine sunulacağı inancını taşıdım.
Biz bu duygularla Yasin Sağer, Beyler Sağer, Ahmet Kundakcı, Ethem Turan yola çıktık. Özcan ile sevgili kardeşim ve Gököz Natural Park Tesisleri’nin sahibi Arif Doğru tesislerde karşıladılar.
Günün akşama döndüğü dakikalarda Uludağ’ın güney yakası bir başka oluyor. Suya vuran son ışıkların ardından güney yamaçlardaki karın yansıması sizi bir masal alemine götürürken biz de gömleklerle montları giymeye başladık.

2 DAKİKA FARKI
Biz o anları objektiflerimizde saklarken iftara yakın dakikalarda Mehmet Keskin Başkan, Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yaşar Akbey ile birlikte geldiler. 
Bursa’dan iki dakika önce okunan ezanla oruçlar açılmasının ardından sıfır nem ve çelik gibi havada terasa çıktık ciğerlerimize sağlık depoladık. 
Ardından çaylar eşliğinde inanılmaz keyifli ve sıcak bir sohbete daldık. Benim nasıl Özcan Ekmekçi marifetiyle Kelesspor’a yönetici olduğumu, krizi önceden görerek başkanın talimatıyla bütçemizi nasıl yarıya indirdiğimizi ve sonuçta camia olarak herkesin payı ile başarıyı yakaladığımızı anlattık.
Aslında gündem programlı ve belediye ile değildi ama Kundakçı’yı gazetecilik ruhu dürttüğü için sürekli Belediye ile ilgili sorularla ziyaret maksadımızı zorladı ve başardı da…

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ
Mehmet Keskin Başkan belediyede ilk günden itibaren Allah’ın selamının ve bir bardak çayın iş ve ziyaret için gelenlerden esirgenmemesi talimatı vererek gönül belediyeciliğinin ilk adımını atmış ve başarmış olduğunu söyledi. 
Özcan Ekmekçi de ağabey belediyeden her çıkanın yüzü gülüyor bunu uzun zamandır görmüyorduk diye teyit etti.
Ahmet Yaşar Akbey Başkan Erkek Liseli bir hukukçu ile sohbetimiz cuk oturdu. Dünyayı bilen tanıyan ve yatılı okuduğu Erkek Lisesi yıllarından beri Keles diye bir sevdası olan bir adamla sohbetin dibine vurduk ve aslında konuşurken Mehmet Keskin Başkanın hizmetlerinde en yakın ve güvenilir bir yol arkadaşı  olacağının işaretlerini veriyordu.
Mehmet Keskin Başkan, Keles’in geleceği için kırsal turizmin bütün enstrümanlarını kullanmak için çalışmalara başlandığını söyleyince içimde güller açtı. 
Evet! Benim yıllardır Uludağ’ın güney yakasının bir doğa cenneti olduğu ve bu bölgenin kırsal ve özgün turizm çeşitliliği ile ülkenin gündemine oturacağı inancımın ete kemiğe bürünmesi için adımlar atılacağını duymanın mutluluğu tarif edilemez.
Artık yakın gelecekte Kocayayla’da yaşam bir başka olacak ve yapılan bir günlük etkinliklerin sonunda geriye sadece dağlar gibi çöp ve belediyeye yük kalmayacak. 
Bunun için Keles halkı esnafının bilinçlenmesi ve değerlerine sahip çıkması şarttır. Bunu yaparsa Keles kazanır.

BİR DAĞ SEVDALISI
Keles kazanırsa herkes kazanır.
Mehmet Başkan, konulara hakîm ama daha güzeli istişareye açık ve danışma alışkanlığı var. Bu hizmetin doğru, hızlı, yararlı olması için olmazsa olmaz kuraldır ama bu yolu tercih eden yönetici sayısı çok azdır.
Ben altyapısı hızla kurulan ve ipuçlarını gazeteci olarak yakında paylaşacağım ama bir dağ sevdalısı olarak, Keles’in hak ettiği bütün hizmetlere kavuşacağı inanıcı ile karınca misali yapabileceğim her türlü desteği vereceğime dair başkanıma söz verdim.
Bursa’ya yakışan Keles’e pek güzel yakışır!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500