Advert
Kimler FETÖ üyesi olabilir?

Kimler FETÖ üyesi olabilir?

     Darbe heveslisi FETÖ üyesi rütbeli askerlerin görünen yüzleri deşifre olduktan ve tutuklandıktan sonra sivil uzantılarının tespiti ve gözaltına alınmaların tepelerden başlamasını çok anlamlı ve olumludur. Devletin tepelerine sızmış olan bu çetenin zarar verdiği bütün “geleceklerin” ahı tutmuştur. 2007 de yapılan Ergenekon darbesi ile uydurma deliller çakma iddianameler pırıl pırıl hayatların kararmasına neden olmuştu. 

İşte o gün Ergenekon İddianamelerini savunan “profesyonel” siyasetçi, gazeteci, hukukçu, yorumcu, öğretim üyesi, sözde stratejist kim varsa bunların hepsi bugünkü FETÖ örgütünün üyesidir. 

Bu konuda tek masum olan kesim ise halktır. Gazete, televizyon haber ve yorumlarının gerçek olduğuna inanan bizler az okuyup evrensel değerlere kapalı olduğumuzdan bize söylenenlere samimi olarak inandık. O nedenle “Muhterem Hoca Efendiciler” ile “FETÖ” terör örgütü üyelerini ayırmazsak toplumsal barışı sağlayamayız ve yeni mağdurlar yaratırız. 

Bir takım kesimlerin medyasında isimler yayınlanıyor. Bunlar yargısız infaz yaparak kendi süfli hayallerine yer açma gayreti ve derdi içindeler. Adamsan seçmece yapmayacaksın. “Muhterem Hoca Efendi” algısının sürdüğü dönemlerden itibaren yazmaya başlarsan başa yazılacak isimlerin başında FETÖ nün darbeye kalkıştığı devletin başını ve hükümetini görürsün.

Bu çetenin darbesine halk karşı çıkmış ve Cumhuriyetin askerleri ve polisi tam bir uyum içerisinde darbeyi önlemiştir. İçinde Ergenekon kini taşıyan bir ordunun olaylara müdahil olsaydı sağduyu yine kazanırdı ama bedel çok daha ağır olarak ödenirdi.

Şimdi devletin arınma zamanıdır. Yargıda, Yürütmede, Güvenlik Güçlerinde, İllerde, Belediyelerde, Üniversitelerde makamı ne olursa olsun herkes bulunduğu yerin ve o makama geliş şeklinin hesabını vermelidir.  

Bazı kanalların ve spor kulüplerinin baş tacı ettiği sözde Ergenekon Davasının ilk atışını yapan Bavullu Gazeteci Mehmet Baransu’nun geçtiğimiz haftalarda ‘yakında çıkacağım ve hesap soracağım’ demesindeki sırrı çözmek için kripto uzmanı olmaya gerek yoktur.

O günlerde karı koca gırtlaklarını patlatan ve “Ama denizden roketatar çıktı, çatıdan el bombası, kuyudan piyade tüfeği çıktı hocaaammm” diye hönkürmelerini hatırlıyorsunuz değil mi? 

İşte FETÖ nün ağababası onlardır. Onlar halkı inandırmak adına hönkürürken öte yandan servetlerine de servet katıyorlardı. O yüzden samimi aldananlar ile profesyonelleri ayırmak gerek diyorum.  
Türkiye’nin başı büyük bir beladan kurtulmuştur. OHAL gerekli miydi? Bence olmalıydı. Klasik yönetim biçimi ile oluşabilecek reflekslere karşı hızlı tepki veremezsiniz.

Arınma süreci evrensel hukuk değerleri ölçüsünde kime değerse değsin tamamlanmalıdır. Bunun ilk işaretlerini Ergenekon davasının mağrur mağdurlarının göreve iadeleri ile görmekten de mutlu olmalıyız.

O zalim FETÖ’nün askerlerinin sahte deliller ürettiği süreçte “Türkiye Cumhuriyeti Silahlı Kuvvetleri artık darbelere karşı kapalıdır ve bu çakma iddianameler TSK’nın itibarını sarsmak için kurulan bir düzendir.” diye gırtlak patlattığım için bugün çok huzurluyum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500