Advert
Şimdiki polisler harika!..
Osman Gürçay

Şimdiki polisler harika!..

Bu hafta Polis Haftası olarak kutlanıyor. Biz de Kelesspor yönetimi olarak Çarşamba günü Keles Belediye Başkanı ve aynı zamanda Kulüp Başkanımız Mehmet Keskin’i kutlama ziyareti sonrasında polis kardeşlerimiz için günün anlamını pekiştiren bir toplantıya katıldık.

Karşımda gözleri pırıl pırıl parlayan, güven veren, insan davranışları üzerine eğitimli oldukları her halinden belli olan genç polislerimizi görünce yüzlerine bakıp gülümsedim.

Üstad neden gülümsedin diye sorduklarında, benim çocukluğumda büyüklerimiz bizi ‘yaramazlık yaparsan polise veririm’ diye korkuturlardı dedim. O zamanlarda pala bıyıklı, sert bakışlı bir polis profili vardı ve polis korkulan adamdı.

Bugün polis vatandaşın dostu, güvenli yaşamının teminatı ve yardımcısı oldu. Günümüzde onlardan korkanlar bizler değil suç işleyenler oldu. Halkın polisi olarak kaldığı sürece bu özellikleri devam edecektir.

Çevrenize görmek için baktığınızda polisler ile ilgili çok güzel ve özel görüntüler yakalayacaksınız.

Bazen sadece uyarı ile geçiştirdikleri küçük trafik kusurlarımıza bir sosyolog gibi yaklaşımlarına, arıza yapan bir aracı arkadan ittiklerine, yaşlı bir sürücünün patlak lastiği için kriko vurduğuna, tanık olacaksınız.

İki kavgayı ayırdıkları ve barışı sağladıklarını, bazen sizin için hayatlarını tehlikeye attıklarını göreceksiniz.

Bazen emirleri uygulamaları bize sevimsiz gelebilir, inanın onlara da uygulamak sevimsiz geliyordur ama emirin demiri kestiğini unutmayalım.

Ben polisimizi amasız ve fakatsız seviyorum ve biliyorum ki ona güvenmek için onlarca nedenim vardır.

Bu arada da hazır polis konusunu yazmışken, ek göstergelerini de teslim etsek diyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500