Advert
Normalleşmek istiyorum…

Normalleşmek istiyorum…

Ülkeme karşı, demokrasime karşı darbeye kalkışılıyor, daha önce evinde oturup darbe cuntacılarının bildirilerini kuzu kuzudinleyen milletim tarihimizde ilk defa “yüzde yüz” katılımla darbeye hayır diyor ve meydanlara çıkıyor.

Bu önemli şeyi ıskalayanlar adına çok üzülüyorum. Değişik renkli bir takım gözlükler takarak darbeler ya da girişimler kınanmaz. Darbe kim yapıyorsa yapsın darbedir ve kayıtsız şartsız kınanmalıdır.

Ergenekon soruşturmaları da TSK’ya ve devlete karşı bir darbedir. O zaman kendi ifadelerine göre devlet aldatılmış, TSK ise uyumuştur. Halk ise izlemiştir. Dönemin Erzincan Cumhuriyet Başsavcısını makamında derdest eden savcı bugün tutuklanmıştır. O görüntüleri YouTube’den izleyin ve fonda televizyon yorumunu da izleyin. Tehlikenin ne denli büyük olduğunu göreceksiniz ama TSK Generalleri o dönemde de beyinlerini uyku moduna almışlardı. Onlar da derdest edilince uyandılar ama vakit geç olmuştu. Bugün de darbeyi kınamak konusunda en son sıraya İlker Başbuğ ve ekibini oturtuyorum.

Sosyal Medya’da kendi iradesini ve gücünü inkâr edercesine darbeye senaryo diyen insanlar da var. Bunları Allah inancı olmadan ya varsa diye namaz kılanlara benzetiyorum. Bu darbeye karşı duruşta bir inanç vardır. Şarta bağlı ve yüzde 51 in yüzde 49 a rağmen verdiği tepki değildir. Türk Halkı yüzde 100 olarak darbeye hayır demiştir ve bu böyle okunmalıdır.

Kötü bir hafta geçirdik. Travmalar yaşadık. Ölümler gördük. Bu vahşetleri Sosyal Medya’dan izledik. Artık bitsin. Devlet devletliğini yapsın. İçinden çakma kahramanlar yaratmadan milletine hizmet etsin. Kimse kimseye laf sokmasın. Kimse sanki on tane darbe stratejileri konulu kitap yazmış diye ahkam kesmesin.

Ben ve biz duruşumuzu beyan ettik ve konuyu kapattık. Artık normalleşelim ve üretim düşünelim. Sonbahar çok ateşli geçecek hazırlıklı olalım.

 

Oto Test Merkezi mi? Tost büfesi mi?

 

Yaklaşık dört yıl önce Yenişehir’de yapılması planlanan Oto Test Merkezi toplantısına katıldığımda sevinçten ağzım kulaklarıma varıyordu. Doğu Bursa’nın mahsun çocuğu Yenişehir’e taze bir can daha geliyordu. Havaalanı ile dünyaya entegre olurken, hızlı tren ile uzakları yakın ederek cazibe merkezine dönüşecek olan Yenişehir’de Avrupa’nın en büyük Oto Test Merkezi kurularak pastanın çileği konacaktı.

Havaalanı ara durak muamelesi gördüğünden başlangıçta iş yapmadı ama hakkını teslim etmeliyiz ki; Münir Karaloğlu Vali zamanında birçok ilimize sefer konarak hizmet verecek duruma geldi. Hızlı tren konusu lastik gibi uzadı. Şantiyeler kuruldu ama finale gelinemeden rota değiştirildi. Ondan 2 yıl sonra başlayan İstanbul-Bursa-İzmir oto yolunda tüneller bitirdik Marmara Denizine asma köprü kurduk ama bırakın hızlıyı Yenişehir’de kara treni bile göremedik.

Oto Test Merkezi ise aynı iktidarın 3 bakanını eski bakan yaptı ama hala o işe bakan yok. Bir ara lokasyon sorunu var dendi ve yer değiştirildi. O arada yaşanan duraklamayı Hüseyin Şahin vekilime sorduğumda Engellemek isteyenlere rağmen o iş bitti. Yeni lokasyonda büyük kamulaştırma masrafı da yok. İhalesi eli kulağındayapılacak” dedi. Bunu bana dediğinde yıl 2014 idi. Allah aşkına birkaç bina ve birkaç pist içerisine montajlanacak olan alet ve ekipman için bu süre fazla değil mi? Tostçu Cihan’da bile bu işler daha kısa sürede oluyor.

Şimdilerde yeni bakanımızın Oto Test Merkezi için incelemelerde bulunmak üzere Yenişehir’e geleceği konuşuluyor. Biz Ak Parti iktidarında yapılan projelerin aslını 2 yılda görmeye alıştık ama maalesef Bursa ufuklarında bundan eser yok. Listeye Hızlı Tren, BŞB Stadyumu ve Oto Test Merkezi ile başlayabiliriz. Bursa için de Ankara’da lobi ve güçlü temsil yok derken bunları yaşayarak dedik.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500