Advert
Türkyılmaz'ın hesap özeti
Osman Gürçay

Türkyılmaz'ın hesap özeti

Mudanya Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz, bir anlamda başkanlık yaptığı 4 yıl, 10 ay, 25 günün hesap özetini çıkarırken, gelecek projelerinin de sunumunu yaptığı toplantıya ilgi büyüktü.

Bursa yerel televizyonlarının ikisi hariç diğerlerinin canlı sunduğu programa Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Bozbey de katılımıyla destek verdi.

Sözlerine ‘Mudanya, eğitim, turizm, tarım kentidir’ diye başlayan Türkyılmaz, asla bir sanayi kenti olmayacaklarının altını çizdi. Bence yukarıdaki üçlüye kültür kentini de eklemeliydi.

Mudanya’yı yaşamayan ve sevmeyenlerin kentlerini değil, kendilerini sevdiklerini ifade ederken, ‘Biz sevdamızı sizden aldığımız güçle kendimizi size emanet ederek çıktığımız yolda karanlık, sisli ve puslu tek bir iz bırakmadan yeniden halkın huzuruna çıkıyoruz’ dedi.

Önce 4 yıl, 10 ay, 25 günde yaptıkları hizmetlerin görüntülerini paylaşan Türkyılmaz, ardından önümüzdeki beş yıllık icra planlarının proje sunumunu yaptı.

Şimdiden söyleyeyim ki; yapacağım dediklerinin yarısını yaparsa Mudanya’yı uçurur ve kimse yakalayamaz.

İnsan odaklı hizmetlerin belediyeleri yücelttiğini düşünen kendi halinde bir geçkin olarak, hazırlanacak çocuk meyve ormanı ve özellikle altın dönem insanları için ortaya koyduğu projeye bayıldım. 

Bizimle geçirsin diye bekleyenler avuçlarını yalarlar, ben orayı çok sevdim. Hem Namık Göz de beni oraya önerdi.

Allah için Hayri Türkyılmaz seçilir mi diye düşünmedim.

Taraf olduğumdan değil, geçtiğimiz seçimlerde Mudanya Belediyesi AK Parti’de iken CHP’de önseçimden çıkan Hayri Türkyılmaz bana ‘Ben başkan adayı değil Mudanya Belediye Başkanı seçildim’ dediğinde içimden bu ne özgüven yahu diye düşünmedim değil.

Ama o dediği gibi uzak ara kazanmıştı.

Bugün de aynı özgüveni aday değil başkan olarak gördüm. Yaptığı hizmetlerin halka dokunduğunu ve bir karşılığı olduğunu görmüş ve bunun geri bildiriminin sandıkta kendisine döneceğini düşünüyor.

İttifak ortaklarının ilçe başkanı ve belediye meclis üyelerini de hoş eden konuşması bir anlamda usta işiydi.

Konuşmasının ardından CHP Mudanya İlçe Başkanı’nı dinledik ama adayların takdimi bizim saatli maarif takvimimize uymadığı için Kundakçı ve diğer gazeteci arkadaşlar ile Mudanya Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nden ayrıldık.

‘Barış ve Kardeşliğin Başkenti’ olarak mottosunu koyduğu Mudanya öyle güzel bir gelindir ki; hoyratça davranmaktan başka ona her şey yakışır. Tirilye’si ayrı güzel, Bademli’si ayrı güzel, Siği’si ayrı güzel ama yosun kokulu kordonu, Güzelyalı’sı ve Yıldıztepe’si en güzeldir.

Ben Mudanya’ya en iyi hizmet verecek olanın kazanmasını istiyorum.

Bir şey eklemeden geçemeyeceğim. Cumhur İttifakı adayı Murat Ünal ve ekibi, Hayri Türkyılmaz’ın 2015’te yaptırdığı klibi kullanarak seçimlere ne kadar ciddi hazırlanmadıklarını göstermişlerdir. Eminim Murat Ünal bunu bilse asla izin vermezdi. Bence şimdi para vermesin. Ajansın ‘görüntüler benim istediğime satarım’ mantığı kendi eşeğini boyayıp babasına satan Kayserili örneğidir. İçinde emek olmadan yapılan üretime tapon denir. Kimsenin görüntüler kötü dediği yoktur ama kreatif ajansların böyle konfeksiyon iş yapmaları aslında kendi sektörlerini baltalamaktadır.

O zaman kimse BTSO, Valilik ya da kurumsal firmalar kupon işleri neden İstanbul’a yaptırıyorlar diye yaygara yapmasın.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500