Advert
MHP Grup Sözcüsü Aydın, Başkan Dündar'ı  soru yağmuruna tuttu..

MHP Grup Sözcüsü Aydın, Başkan Dündar'ı soru yağmuruna tuttu..

 

MHP Osmangazi Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısında gündem dışı söz alan MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı soru yağmuruna tuttu. 
 MHP Meclis Üyesi Cemil Aydın, Başkan Mustafa Dündar’a ilk sorusu, 
-“Osmangazi Belediye başkanlığı başta olmak üzere diğer kurumların Bursaspor’dan kiraladığı yeni stadyumdaki “Locaların’ son durumu,  nedir? Yeni sezona yetişecek midir?, Osmangazi Belediye Başkanlığı loca için ne kadar ücret ödemiştir veya Ödeyecektir? Eğer ödeme yapılıp, localar teslim edilmeyecek ise ortaya çıkan durum kamu bütçesi adına nasıl izah edilecektir? Büyükşehir Belediyesi ve Bursaspor kulübü locaların akıbeti hakkında ne düşünmektedir? şeklinde oldu,  
 Sonra, -Kaçak binalara elektrik ve su bağlanması konusundaki mevzuat boşluğu,-Santral Garaj Mahallesi “Kentsel Dönüşüm” isteği ve olası turizm alanı plan değişikliği,-Özel Kalem Müdürlüğü üzerinden istisnai kadro uygulamasından yararlanan kişilerin listesi ve BİMER’in cevap yazısı,-Bütçede yer alan 6 milyon Lira tutarındaki “Temsil ve Tanıtım Giderleri” hesabının içeriği,-Uludağ Sarıalan “Taş Konak” tesislerinin açılışı yapılmasına rağmen hizmete geçirilemeyişi,-“Muradiye Parkı’nın yol ve otoparka dönüştürülmesi” projesi, konularındaki sorularını sıraladı.
- Ördekli Kültür Merkezi’nin kongre amaçlı  Malum Parti'ye tahsisi konusunda; “Terörle iç-içe kol-kola olan, teröre maddi lojistik ve diğer destekleri esirgemeyen, bağlı bulunduğu belediye araçlarıyla mühimmatıyla askerimize, polisimize, güvenlik kuvvetlerimize saldıran  Malum Partinin Ördekli Kültür Merkezi’nde rahatça kongre yapmasını vesile olunmasını şiddetle protesto ediyoruz” diyen Cemil Aydın, “Bölücü bir partinin bu kadar kolay Ördekli kültür merkezinde elini kolunu sallayarak kongre yapmamalıydı,” değerlendirmesinde bulunarak, şunları kaydetti: 
“MAĞLUM PARTİ yer tahsis bu kadar olay olmaması kanaatindeydik. Hatta tescilli terör destekçisi olan bir partiye hiç tahsis edilmemesi gerekirdi. Bu duruma üzüldük.  Malum Partinin… belediye imkânlarının sunulmasının doğru olmadı. TBMM’de bulunan herhangi bir parti gidip Cizre’de, Şirnak’ta Yüksekova’da, Şemdinli’de her hangi bir etkinlik yapabilir mi? Biz bunu kabullenemiyoruz” 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, MHP Grup Sözcüsü Cemil Aydın’ın sorularına şu karşılığı verdi:
-“Malum Parti ile ilgili konuda bundan sonra daha dikkatli olacağız.
-Locaların parasını ödedik, teslim edilmelerini bekliyoruz.
-Temsil ve tanıtma giderlerinin konusunda niye açıklama yapayım. Sayıştay zaten inceliyor.

-Özel kalemden devlet memurluğa geçirilenlerin isimleri vermem. Niye kafayı bunlara taktın?” diye sorunca Grup Sözcüsü Aydın’da  “Cemaati KPS sorularını çalmakla suçluyorsunuz ya.  Orada da kul hakkı var, bura da kolay yoldan devlet memurluğu.  Ben yanılışa yanlış, doğruya doğru derim” Karşılığını verdi.
 Başkan Dündar, Uludağ Sarıalan “Taş Konak” tesislerinin Bayram’da hizmet vermesi talimatını kendisinin verdiğini,  önümüzdeki günlerde eksikliklerinin tamamlanarak hizmet vereceğini belirtti.
- Santral Garaj Mahallesi “Kentsel Dönüşüm” isteği ve olası turizm alanı plan değişikliği konuşan da, MHP Grup Sözcüsü Aydın’a konuya olan duyarlılığından ötürü teşekkür eden Dündar, “Proje getirin hep birlikte değerlendirelim cevabını verdi.


- Kaçak binalara elektrik ve su bağlanması konusundaki mevzuat boşluğu bulunduğunu belirten Dündar,  bu konuda meclis kararının alınması lazım geldiğini belirtti. 
 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500