Advert
Aman Bakan derdime bir çare...

Aman Bakan derdime bir çare...

 

“Mendilimin yeşili
Ben kaybettim eşimi
Al bu mendil sende dursun
Sil gözünün yaşını
Aman doktor canım gülüm doktor derdime bir çare
Çaresiz dertlere düştüm doktor bana bir çare..”
diye başlayan bir Rumeli Türküsünü içinizde hatırlayanlar vardır.

Türk Kamu-Sen’e bağlı Türk Tarım, Orman Sendikası 7 NoluŞube Başkanı Muzaffer Genç,beraberinde Türkiye Kamu-Sen Bursa Temsilcisi Selçuk Türkoğlu olduğu halde, Sendika Lokalinde bir basın toplantısı düzenledi.

 Genç, “Aman doktor derdime bir çare” yerine,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’i koyarak, “Aman Bakan Bey derdimize bir çare” diye üyelerinin sorunlarını dile getirdi. .

 Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında görev yapan; ziraat, veteriner, sağlık, çevre ve laborant teknisyen ve teknikerlerini;  Aziz Nesin’in “Yaşar, Ne Yaşar Ne Yaşamaz” adlı romanındaki gibi;  bu gün normal hayatta yaşarken, ancak iş resmiyete döküldüğünde yaşamayan bir durumda olduklarını ifade etti.

Genç, üyelerinin 1990’lı yılların sonuna kadar yağmur, çamur, kar, dolu, fırtına demeden görevlerini yerine getirmek uğraşında saygın bir meslek erbabı iken,  günümüzde okulları kapanmış yetkileri bir bir elinden alınmış, yetkisiz bir eleman durumuna getirilmesi” durumundan yakındı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında; Bitkisel ve hayvansal üretimde, gıda, laboratuvar alanlarında teknik ve teorik konuların planlaması, uygulaması ve yürütülmesi aşamasındaki her safhada görev alan kişiler olduklarını ifade eden Genç, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’ten sorunlarına bir an önce el atmasını isteyen Genç,“Bizler kalifiye elemanlarız. Fazla bir şey istemiyoruz. Yönetmelik ve genelgelerle elimizden alınan haklarımızı geri istiyoruz”dedi.

 Sendika Şube Başkanı Genç, “İmza hakkımızı, yetkilerimizi, yeni istihdam sağlanmasını, sorumlu yönetici olmamızı, bayi açamama,  hizmet içi eğitimlere katılamama, Lisans Tamamlama” gibi, düne kadar yaptıkları hak ve yetkilerinin Yasa ve yönetmeliklerle ellerinden alındığını ileri sürdü.

 Konuşmasında yetkili Sendika TOÇ-BİR SEN in de çalışmalarını eleştiren Genç, kamf çalışanlarına seslenerek, 20/17 yılında Türk Tarım Orman Sen’i yetkili kılmalarını isteyerek,  “Geleceğinizi kurtarın. Afişlerinde yaptıkları gibi yatlarda gezmek için değil fırtınalarda sizleri sağ salim karaya çıkaracak olanlara yetki verin” dedi. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500