Advert
Nilüfer’de yalandan demokrasi…

Nilüfer’de yalandan demokrasi…

 

Nilüfer ilçesindeyeni kent olgusunun hayata geçirildiği bir belde olduğu için kuruluşundan itibaren yaşamak bir ayrıcalık olmuştur.

Nitelikli ve güçlü ekonomik alt yapısı olan insanların yarattığı kent içi göçün merkezi haline gelen Nilüfer’de belediye alt yapı ve rutin hizmetleri anlamında da bu güçlü göç profilinin etkisiyle pozitif olarak refiklerine fark atmıştır.

Nilüfer’in cazibe merkezi haline gelmesi rantiyenin de ilgi odağı olmasını her fani belde gibi ona da tattırmıştır.

Nilüfer’de belediye uygulamaları, imara açılan bölgeler, kat yükseklikleri, yap-işlet-devret uygulamaları ve ihaleler son zamanlarda çok fazla tartışılır olmaya başladı. Bazen de yargıya intikal eden hale geldi.

Bu konuda Başkan Mustafa Bozbey iddiaları yanıtlamak adına yaptığı basın toplantılarında bu iddiaları muhalefetin uydurması olarak yanıtlar, öte yandan Nilüfer’in ana muhalefeti olan Ak Parti Nilüfer İlçe Teşkilatı da eskilere yeni iddialar ekleyerek Nilüfer’in Bozbey ile gittiği yolun yol olmadığını ifade eder.

Çarşamba günü de Ak Parti Nilüfer ilçe Başkanı Celil Çolak’ta düzenlediği basın toplantısında karadan ve havadan taranmış görsellerle Nilüfer’in nasıl yağmalandığını ve peşkeş çekildiğini anlattı.

Toplantıyı dikkatle dinledim ve Celil Başkan’ın iddialarının yanıt verilmesi gereken belki de ilk kez bu kadar ciddi hazırlanmış bir sunum olduğu “bir eksikle” gördüm.

Dağ taş taranmış ama gözlerinin önünde Nilüfer’in en güzel yerlerinden biri olan Esentepe’yi unutmuşlardı. Esentepe Mahallesi Nilüfer’in Mudanya yoluna bakan yüzü olarak maalesef varoş muamelesi görmektedir.

Bozbey Başkan’ın dilinden düşürmediği demokratik ve katılımcı belediyecilik Esentepe’ye uğramamıştır.

Esentepe’de yalandan demokrasi yaşanıyor.

Bundan 4 yıl önce muhtarlığa gelen belediye görevlileri bu mahalleye bir taziye evi yapacaklarını söylediler. Muhtar, Azalar ve Kent Konseyi temsilcisi mahallede toplantı yaparak bunu değerlendirmiş ve Bursa’da böyle bir geleneğin olmadığı, taziyelerin cenaze evlerine bizzat ziyaret edilerek yapıldığı konusunda oy birliği ile karar alınmış deftere yazılmış ve belediyeye rapor ile bildirilip bunun yerine park talep edilmiştir.

Sonuç?

Taziye evi diye temel atılmıştır ve bina bitmiştir ama kapısında Muş Derneği tabelası yazılmış, zemin katında Destina Kebap Salonu açılmış yetmemiş bahçe diye bir ucube ile tecavüz devam etmiştir.

Bu tecavüze izin verenleri, halkın iradesini yok sayanları, demokrasiye inanmayanları ve bu talana çanak tutanları Esentepe Halkının lanetlediğini yakinen biliyorum.

Nereden mi biliyorum?

Nilüfer Kent Konseyi Esentepe Mahalle Komitesi üyesi ben kulunuz ve demokrasilerine inanmadığım için artık toplantılarına katılmıyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500