Advert
Siz niye korkuyorsunuz?

Siz niye korkuyorsunuz?

Demokrasilerde, iktidarların sahip olduğu milletvekili sayısından çok, muhalefetin sahip  olduğu kadroların kalitesi önemlidir. 

Hayatı politika ile geçmiş bir insan olarak, CHP’nin yanlış yönetildiğini görüyorum. 

Ne zaman, CHP yöneticileri aleyhine yazsam, başta oğlum, birçok dostum itiraz ediyor.

Diyorlar ki, “CHP yıpranırsa, halkın umudu kaybolur.”

Bazıları daha da ileri giderek, “50 yıllık bu İsmet Paşa düşmanlığını içinden atamadın..” diyorlar.

Madem ki, ben kendime yeniliyorum.

O zaman,alın bu CHP kadrolarını başınıza çalın ve çakılın kalın % 25’lerde.

Belki bir gün kendinizle yüzleşir ve kendi kendinize sorarsınız “ CHP kadrolarının yenileşmesini isteyenler  mi, o kadroların devam etmesini isteyenler mi, AK  Parti iktidarına hizmet etti?” diye.

Türkiye’ den 15.000 kilometre uzaklıktan ben AK Parti’nin, CHP ile dalga geçtiğini görüyorum da, sizin tenkit edilmelerine kıyamadığınız, CHP yöneticileri meclis çatısı altında 15  metreden bunu nasıl göremiyor.

Tam sosyal medya Suriyelilere vatandaşlık meselesini anketlerle referandum atmosferine taşırken, AK Parti yöneticileri önünüze bir konu atıyor ve her zamanki gibi başarıyla bir başka konunun tartışmasını başlatıyor.

Tıpkı bugün Meclis İçtüzük değişikliğini gündeme yeniden taşıması gibi..

Bunu duyar duymaz, CHP’li grup başkan vekilleri, hemen Suriye meselesini konuşmayı, 40 yıldır gazetelerinin satışlarını 30 binden yukarıya çıkaramamış gazetecilerin televizyon programlarındaki tartışmalarına bırakmış ve “Yaptırmayacağız “ diye bağırmak üzere basın mensuplarına doğru koşmaya başlamışlardı.

Yaşları 60’dan fazla olanların kulaklarında, hâlâ 1983 seçimlerinden önce televizyonda yapılan açık oturumda,Halkçı Parti Genel Başkanı rahmetli Necdet Calp’ın köprü için çıkarılacak kâr payı dağıtımına müteallik hisse senetlerinin satışının ne olduğunu anlamayarak ,“ Köprüyü sattırmam” diye bağırışı çınlıyor.

Ben CHP düşmanlığı ile yazmıyorum bunları,aksine CHP ıslah  olsun, güç kazansın, demokratik hayatımıza denge gelsin, halk umudunu ve yaşama sevincini kaybetmesin, diye yazıyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Araştırma Bürolarında çalışanlar,isimlerinin önündeki sıfatlara bakmayınız,ne Marks’ı , ne Engels’ i , ne Lenin’i biliyor; ne komünizmi, ne sosyalizmi..

1965’ lerden kalma romantizmle bakıyorlar  meselelere..

Bunlara yol gösterilse yerlerine, isimlerini bilmediğim,hani  o seçimlerde, “ Oy ve Ötesi “ hareketini organize eden, CHP teşkilâtının yapamadığını yapıp, binlerce gönüllü müşahidi sandık başlarına gönderen, tanımadıkları genç hukukçulardan yüzlerce sanal  hukuki itiraz büroları kuran gençleri getirseler.

İnanın CHP’nin çehresi değişir, halkın umudu artar, iktidar kendisine çeki düzen verir.

Kennedy 43 yaşında, Clinton 49  yaşında Başkan seçildiler.

Kadroları hep gençti.

Clinton’un basın sözcüsü 23 yaşlarındaİspiro isimli  Yunan orjinli bir genç Amerikalıydı.

Onlar gençlerden korkmuyorlar, siz niye korkuyorsunuz?

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500