Advert
Ovaları bitirdik sıra  dağlara geldi çok şükür!

Ovaları bitirdik sıra dağlara geldi çok şükür!

Uludağ’ın güney yüzünün eteklerinde göğe doğru yükselen Yunus Emre’nin dergâhı için topladığı ağaçlar gibi binlerce boylu poslu dimdik, upuzun çam ağaçlarının gölgesidir Koca Yayla… Uludağ’ı bitiren zihniyet buraya da elini atmış görünüyor. Şimdiden tesis planları, parselleri konuşulmaya başlanmış gözünüz aydın olsun.

Osmanlı’nın insanına yazlık köşk olmuş bu dünya güzeli bölgeye otel, motel, gazino, et mangal, spor tesisi vs. her türlü lüzumsuz rant kokulu şey yapılacağı alıma gelirdi de gölet yapılacağı kıt aklıma gelmezdi.

Onu da akıl(!) etmişler bin şükür!

Uludağ’ı bitiren zihniyet buraya da elini atmış görünüyor. Şimdiden tesis planları, parselleri konuşulmaya başlanmış gözünüz aydın olsun.

O kuruma, bu kuruma, bir de toz kalkmasın diye Bursaspor’a parsel ayırdın mı? Su lazım dostlar! Onun için de binlerce ağacı katledip çukur yaratmak gerek.

Onu da yapmışlar bin şükür!

Bursa’da taaa Artvin’e Cerattepe için protestoya gidenlere şaşırıyorum. Yahu! Yuvanız yıkılıyor, ocağınız kuruyor, ağacınız kesiliyor, hayatınız bitiyor, tarihiniz yok ediliyor ama siz Artvin’e sefer düzenliyorsunuz? Artvin’i Artvinlilere bırakın hocam siz Bursa’ya sahip çıkın! Ya da herkes kendi çöplüğüne dönsün.

Orada doğa binlerce yıldır kendi ihtiyacı olan suyunu bulmuş ve orayı cennete çevirmiş ama beyaz adam bir yere gözünü dikti mi?

Orayı Kerbela’ ya çevirir çok şükür!

Keles’te Gököz köyünde bir piknik alanı var. Keles’te hiç tuvalete gidilmiyor mu? Belediye ne iş yapar? Binlerce insanın piknik yaptığı bölgeye bir konteyner tuvalet yapmak çok mu zor? Bir tesis var. O da olmasa millete ortalığı batıracak. Girişe küçük bir bedel koyarsın. Tuvalet yapım ve bakım masrafını bir ayda geri alırsın. Bunu yapmak için önce vizyon sonra da irade gerekir.

Keles’i, Koca Yaylayı, Gököz’ü, Harmancık’ı, Orhaneli’yi, Sadağı’yı turizm ve tesis mezarlığına çevirmesin. O bakir hali ile turizme açıp dünyayı buraya taşırsınız. Yoksa kendi beton tesislerinizde kendiniz çalar kendiniz oynarsınız Uludağ gibi…

Elin Frenk’i dünyayı açık büfeler, fayanslar, armatürler için gezmiyor artık. Doğa’yı dibine kadar yaşamaya geliyor. Tarlası, tapanı, çapası, koyunu, kuzusu, tavuğu, yumurtası ile…

Temiz bir yatak, duş ve alafranga tuvalet dışında tek beklediği güleryüz tatlı dil…

Okumuyorsanız telefonumuz artık bizden akıllı, mesaide akşama kadar şeker küpleri patlatmak için yarışacağınıza internette bulup dinleyin.

Onun istedikleri kolay ama iradenin ve mevzuat hazretlerinin işine gelmiyor. Bölgenin kalkınması, kendi göbeğini kesmesi…

İnegazi’ de her eve bir kamyon hediye sözü verilmiş diyorlar. Milletin ağzı at yemi torbası değil ki büzesin. Köyceködülü duyunca millet bir anda çimentoya aşık oluvermiş. Neye karşılık olduğunu bilseler atalarından korkarlar, çocuklarından utanırlar. Oysa ödül büyük, yarış kolaysa ya ödül yalandır ya da namus pazara çıkar.

Bunu da bütün Bursa biliyor çok şükür!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500