Advert
Sizi buraya tıkan güç böyle istiyor!

Sizi buraya tıkan güç böyle istiyor!

Saddam döneminde 11 yılını Ebu Gureyb Hapishanesi’nde geçiren ve yakınları Saddam yönetimi tarafından infaz edilen El Caburi“Beş yıl boyunca o heykeli devirmeyi diledim. Ama sonrasında olan bitenler büyük bir hayal kırıklığı oldu. O zamanlar sadece bir diktatörümüz vardı, şimdi yüzlercesi var. Hiçbir şey iyiye gitmedi” diyerek aslında tarihin tekerrürden ibaret olduğunu kanıtladı. Aslında El Caburi’ ye Irak’a demokrasiyi getireceğine inandıran, Saddam’ı Kuveyt’i yiyeceğine inandıran aynı üst akıldır. ABD’dir.

Bir ülke kendi içinde ne olursa olsun, ne açmazlar ve ne acılar yaşarsa yaşasın çözümü kendi içinde aramalıdır. Demokrasi adına ABD’den medet umanlar, İslam Ülkelerinde başlattığı ve adını Arap Baharı koyduğu aslında bir Amerikan Felaketi olan fırtına Kuzey Afrika’dan başlayıp, Orta Doğu üzerinden sınırlarımıza kadar geldi.

Libya Diktatörü Kaddafi’nin hem de beni demokrasi için ABD atadı diyen hakimin kararıyla demokrasi adına” Saddam asıldıktan sonra Suriye’deki Arap zirvesindeki konuşmasını nefes alan ve beyni oksijen tüketen herkesin dinlemesini ve izlemesini öneririm. O konuşmanın ardından Kaddafi’nin de ipi çekilmiş ve halkına linç ettirilmişti. Bugün aynı Libya’da da yüzlerce diktatör Kaddafi var ama eminim ki herkes linç ettikleri Kaddafi’yi arıyordur.

Ülkemiz de de siyaset kıyımı yapıldı. 1960’da Menderes ve arkadaşlarını asanlar ne Kudretli Albaylar ne de kurgulanmış Yassıada Duruşmalarının uyduruk Yargıcı Salim Başol’dur. Aslında kendisinin uyduruk hakim olduğunu kendi ifadesiyle kabul etmiştir. Sizi buraya tıkan güç öyle istiyor.” Diyerek aczini ifade ederek bir anlamda başına geleceğini çok iyi bildiği nefretten vareste tutulmasını dilemiştir.

Fotoğrafın bütününe baktığımız ve gördüğümüz zaman ABD’den dost olmayacağını ve el sıkıştıktan sonra bile parmaklarımızı tamam mı diyerek saymamız gerektiğini aklımızdan çıkarmadan yaşamak zorundayız.

Kendi gerçeğimizi kendimizin belirleyeceği gelecek kendi geleceğimiz olur.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500