Advert
Hoş geldiniz Sayın Valim!
Osman Gürçay

Hoş geldiniz Sayın Valim!

Vali Yakup Canbolat, son olarak 26 Ekim 2018 tarihli ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile son görev yeri olan Konya Valiliği’nden Bursa Valiliği’ne atanarak 7 Kasım 2018 tarihinde göreve başladı.

2016 yılından o güne kadar Bursa Valisi olarak görev yapan İzzettin Küçük ise Mülkiye Başmüfettişi olarak Ankara’ya gitti. Sayın Küçük, Bursa’da demokrat kimliği, sıcak ilişkileri, mütevazı yapısı, kısa öz konuşmalarıyla ve saygı ile anılacaktır.

Canbolat Valimiz göreve başlar başlamaz, haklı ve doğru olarak Bursa’yı birlikte yönetecekleri belediye başkanları, idari ve mülki erkân tarafından ziyaret edildiler.

Ama işte ondan sonrası protokolden alınan ‘hoş geldiniz ziyareti’ randevu talepleri sırası sanırım 2019 bahar aylarını bulur. İş insanları dernekleri, sosyal dernekler, hemşeri dernekleri, bilumum STK’ların sırada olduğuna eminim.

Canbolat Valim, yeni yönetim yapılanmasına göre Cumhurbaşkanı’nın sadece makam temsilcisi değil, icra takipçisidir. Onu bir an önce asli görevinin başında görmek istiyoruz ama bu ziyaretçi trafiğinde henüz Bursa’yı yaşayamadığını düşünüyorum.

Sayın Valim! Aklımdan geçen nedir biliyor musunuz? İki valilik binası da konuk ağırlamak için yetersizdir. Hele yeni yapılana bir de ödüllü bina diyorlar ama toplantı salonu bile yok.

Siz Merinos AKKM’de bir davet verin ve bütün hoş geldiniz randevu taleplerini oraya alın ve bir günde hepsini bitirip çalışmaya başlayın ki; bizler de ziyaretçi davet bültenlerinize bakacağımıza icraatınıza bakalım ve yazacak bir şeyler olsun.

Mahkeme kadıya mülk değildir derler. Bir gün siz de görevinizi tamamlayıp Bursa’ya veda edeceksiniz. Güzel anılarınızı yanınıza alırken, geride bırakacağınız hizmet ve eserlerle sizi Bursa’nın unutulmazları arasında görmek için görevinizde başarılı olmanızı diliyorum.

Hoş geldiniz!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500