Advert
CHP li dostlara bazı tavsiyeler

CHP li dostlara bazı tavsiyeler

 

Önce, bütün milletvekillerine, ortaokullarda okutulan bir yurttaşlık bilgisi kitabı hediye ediniz. Kanunların, Resmi Gazete ’de yayımlanmadan yürürlüğe girmeyeceğini de , grup başkanvekillerine öğretiniz.

Say'ın Engin Altay’ a birisi, Anayasa kitapçığının mecliste kürsüye fırlatılmasıyla, Anayasa Mahkemesi’ne başvuru usullerinin değişmediğini, bir başka birisinin, Levent Gök’ e , milletvekili seçildikten  sonra pek uğramadığı yazıhanesine gidip, hukuk kitaplarına bir göz atıp, unutmaya başladıklarını hatırlaması gerektiğini, bir başka biri de, Özgür Özel’ e,Soma’daki faciadan sonra, acı çekenler adına konuşmaktan başka vazifeleri de olduğunu anlatmalı.

Deniz Bey, benim değerli sınıf arkadaşım Sabih Kanadoğlu’ na telefon edip çıkış yolları sorar, parlâmento tarihine 367 garabeti olarak geçen, fakat netice alan formüller öğrenir; ama seçim zamanı, Sabih gibi bir değerin CHP grubuna lâzım olduğunu hatırlamazdı.

Deniz Bey, Anayasa Mahkemesi Üyeliği’ ne  Ecevit’ in avukatlığını yaptığı dönemde Türkiye Barolar Birliği kontenjanından seçilmiş olan, ama doğrusunu söylemek lâzımsa uzun yıllar Anayasa Mahkemesi Başkanlığı'nı başarıyla yapmış olan Yekta Güngör Özden’ i , bir aralık parti kurduğu için CHP içinde kendisine rakip olur düşüncesinin tesiri ile hiç aramazdı.

Deniz Bey parti içinde etkisizleştirildiği  için, artık bu işi Levent Gök yapabilir.Yekta  Bey, her Cuma akşamı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserine gider.

Levent Bey de, senede bir yapılan İsmet Paşa’yı anma konserlerinde Özden Hanım’ın yanında resim vermek fırsatını kaçırmaz, bu arada Yekta Bey’e de “ Merhaba”der.

Bilmediğini kabul etmek işine gelmediği için, Yekta Bey’e bir telefon edip danışmayı O da düşünmez .

Gerçi Yekta Bey, Sözcü gazetesinde bildiklerini yazar, yazar  ama, bunlar hiçbir şey okumazlar ki..

Bir önceki dönem milletvekili seçilen, bu dönem tasfiye edilen , Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi eski Yargıçlarından Rıza Türmen’den de istifade etmek, bu arkadaşların havasına uymaz.

Şimdi sevgili CHP’ li dostlar, lütfen bana söyler  misiniz, her bizi üzen olay sonrası, haklı olarak, ilgili bakanın istifasını istiyorsunuz, diğer ülkelerden misâller veriyorsunuz. Bu Danıştay Kanunu’nda değişiklik yapan kanunun iptali için, kanun Resmi Gazete’de ilân edilmeden Anayasa Mahkemesi’ne  iptal başvurusu yapan, Anayasa Mahkemesi’nden  “iptali mümkün olan bir kanun yok “. cevabı ile CHP’ nin rezil olmasına sebep olan, sonra televizyon kameraları karşısında bunu bir zafer kazanılmış gibi açıklayan, grup başkanvekillerinin istifa etmeleri, ülkemiz ve demokrasimiz için  bir geleneğin başlamasını temin etmez mi?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500