Advert
Bahçeli bayramı da gördü...

Bahçeli bayramı da gördü...


Türkiye'nin onca derdi arasında MHP’nin Kongresinin evvelini ahirini ve geleceğini konuşmak abesle iştigal diyenler olabilir ama MHP’nin uğratıldığı siyasi mutasyon, üzerinde kitap yazılacak kadar önemlidir.


Türk siyasi hayatının en disiplinli, en aktif ve dinamik hareketi kuluçkaya yatırıldı ve etkisiz, tepkisiz, salı grup toplantılarında edilen üç beş kelam ile muhalefet siyaseti yapan hedefsiz bir parti yaratıldı.


Hepsinden önemlisi mutlak lider disiplini ve keskin iradesi de adres değiştirerek, MHP yi her organı tartışılan bir parti yaptı.


İtina ile üzerinde durduğu "Haddini bilen" siyasetin getirisinden çok götürüsüne muhatap olan MHP, siyasetin fıtratında olan iddialı olmayı yok sayarak, 12 yılda 13 yenilginin de yenileni oldu.


Lider disiplini ve inancını bitireceksiniz, seçimlerinizde hata yapacaksınız, ardından da parti içi eleştirileri ihanet olarak göreceksiniz. Kongre taleplerini Okyanus ötesine bağlayacaksınız.

 

Yahu parti sizin babanızın malı mı? Osmaniye'deki çiftinizin çubuğunuzun elbette miras yolu ile sahibisiniz. Antika arabalarınız ruhsat yoluyla sizindir ama partiler mal değildir. Onu mamelekinize işleyemezsiniz. Seçimle gelen insanlar emanetçidir. Hareketin sahipleri değillerdir.

 

Hareketin sahibi olmak için lider olmak gerekir ve liderler tartışılmaz.


Bir kongre sürecini kurumsal vasi olan kayyum üzerinden bile başaramayan bir anlayış bitiktir. Yitiktir.


Oysa MHP Türk siyasi hayatında olmalıdır. Olurken de ilkelerinden aldığı görev ve sorumluluklarını yerine getirmelidir.


MHP çok talihsiz bir süreç yaşıyor. Bu sürecin her aşaması partiye kayıp olarak yazılacaktır ve kazanan olmayacaktır.
Bayram ertesi MHP yi sıcak günler bekliyor.

 

Bayramı da partisinin başında gören Bahçeli'nin aklıselim içerisinde partisi için son görevini yaparak sıcak çarpması yaşamadan "çok istiyorsa" kendisini delegeye teslim edecek bir yol haritası çizmesi gerekmektedir.


Yoksa bu ateş MHP'yi bitirir.

 

İğneli Yorum

 

Fransa 2016’nın etkisiz elemanı olan Türk Milli Futbol Takımının başı Türkiye’ye geri döndüğünde hesap soracaklarını söylemişti. Bir gol atınca arıza yaparak yatak saran ve ülkesine kol çıkaran çocuk dahil bekliyoruz. Unutmadık aklımızda.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500