Advert
Şimdi tırmanma vakti
Sevinç Çelebi

Şimdi tırmanma vakti

TSYD Bursa Şubesi kahvaltılı basın organizasyonu, Bursaspor’un Teknik Direktörü Samet Aybaba’nın de katılımıyla, Ahmetabi Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Toplantının ilk yarım saati hoş sohbet ve geçmişi yâd ederek geçti.

Toplantı öncesi katılımcılar bir yandan Bursaspor’un geçmişteki başarılarını ve başarısızlıklarını konuşurken, diğer yandan şehrin güçlü futbol anlayışını, geçmişteki medya ve mensuplarını andı…

Normalde saha kenarında ful konsantre, el kol hareketleri yapan, kaşlarını çatmış biçimde görmeye alıştığımız tecrübeli Teknik Direktör Samet Aybaba, bu kez neşeli kişiliğiyle karşımızdaydı. 

“Çok da uzak değilmişiz, hatta komşuymuşuz. Karşıdan karşıya, yaya olarak hemen tesise geliverdik” diyerek esprili bir şekilde söze başlayan Aybaba, toplantının sonuna kadar güler yüzüyle ve güven veren duruşuyla yürekleri ısıttı.

Aybaba baştan sona, kendisine yöneltilen soruları içtenlikle cevaplayan, anekdot misali geçmişte ve özelikle de canlı yayınlarda yaşadığı bazı enteresan anılarını paylaşarak hepimizin kahkahalar atmasına sebep oldu…

Özetle; iyi ki bu toplantı düzenlendi.

Teşekkürler TSYD Bursa Şubesi ve değerli Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi.

Öyle güzel bir atmosfer vardı ki insanın (en azından benim) ‘iş kısmına geçesi dahi yoktu’ durumu söz konusuydu…

Elbette ki bu anlamda ev sahipliği yapan Başkan Mehmet Ali Ekmekçi’nin de büyük payı vardı. Ekmekçi, her zamanki neşesi (daim olması temennimle) saygısı ve duruşu ile güzel atmosferin daha da güzelleşmesinde önemli rol oynadı.

Biz gelelim şimdi Bursaspor’a…

Ne yazık ki 2009-2010 şampiyonluğundan sonra, Bursaspor üst sıralarda yerini korumak yerine zaman geldi küme düşmekten kıl payı kurtuldu ve bu durum tüm camiayı fazla fazla üzdü… 

Teknik direktörler, futbolcular, yönetimler değişti…

Ancak hiçbir şey kar etmedi.

Bir türlü istenilen başarı elde edilemedi.

Bunun için bir sürü gerekçe gösterildi. Ancak sonuç hep aynı, hatta durum hep daha da kötüye gitti…    
Taa ki bu sezon Yeşil-Beyazlı takım “Bursa Büyük bir futbol şehri. Biz de bu şehre yakışır futbol oynamak zorundayız” diyen Samet Aybaba ile anlaşarak yüreklere yeniden ümit serpti.

Önemle belirtmek isterim ki, basın toplantısının açılış konuşmasında TSYD Bursa Şube Başkanı Mehmet Ali Ekmekçi’nin sözlerine tamamen katılıyorum ve kendi adıma Bursaspor’un değerli teknik direktörü Samet Aybaba’nın Yeşil Beyazlı takımı özlenen günlerine döndürme yolunda önemli çalışmalar yaptığına ve yapacağına inanıyorum…

İnanmakta da yanılmıyoruz belli ki çünkü basın toplantısında her soruya içtenlikle cevap veren Bursaspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, sık sık takımın bulunduğu yerden çıkışının iyi futbol ile olacağını ve bunu da başardıklarını vurguladı. Takım içindeki uyumdan, güzelliklerden bahseden Aybaba, hatta aslında kötü futbol oynasalar belki de şu an 4-5 puan fazlaları olacağını söyledi.

Tek dertlerinin ‘doğru işlerin puana yansımaması’ olduğunu belirterek durumu Bazı maçları seyrediyoruz, hiç pozisyona girmeden maç kazanıyorlar...” olarak yorumladı.    

Takımda geldiğinden bugüne dek her şeyin iyi gittiğini, daha da iyi olacağını, şikâyetçi oldukları tek şeyin, bir şeyleri doğru yaparken ve o heyecanı yaşarken puana yansımaması olduğunu ifade etti.

Bursaspor’dan milli takıma 3 oyuncunun çağrılmasından dolayı, kendi, kulübü ve oyuncular adına mutlu olduğunu belirtti. En büyük hayalinin oyuncularının yurt dışında oynaması olduğunu ve Bursa’da bu kalitenin bulunduğunu söyleyen Aybaba, “Yetenek şehrin içerisinde zaten var. Doğru kullanılırsa, bu sayı daha da artar. Ne olursa olsun biz bildiğimiz yoldan dönmeyeceğiz. Hedefimiz ilk yarıyı ilk 10’un içerisinde tamamlamak. Şimdi de puan sıralamasındaki yerimiz dışında her şey çok iyi gidiyor” dedi.

Ne diyelim veya ne dileyeyim…

Bursaspor’a, takıma ve Samet Aybaba’ya güveniyoruz ve içten başarılar diliyoruz…

Dileriz bu sene o sene olmasa da.

Tırmanışa geçen ve puanlar toplayan sene olur…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500