Advert
   Sizi gidi SETEKA lar siziiii

Sizi gidi SETEKA lar siziiii

Rusya ve İsrail işe aramızdaki buzların erime sürecine girmesi ihtimalinin belirmesi üzerine güzide SETEKA’larımız, Borsamız, BTSO muz, Balıkçı Dursun, Berber Yaşar, Kamyoncu Hayri, Kahveci Mamay, Camcı Sebo, cümbür cemaat sürece destek mesajları yayınlamaya başladılar.

Elbette komşularla iyi ilişkiler kurmak, karşılıklı menfaat birlikteliği yapmak, komşunun kümesinde gözü olmamak doğrudur. Bu manada Mısır ve Suriye ile de ilişkilerimizin düzeltilmesi ticaretin başlaması ve özellikle IŞID belasının belinin kırılması ve Suriyeli göçmenlerin evlerine dönmesi için devletler arası görüşmelerin bir an önce başlaması en büyük dileğimdir.

İyi güzel de bu ülkelerle ilişkilerin bozulduğu, bazen ciddi yanlış adımların atıldığı dönemlerde bu SETEKA’lar, kurumlar ve Berber Yaşar ne iş yapıyordu?
Hadi diyelim ki Berber Yaşar işini yapıyor ve tıraşlıyordu. Peki diğerleri ne tıraşı yapıyordu?
O gün komşularla iyi geçinmek yasak mıydı? Bir de şu açıdan bakalım diyecek bir babayiğit yok muydu?
Söylemek lazımdır ki; yoktu!
O gün Mavi Marmara yanlış yaptı diye yazan birkaç kişiden biriyim. Birine İsrail ile aramızı boz diye para versen onların yaptığından iyisini yapamazdı.
Bu gün ise İsrail ile dostluk yapan çıplak kalır diyorlar. Çıplaklık için bir şey diyemem tekstilimiz fena değil ama kavga edersek aç kalacağımıza garanti verebilirim. Dünya'nın tohumu gübresi onların elinde sen de istediğin kadar toprak olsun. Tohum ekmedikten sonra çocuk olmaz.
Öte yandan Rusya'ya İsrail'den aldığımız tohumu, ilacı, gübreyi kullanıp sebze meyve satarak gül gibi geçinirken, Güney Sahillerimiz ve İstanbul turistlerle dolarken, o dalaşmanın maliyetinin kamburunu bakalım kaç yılda düzelteceğiz.
İşte bu durumlarda suskun kalan SETEKA’ların bu günkü destek mesajlarını inandırıcı ve samimi bulmuyorum ve kurnazlık kokan yalakalık olarak görüyorum.

 

Orda bir ABD var uzakta.... 

Gitmesek te görmesek te o bizim ABD’miz değil ama onlar gelmese, görmese bile biz dünyalılar onun köyleriyiz. O nedenle oradaki bu güz yapılacak seçimler bizi derinden etkileyecektir. Sütlü Kahve Obama artık gidiyor. İş aradığını bile söyledi. Adana'dan bir marketten reyon görevlisi olarak iş teklifi aldı.

Orada kimseye gitme kal bu şehirde denmiyor. Sistem süresi dolanı gönderiyor.
 


Yenge Clinton ile Emlak Kralı Donald Trump arasında geçecek olan yarışta ilk kez ABD açısından tarafım ve Clinton Yengemi tutuyorum. Sadece dikkat etsin ve Oval Ofisin anahtarını Bill'e vermesin. Öte yandan Trump'un lafları laf değil, hisseli parselci emlakçı gibi gözleri fıldır fıldır dönüyor. Sanki dünyaya nasıl kazık atacağım diye bakıyor.
Gerçi bugün yarın Ertuğrul Mat ABD'den bildiriyor diye seçim öncesi tansiyon ölçme uzmanı olan Ağabeyimizden bilgiler gelebilir. Harcırah ve yolluk konusunu sorun etmezse güzel yorumlarını okuyacağız.

ABD'de  Air Force One'a kim binerse binsin sistem değişmez diye bilinir ama bu Emlakçı farklı bir kişilik dünyanın başına bela olmaya aday birisidir. ABD sistemi sivrilikleri törpüler, aykırıları saf dışı eder ama yine de risk almaya gelmez.
Dualarım Clinton Yengem içindir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500