Advert
Mahalle arası vapur bacası gibi

Mahalle arası vapur bacası gibi

 

Sigara içen öğrencilere dikkat

Kuruçeşme Mahallemiz Altıparmak Caddesi üzerindeki Sınav Dershanemizin bulunmuş olduğu güzergah sırasıyla, Otel Sokak, Gelin Sokak ve diğer Tınaztepe Sokaklarımız olmak üzere öğrenci akışının çok yoğun olduğu noktalar. Ve çok yazık ki öğrencilerimizin sigara alışkanlıkları inanılmaz derecede hat safhalara çıkmış durumda. Öyle ki, derslerine girmeden önce mahallemizin sokak aralarında sigaralarını içip, sonra da içilen sigaranın izmaritinin sokaklara atıyorlar. Kuruçeşme Mahallesi olarak bu durumdan büyük bir rahatsızlık duyduğumuzu ve de çocuklarımızın geleceğine dair endişeli olduğumuzu önemle belirtmek isteriz.

BİR YAPTIRIM GÜCÜ GEREK

Bu konuyla ilgili ne veya neler yapılabilir biz de düşünüyoruz… Çünkü öğrencilere “iç ama yere atma” demek çözüm değil. Kaldı ki bunu ne uygularlar ne de birisini dinlerler… Bu yüzden bununla ilgili bir yaptırım gücünün olması gerektiğini düşünüyoruz. Lütfen Belediye zabıta ekipleri konuyla ilgili biraz daha yoğun çalışma yapsın. Bizler sokaklara sigara izmaritinin atılmasının engellenmesini ve de öğrencileri sigara içme alışkanlığından gerekirse caydırıcı cezaların alınmasını rica ediyoruz.

Çevre Sakinleri

 ***

 

 “Dur!” diyecek yetkili yok mu!?  

Sayın Yetkililer; Lütfen, halk otobüsleriyle ilgili bitmek tükenmek bilmeyen sıkıntılara artık bir çare bulun! Çünkü; Yüzlerce yolcu taşıyan söz konusu Özel Halk Otobüsleri çoğunlukla duraklara girmeden hızlı bir şekilde gelip geçiyorlar. Dolayısıyla bizler otobüsleri kaçırmamak için taksi beklermişçesine pür dikkat duraklarda beklemek zorunda kalıyoruz. Aksi taktirde; bir anlık dalgınlıkta (diyelim ki görmedik ve ya durması için işaret edemedik), durakta öylece otobüsün arkasından bakakalıyoruz! Veya; (Durak önlerinden çok hızlı geçtiklerinden ve son anda yolcuyu gördüklerinden)ya durmadan geçiyorlar ya da duraktan çok ileride duruyorlar! Bu kez de maratona katılmış gibi koşmak zorunda bırakılıyoruz.

YARDIM BEKLİYORUZ

Şoförlerin yolcuya davranış şekilleri artık bir düzene girmesi gerekmiyor mu? Otobüslere aşırı yolcu almaları yetmezmiş gibi, şoförler bir de halka kötü ve lakayt davranıyorlar. Ve otobüsün içi aşırı dolu olduğundan halk havasız kalıyor ve insanlar nefes almakta dahi zorlanıyor! Yaz ayları klima açın dediğimizde örneğin cevap hep aynı: ‘Bozuk!’. Ancak bir kez dahi olsa kart okuyucunun bozuk olduğunu görmedik ayrı konu! Egzozlarından aşırı siyah duman çıkıyor. Araçlar leş gibiler, belli ki yıkanmıyor. Yolculara kaba ve kötü davranıyorlar. Tartışan yolcuyu durak harici indiriyorlar. Ve daha neler neler… Bu yüzden bunlara “Bir dur!” diyecek yetkili aranıyor. Size gönderdiğim bu fotoğraflar 01.11.2018 Salı günü saat 14:00’da çekildi. Aracın Plakası bende ve istendiği taktirde yetkililere veririm. Yetkililerden halk adına acil yardım bekliyoruz...

Saygılarımla

Emre Behri

 ***

 

Hastalık saçıyor

Esenevler Mahallesi’nin, Erdoğan Caddesi’nden Esence Sokak istikametine yaya olarak çıkıldığında veya Fatma Ana Camisi’nden Esence Sokağı’na yaya olarak çıkıldığında, yağmur kanallarından metan gazi, foseptik kokusu sokağımızdaki tüm sakinleri aşırı derecede rahatsız etmektedir.

ÇOK ŞİKAYETÇİYİZ

Büyük bir olasılıkla belediyemize ait yağmur suyu kanalları tuvalet kanalizasyonlarla bağlanmış olsa gerek ki bu duruma gelinmiş. Yıldırım Belediye Başkanımızın uzun süredir çevremizi rahatsız eden ve hastalık yayan nahoş olan bu durumdan haberdar olmadığını düşünerek şikayette bulunuyoruz.

DİLERİZ KURTULURUZ

Dileriz aylardır süren bu metan gazıyla ilgili sorunumuz yetkililerce çözülür ve bizler de bu durumdan kurtuluruz. Şimdiden teşekkürler.

Saygılarımızla

Çevre sakinleri

 ***

Bu sefalete bir son verin

Işıktepe mahallesinde oturuyorum. Ancak üstgeçidin önünde yapılan çalışmalar sebebiyle toprak dökülen yerler her yağmur yağdığında çamur oluyor. İşimiz gereği ve başka yol alternatifimiz olmayınca her gün söz konusu üst geçitten geçip Ataevler durağına gitmemiz gerekiyor.

MECBUREN KULLANIYORUZ

Dolayısıyla her işe veya özel bir yere gidip gelirken mecburen bu yolu kullanmak zorunda olduğumuzdan bu sefaleti çekmek zorunda kalıyoruz. Yağmur yağdığında üst geçitte biriken su ayaklarımızı tamamen ıslatıyor. Acilen bu rezilliğe bir çözüm bulunmasını istiyorum.

Damla ERDOĞAN

 

***

Sosyal güvencemiz ne işe yarıyor

MHRS sisteminden 9 yaşındaki kızım için göz muayenesi için randevu almaya çalıştım. Fakat Bursa Merkez’de hiçbir hastane veya poliklinikte boşluk bulamadım. Yıldırım Belediyesi’nin hastanesi de 5 Kasım’a kadar dolu olduğu söylendi.

İLLA ÖZEL HASTANEYE Mİ

GİTMEMİZ GEREKİYOR?

Bu durumda Göz muayenesi olmamız için illa de özel hastaneye mi gitmemiz gerekiyor? O zaman sosyal güvenlik sisteminin ne faydası var? Lütfen birisi bizi bu konuda mağdur olmamak için ne yapmamız gerektiği konusunda aydınlatsın…

Saygılar

Engin KARLI

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500