Advert
Mustafakemalpaşa'ya gerçek hizmet için varım
Sevinç Çelebi

Mustafakemalpaşa'ya gerçek hizmet için varım

Nuray Laçiner, 2014 yılındaki seçimlerde Mustafakemalpaşa'nın belediye başkanlığına aday adaylığını koydu. Kısmet olmadı ama küsmedi. Şimdi "O sene bu sene" diyerek 2019 Mart seçimleri için AK Parti'den aday adaylığını bir kez daha açıklıyor.

2019 yılı Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesi Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Mustafakemalpaşa Belediye Başkan Aday Adayı Nuray Laçiner, aday adaylığı ve bu süreçte nasıl bir yol izleyeceği konusunda agazete’ye açıklamalarda bulundu.

Nuray Laçiner, agazete'deki özel röportajımızda, öncelikle 2019 yılı Mart seçimlerinin hayırlı olmasını dileyerek AK Parti ailesi olarak her zaman bu ülkenin insanlarına hizmete hazır olduklarını belirtti. Sorulara samimi bir şekilde cevap veren Laçiner, 2014 yılında ki aday adaylığının ardından 'O sene’nin Bu sene' olduğuna dair inancının tam olduğunu söyledi.

İşte Ak Parti Belediye Başkan Aday Adayı Nuray Laçiner'le yaptığımız röportaj:

Kısaca sizi tanıyabilir miyiz?

1963 doğumlu iki çocuk annesiyim. 35 seneyi aşkın Mustafakemalpaşa’da ticaretle ve siyasetle uğraşıyorum. Siyasete Anavatan Partisiyle başladım, 2009 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Meclisi üyesi olarak siyasete devam ettim. Aynı dönemde AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı yaptım. 2014 yılında da Mustafakemalpaşa Belediyesi Başkan aday adayıydım. Hedefim kısmetse bu seçimlerde Belediye Başkan Adayı olmak.

Neden AK Parti’den başkan aday adaylığı?

Çünkü; AK Parti, adaylardan ziyade projelerin yarıştığı bir parti... Çünkü; AK Parti, makam mevki sahibi insanların bu makam ve mevkilerini sürdürmek için yarıştığı bir parti değil, hizmet etmek isteyen insanların hizmet için yarıştığı bir parti olduğun için.

Belediye başkan adaylığı sürecine nasıl karar verdiniz?

Bu tür büyük organizasyonlar tamamen profesyonel ekip işidir. Herkes çok iyi bilir ki hiçbir komutan tek başına ne savaş kazanabilir, ne de hiçbir yönetici başarı elde edebilir ve nede insanlığa hizmet edebilir. Ve bizimde bu konuda çok iyi bir ekibimizin olması, beni yeniden belediye başkanı aday adaylığına sürükledi. Çünkü biliyorsunuz ki siyasette mutfak boşsa vitrin de boş.

GÜÇLÜ BİR MUSTAFAKEMALPAŞA İÇİN

Ben de bu duygulara sahip arkadaşlarımız ile yaptığımız istişare ve değerlendirmeler sonucunda Mustafakemalpaşa’ya en güzel hizmetin gerçekleşeceği yerin belediyecilik hizmetlerinden geçtiği kanaatine vardığımızdan bunun için bir takım kurarak hazırlıklar yapmaya başladık. Ve şu an Mustafakemalpaşa ve köylerimiz için hazırladığımız bir sürü projemiz hazır. Çok fazla çalışan bir takımız. İnsanlarla insanlara dokunmayı seviyoruz. Ve Mustafakemalpaşa’yı çok seviyoruz.

2014 yılında neden aday olamadınız?

Çok fazla kaderci sayılmam ama kadere de inanırım. Belki bizim tecrübesizliklerimizden kaynaklandı, belki de 2014 başkan olmak için doğru zaman değilmiş. Ancak bu süreç bize çok fazla artı kattı. Çok daha fazla çalıştık örneğin ve çok daha fazla proje ürettik. Kısmetse bu dönem aday olacağım.

100 yıl sonra yeniden kadın

Bu adaylığım gerçekleştiği taktirde 100 yıl sonra Mustafakemalpaşa’nın ikinci kadın belediye başkanı olacağım inşallah. Çünkü Mustafakemalpaşa’da aslında tam 100 yıl önce Kirmastorya adında bir kadın yönetici varmış. Ve bizdeki Kirmastı Deresi de ismini bu kadın yöneticimizden almış. Karacabey’de de kardeşi Mihaliç yöneticilik yapmış. Halkımız arasında “Kadın Belediye Başkanı ister misiniz?” konulu yapılan anketin sonucu yüzdesi 80 evet çıkmış . Umutluyuz.

Neden belediye başkanlığına talipsiniz?

Toplumun bütün kesimlerini kucaklayarak, her konuda ama her konuda şeffaf ve katılımcı bir yönetim görevine talibim.

Mustafakemalpaşa Belediyemizin, her mahallesinde yaşayan bütün gençlerimize sosyal, sportif ve kültürel alt yapı imkanları hazırlamak için göreve talibim.

Mustafakemalpaşa’nın bütün güzel insanlarına daha güvenli, daha yaşanabilir bir şehir sunmak için göreve talibim.

Türkiye’de ve Dünya’da, örnek alan değil, örnek alınan rüya bir şehir oluşturmak için talibim.

Mustafakemalpaşa’nın en önemli sorunlarından birisi olan alt yapı ve trafik sorunlarını çözmek için talibim.

Ayrıca Turizm potansiyeli çok yüksek ola ilçemizi dünyaya açmak için talibim.

Kendi içimizdeki heyecanımızı dalga dalga Mustafakemalpaşa’mızın bütün mahallelerine, bütün beldelerine ve bütün köylerine yaymaya kararlı olduğumuz için bu göreve talibim.

Kısacası heyecanımız var, sorumluluğumuz var, en önemlisi ise Mustafakemalpaşa’ya olan sevdamız var. Mustafakemalpaşa halkımız teveccüh gösterir, ilçe teşkilatımız, genel merkezimiz olur verirse biz bu göreve hazırız ve talibiz.

Nuray Laçiner kimdir?

2009 yerel seçimlerinde Mustafakemalpaşa AK Parti Meclis Üyesi olarak seçilerek 5 yıl boyunca bu görev de bulunmuş, Meclis üyeliği süresince pek çok görev üstlenerek başarılı çalışmalara imza atmıştır.

2009 Nisan ayında Mustafakemalpaşa Belediyesi’nde alınan Meclis kararına istinaden Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği görevine getirilmiş, bir yıl sonrasında ilk taşra kuruluşu olarak AB Koordinasyon merkezini kurarak çeşitli hibe projelerini hayata geçirmiştir.

Bunun yanında aynı dönemde İlçenin Mikro Kredi bürosu ile tanışmasını sağlayarak, binlerce girişimci kadının faizsiz kredi imkânından faydalanmasına önderlik etmiştir.

Bu döneme kadar Mustafakemalpaşa Belediyesinin faydalanamadığı TÇYP programlarına müracaatları sonrası, hem ilçeye ekonomik girmiş hem de Devlet Politikaları gereği işsizlik konusunda mücadeleye destek vermiştir.

Tüm bu yoğun çalışmalar ile birlikte kendisinin çok daha önem verdiği Ak Parti Teşkilatı içerisinde Kasım 2011 yılında İlçe Kadın Kolları Başkanlığını üstlenmiştir.

04 Kasım 2011 tarihinde Ak Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı onayı ile aday olarak gerçekleşen kongrede ekibi ve kendisi delegelerin tamamına yakınının oyu ile göreve gelmiştir.

Belediye görevleri ve Parti çalışmalarını entegre ederek vatandaşa ulaşmayı hedef alan Laçiner, Yerel Gündem 21 Genel Sekreterliği süresince her ay 1000 aileye yardımlar hususunda buluşarak sosyal bir başarı elde etmiştir.

2010 Yılında önergesi sonucu alınan Meclis kararına istinaden GIDA BANKASI kuruculuğunu gerçekleştirerek, Belediye bütçesi dışında bağışlar marifetiyle ihtiyaç sahiplerine yardımların ulaşmasını sağlamış, kartlı sistem ile alışveriş yapan ihtiyaç sahiplerinin, kartlarına yüklenen miktar ile dilediklerini alabilmeleri ve bu sayede mahcubiyet yaşamalarının da bir nebze önüne geçilmesini hedeflemiştir.

AB Koordinasyon Merkezi proje çalışmalarında, pozitif ayrımcılığı bulunan sayısız vatandaşa melsem edindirme kursları ile buluşturmuştur. Mustafakemalpaşa Belediyesi adına hazırladığı Tümbüldek Kaplıcaları restorasyon projesi BEBKA Ajansı tarafından kabul görerek 382 bin tl hibe kazanılmasını sağlamıştır. Projenin koordinatörü olarak başından sonuna çalışarak yenilen Kaplıca tesislerinin vatandaşın hizmete girmesinde büyük rol oynamıştır.

Yine o dönemde Sosyal Yardımlaşma adına yapılan AT ARABALARI projesi yine onun çalışmaları sonucu gerçekleştirilmiştir. İlçede trafikte ve sosyal yaşamda olumsuzluk arz eden at arabalarının kaldırılması karşılığında hak sahibi vatandaşlara Belediyenin 600 dönümlük arazisinin bedelsiz olarak tarım yapmaları için tahsis edileceği planlanan projenin yaklaşık bütçesi 600 bin TL olmuştur.

2014 Yılı yerel seçimlerinde AK Parti Belediye Başkanı Aday Adayı olan Nuray Laçiner, 30 yıldan bu yana Mustafakemalpaşa’da ticaret ile uğraşmaktadır. Yerel bir gazetede köşe yazarlığı yapmaktadır. Çeşitli STK’larda aldığı görevler yanında Parti teşkilatı ile çalışmalarını sürdürmektedir.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500