Advert
İçerde miyiz?

İçerde miyiz?

Bursaspor’da gündem her geçen gün değişiyor. Aslında sahada oynanan futbol umut veriyor ancak ne yazık ki perdenin arkasında işler tam tersine dönmüş durumda.

Evet! Bursaspor’da bu zor günleri birisinin idare etmesi gerekiyor. Bu yüzden de bir yönetim seçildi. Kimileri mutlu oldu, kimileri mutsuz ama asıl önemli olan Timsahın bekasıydı.

Fakat gelinen nokta da sanki başkanın yalnız kalmasının nedeni kendisi gibi duruyor. Yasal zorunluluktan listeye dolgu olarak konanların haricinde aynı tas aynı hamam yıkanmaya devam ediyor.

Yönetime bakıyoruz ciddi anlamda başkanın yanında birkaç isim göze çarpıyor. Bu kişilerin dışında yeni yönetimden hala daha adını bile bilmediğimiz o kadar çok insan var ki.

Özlüce İbrahim Yazıcı Tesislerinde bazı yönetim kurulu toplantılarına iştirak bile etmiyor birçoğu.

Hatta daha da ileri gideceğim birilerinin yakın çevresine “Beni başkan zorla yazdı. Benim işim başımdan aşkın uğraşamam bu işlerle” dediği bile söyleniyor.

Başkan da bunu doğrular nitelikte “Yönetim bile yalnız bırakıyor” demiş ve tepki toplamıştı ama sormazlar mı adama “Madem yalnız bırakıyor neden listeye yazdın” diye.

Gelelim günümüze...

Artık çaylar içilmiş, seçim bitmiş ve geçim dönemi başlamışken,  şu anda yönetim içerisinde muhalif birkaç gazeteciyle dirsek temasında olanlar var.

Özellikle onlara bilgi sızdırdığına dair ciddi iddialar var ki bu iddialar da uzaktan gelmiyor ne yazık ki.

Baktığımızda da iddiaların doğruluğunu kanıtlar nitelikte durum söz konusu. Beni ilgilendirmez kim, kime destek veriyor. Kim, kime bilgi aktarıyor. Ancak bir doğru var ki başkan her anlamda yalnız kalıyor.

Ancak bunun sebebi de kendisi ve seçimleri ve yönetim biçimi tercihleri…

Yönetim listesine bakınız.

Asil ve yedek olmak üzere kaçını görüyorsunuz? Bazı yedek yöneticiler canla, başla çalışırken asil yönetimde olup da Özlüce’ye bile gelmeyen hatta bazı personele sorduğumuzda “O kim? Ben daha yüzünü bile görmedim” demesi ise ne acı bir durum.

Düşünsenize ülkeyi birilerine emanet ediyorsunuz ancak senin seçtiğin kişi ortalarda yok.

Macaristan’da tatilde. Ne kadar vahim bir durum değil mi? Bursaspor’a para lazım, proje lazım. Projeyi yapmak için tekrar para lazım. Ama bütün bunlar için herkesin güvendiği bir yönetim lazım.

Evet! Bütün yönetime soruyorum bu soruyu. Siz yola çıktığınız kişileri yanınızda mı görmek istersiniz? Yoksa siz çalışırken, cebinizden paralar harcarken onlar yatsın mı istersiniz?

Bu sorunun cevabı yoksa bu yönetim ‘özel operasyon’ yönetimidir. Bursaspor diye bir sevdaları yoktur.  Çekip giderken arkalarında cevap bekleyen onlarca soru ve enkaz bırakacaklardır.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500