Advert
Bursalı Muhtarlar Coşturdu Hedef Külleyide Konser Vermek
Sevinç Çelebi

Bursalı Muhtarlar Coşturdu Hedef Külleyide Konser Vermek

Müziğe gönül vermiş 20 Bursalı muhtar ile Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası, ikinci konserini önceki gece geniş katılımla Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdi. “Muhtarlara vefa borcumdu” diyen Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi Bölüm Başkanı Yavuz İbiş Bıçakçı “Şimdilerde en büyük arzum bu koroyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Beştepe’de konser vermek” dedi.

Altı ay önce Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın desteğini alarak, Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası ve müziğe gönül vermiş 20 muhtar ile el ele verdik ve bir ilke imza attık. Dolayısıyla bugün güzel bir projeyi gerçekleştirmiş olmanın haklı huzurunu ve keyfini yaşıyoruz. İlk konserimizi, 26 Eylül’de Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevinde bulunan değerli büyüklerimiz önünde verdik.

BAŞKAN AKTAŞ MEST ETTİ

Türkiye’de bir ilk olan ve büyük heyecanla beklediğimiz halka açık Muhtarlar Korosu'nun ikinci konserini ise önceki gece inanılmaz bir katılımla Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Çok mutluyuz ki muhteşem bir atmosferde, muhteşem bir konserimiz daha oldu! Büyük ilgi gören konserimizin ikinci bölümünde, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş’ın sahneye çıkması ve güzel sesiyle iki şarkı okuması herkesi mest ederken, salonun daha da coşmasına sebep oldu.

PROFESYONEL SESE SAHİP

Profesyonel bir sese sahip olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a, güzel sesiyle bize eşlik ettiği, bir ilke imza atmamıza sebep olduğu için çok çok teşekkür ediyoruz. Temennimiz; inşallah Başkanımızı bundan sonra da Muhtarlar Korosu'nda solist olarak görmeye devam ederiz.

VEFA BORCUM VARDI

Bu konseri gerçekleştirmemizin asıl sebebine gelince; Muhtarlık kurumu 1829’dan bugüne var olan, kendi kendisini devam ettiren, milletin derdiyle hemhal olan bir kurum olmasından dolayı bu anlamda bir farkındalık yaratalım istedik. Çünkü demokrasi kültürümüzde, muhtarlıklar önemli bir rol oynamakta. Misal; Bizler sanat tecrübemizi edinmeye çalışırken bir yandan da hayat gayesi ile mücadele ediyorduk… Hayat gayesindeki ihtiyaçlarımızı devletimizin taktiriyle ve muhtarlarımızın eliyle tedarik ediyorduk. Bundan dolayı muhtarlıklar hayatımızın, özellikle de fakir insanların her döneminde çok büyük bir anlam ifade ediyor.

Yarın çocuklar aç kalmayacak…

Hiç unutamayacağım bir cümle yıllarca beynimde kaldı örneğin; Çok küçük yaştaydım ve bir gün annemle rahmetli babamı konuşurken duymuştum… Annem rahmetli babama: “Bey, muhtar erzak verdi. Yarın çocuklar aç kalmayacak” diyordu… Bu cümleyi duyduğumda öyle çok sevinmiştim ki… Anlatamam! Karnım doyacaktı!.. Ve bu kısacak cümle, yılların vefa borcuna dönüştü.

ŞÜKÜRLER OLSUN!

Nitekim yıllar sonra Rabbim bana bir imkan verdi. Çünkü: Muhtarlar Korosunu kurmak, benim için vefa borcumu ödemek için bir fırsattı. Bu anlamda da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Alinur Aktaş desteğini esirgemedi ve bende tüm fakirlere, garibanlara erzak veren muhtar ablalarımla ve ağabeylerimle Türkiye’de bir ilk olan muhtarlar korosunu kurmanın tarifsiz mutluluğunu yaşadım. Teşekkürler Sayın Başkan.

TOPLUMSAL SORUMLULUK PROJESİ

Ayrıca: bir yandan görevlerini layıkıyla yerine getiren muhtarlarımız, sanatla bütünleşerek sadece korist olmayı değil, toplumsal bir sorumluluk da ortaya koydu. Ve bizler bu kapsamda koromuzu daha da geliştirerek, diğer muhtarlarımızın da bizlere katılacağı inancıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başkan Aktaş’ın değimiyle 17 ilçede konser vereceğiz. İnşallah muhtarlarımızdan star dahi çıkar.

EN BÜYÜK ARZUM: BEŞTEPE’DE KONSER VERMEK

Ancak en büyük arzum; Bu koroyla Cumhurun reisinin, milletin evinde, Beştepe’de konser vermek. Hadi Hayırlısı.

 Saygılarımla

Büyükşehir Belediyesi Çalgıcı Mektebi

Bölüm Başkanı

Yavuz İbiş Bıçakçı

Büyüme sarhoşluğuna sayıyorum

Oksijen Travel Bursa’ya aslında sadece “transfer” şirketi demeliyiz. Çünkü; yaptığı sadece kişileri toplayıp, turistik yere götürüp, getirmek. Rehberlik adına hiçbir yetkinlikleri olmadığı gibi yapmaya da çalışmıyorlar. Son 2 turda profesyonel rehber tutmaları çok akıllıca olmuş. Bursa çıkışlı olduğu için birçok turuna katıldık. Zaten önceden de bildiğim yerlere götürdükleri için rehberlik olayını çok dert etmedim bugüne kadar…

DURMA LİMİTİ DOLMUŞ!

Ancak geçen katıldığım tur dönüşünde midem bozulduğu için aracın benzinlikte durmasını rica ettim. Mide bozulması, bildiğiniz ishal! Bu durumu rehbere söylememe rağmen, 3 benzinlikten sonra ancak şoföre söyleyebildi. Ve de durma limitlerimiz dolduğu için duramayacağını, denetim olursa ceza kesileceğini söyledi. Israrla durumu izah edip, cezayı kendim öderim dediğim halde zar zor otobüsü durdurabildim.

ÇOK KIZGINIM

O sıkıntıdan WhatsApp’tan yazdıklarını okuyamamıştım. Çok kötüyüm, WC’ye gitmem gerekir diyorken, beyefendi, çok kötü iseniz ambulans çağırayım cevabını yazabiliyor. Zaten rehberlik adına tek kelime etmeyen söz konusu rehber bey, bari yolcuların ihtiyaçlarını karşılasaydınız. En nihayetinde çok çok zor bir durumda beni bu şekilde bıraktıkları için, çok kızgınım. Bundan sonra Bursa çıkışlı olmasa da, diğer firmalar ile tatil planlayacağım. Tüm olup bitenleri Oksijen Travel’in hızla büyümüş olmanın verdiği sarhoşluğa veriyorum. Ancak önemle belirtmek isterim ki bu elemanlar ile bu iş çok sürmez... -Benden söylemesi.

E.H.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500