Advert
Çok mu ağır geldi?

Çok mu ağır geldi?

Geçtiğimiz haftalarda bir köşe yazmıştım. Bu da insanların dikkatini çekmiş ve ciddi bir kamuoyu oluşmuştu. Hatta bunun neticesinde İstanbul’dan birkaç televizyon ve gazeteden arayıp konuyla alakalı bilgi almak istemişlerdi. Öncelikle benim bu haberi yaparken reklam yapmak veya bunun üzerinden prim yapmak gibi bir kaygım olmadı. Ben tamamen içinden geldiğim ve o olayların hepsine canlı şahit olduğum için sırf sevdası uğruna günlerce aç susuz deplasman yapan adamlara bir iki münferit olay yüzünden “TERÖRİST” yaftası yapanlaraydı tepkim.

Evet, bazen münferit olaylar yaşanabiliyor ancak bunu deplasmana giden ve adına “Deplasman Kralı” denilen bir taraftarı genelleyerek kullanılan bu cümlenin anlamının nerelere gittiğini izah etmeye çalıştım. Bunda da başarılı olduğumu düşünüyorum ki “Evet bu tarihte Kadıköy, Dolmabahçe ve Olimpiyat Stadyumu’nda yaşanan olaylar doğru” demeleri bile yetti. Biz kendimizi aklamak adına bunu demedik ama herkesin dikkati bizim üzerimize çekilirse, biz de dikkatleri farklı bir yere çekmesini biliriz. Nitekim bu şehrin çocukları asla yalnız değil. Kimse yoksa, bu şehrin onlara inanan az da olsa basın mensubu var. Tribünde ağabey ve kardeşleri var. Biz birlik beraberlik nedir iyi biliriz. Gerektiği yerde, gereken kişilere de tepki vermesini biliriz.

DİP NOT: Bu şehirde bazı şeyler önce gelir. Mesela Bursaspor taraftarı bir yürüyüş yapmak istediğinde 50 farklı kişiden izin almaya çalışıyor, çoğunda da izin alamıyor ancak malum parti sempatizanları ve dolayısıyla İmralı canisi sevicileri nasıl oluyor da kolayca şehrin göbeğinde yürüyüş yapıyor? Orada onlara edilecek bir küfür bile o görüşe sahip canlıların “Irkçı, Faşist” diye söylemleri tekrarlamasına neden olurken, neden bu provokasyona müsaade ediliyor anlamış değilim.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500