Advert
3 Kutuplu Bir Dünyaya Doğru Mu?
İsmail Tiftik

3 Kutuplu Bir Dünyaya Doğru Mu?

Küresel ısınma, ticaret, petrol, su savaşları, Dolar krizi, Trump'ın saçma sapan projesi ve Ortadoğu çıkmazıyla mücadele eden dünyada yeni kutuplaşmaların yaşandığı bir ortamda gelecekte bizleri neler bekliyor?

Tek kutuplu bir dünyadan 3 kutuplu bir dünyaya doğru mu gitmekteyiz?

Bir tarafta ABD, İngiltere, İsrail, diğer tarafta Rusya, Çin, İran, Fransa, Almanya.

Bunlar bizim bildiğimiz, duyduğumuz veya bizim görmemizi ve duymamızı istedikleri iki kutup.

Peki, aslında dünyayı yöneten para, silah, uyuşturucu trafiğini ellerinde bulunduran ve hatta bazı ülkelerin merkez bankalarını bile ele geçiren ROTHSCHILD, ROCKEFELLER  gibi birkaç ailenin olduğu üçüncü bir kutup yok mu? (Sadece Rothschild ailesinin servetinin 3 trilyon Dolar civarında olduğu iddia edilmekte.)

İşte bizi gelecekte bekleyen 3 kutuplu dünya budur.

Ve artık piyonlar aradan çekilmiş,

gerçek güçler ve kutuplar sahaya inmiştir.

Şimdi bu kutuplara bir göz atalım.

ABD, İNGİLTERE, İSRAİL…

120 trilyon borç batağında olan ABD, bu borçlarını Ortadoğu ve Afrika’daki zengin petrol kaynakları ve madenleri elinde tutmaya devam edip, diğer taraftan kendi kurduğu terör örgütleri ve çıkardığı savaşlar sayesinde satmış olduğu silahlardan elde ettiği gelirlerin devamını sağlamak ve soğuk savaş sonrası elde ettiği tek kutuplu bir dünya düzenini sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Ancak artık eskisi gibi tek kutuplu bir dünya düzeni olmadığı için attığı tüm adımlarda tökezlemektedir.

Karşısında iki kutup daha vardır ve olacaktır. Peki, Trump kimin projesidir? Arkasında kimler vardır ve nasıl seçilmiştir?

EVANGELİZM!!!

Trump’ın en büyük destekçileri Evangelistlerdir.

ABD’deki Cumhuriyetçiler, FBI, Pentagon'un desteğiyle Demokratlar, CIA ve hatta İsrail’in tüm karşı çıkmalarına ve seçilmesine engel olmak istemelerine rağmen Trump başkan seçilmiştir.

Evangelizm’in Türkçe karşılığı “Gezici Vaiz” anlamına gelmektedir.

Bir çeşit misyonerlik denilebilir. Sapık bir Hıristiyan mezhebidir.

Dünya genelinde 500 milyon Evangelist olduğu iddia edilmektedir ve Ruhani liderleri Rahip Billy Graham’dır.

Evangelistlere göre İncil Tanrı’nın kitabı ve bu düşünceye inananlar kendilerini “ARMAGADDON” savaşına yani iyi kötü arasında yapılacak en son savaşa hazırlıyorlar.

Ve iddialarına göre, İsrail vaat edilmiş topraklar ve günün birinde tüm Museviler İsrail’e dönüp Evangelist olacak.

Onlar Protestanlığın Evangelist mezhebine bağlıdır. Dünya genelinde başta ABD, İsrail, İngiltere olmak üzere tüm savaşlar, darbeler ve çeşitli planları Siyonist “Evangelizm” denen sapık mezhebe bağlı kişiler tarafından yapılmaktadır.

Trump’ı eski Pers Kralı Kiros’a (Cyrus) benzeten Evangelistlere göre Kiros eski 'ahit’e göre milattan önce 6. yüzyılda yaşamış Babil’i fethederek İsrailoğulları'nın sürgününe son vermiş bir Kral.

Onun sayesinde İsrailoğulları bugün İsrail olarak andıkları topraklara dönüyor ve Kudüs’te bir tapınak inşa ediyorlar.

İsrail Başbakanı Netanyahu da, Trump’ı, Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesini, sürgündeki Yahudilerin Babil’e dönmesini ve Kudüs’te tapınak inşa etmelerine ve Trump’ı da buna imkan sağlayan 2500 yıl önce yaşamış büyük Kiros’a benzetmektedir.

Ayrıca ABD, Yahudi oldukları belgelenen S.Arabistan Kralı Salman ve ailesini kullanarak etrafında topladığı halkı Müslüman olan ancak yönetimlerinin ABD, İngiltere, İsrail’in güdümünde olan bir kısım Arap ülkeleri ile birlikte tek kutuplu dünya düzenini sürdürmek, başlatmış olduğu ticaret savaşları ile de gücünü pekiştirmek ve diğer kutuplara karşı gövde gösterisi yapmak istemektedir.

Bu projenin mimarlarından bir tanesi de Trump’ın kızı İvanka Trump ile evli olan damadı Jared Kushner’dir.

Hatırlanacağı gibi Kudüs’ün İsrail’in başkenti ilan edilmesiyle birlikte ABD elçiliğini Kudüs’e taşımış, açılışa Trump’ın kızı ve damadı gitmiş, açılış konuşmasını da kızı İvanka Trump yapmıştır. İşte kutuplardan bir tanesini özet olarak incelemiş olduk.

Diğer kutupları da incelemeye devam edeceğiz.

Bu arada herkese merhaba...

Hoş geldim İsmail Tiftik...

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500