Advert
‘Güneş’lerimiz Sönmesin
Sevinç Çelebi

‘Güneş’lerimiz Sönmesin

21 yaşında bir fidanımız daha kırıldı o uyuşturucu denilen meretten... Güneştepe Mahallesi şimdi Fatih Sayar'a ağlıyor.  Mahalle Muhtarlığı, tüm başvurulara rağmen Emniyet ve belediyeden yeterli desteği görememekten şikayetçi.

Güneştepe Mahallesi ve Yunuseli Mahallesi sınırlarında kalan çamlık alanı, uzun süredir uyuşturucu madde kullananlara ve sarhoşlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor... Ve mezbelelik  Çamlık bölgesinde istenmedik olaylar devam ediyor. Aynen dün sabah (26 Eylül Çarşamba) olduğu gibi. Erken saatlerde çamlık bölgesinde, Güneştepe’de ikamet eden bir gencin daha cesedine ulaşıldı. Uyuşturucu aldığı belirlenen 21 yaşındaki Fatih Sayar, gencecik yaşta hayata veda etti.

ÜZÜCÜ OLAN ŞUDUR Kİ;

Daha önce de bu alanda çalışma yapılması için gerek  emniyete, gerekse belediyeye, en son da kaymakamlığa bildirilmesine, hatta bizzat Kaymakam Sayın Zafer Orhan inceleme yapıp Büyükşehir Belediyesi’ne durumu aktarmasına rağmen, Büyükşehir Belediyesi tarafımıza ‘çamlık bölgesi’nin durumu daha sonraki yatırım dönemlerinde değerlendirilecektir’ yazısı göndermiştir.

DAHA NE BEKLENİYOR?

Artık yeter diyoruz! Bu bölgeye birilerinin hem de acilen el atması gerekiyor. Çünkü; Her gün hayatlarının baharında bir çok gencimiz bu alanda ölüme doğru adeta sürünerek yürüyor.

Söyleyin lütfen:

Daha kaç fidanın daha kırılması gerekiyor ki gündemden çıksın bu kötü olaylar ve icraata geçilsin.

Bizler artık değerlendirme değil, acil müdahale istiyoruz. Ve de acılı ailenin acısını paylaşarak başsağlığı diliyoruz.

Mahmut ŞENGÜL

Güneştepe Mahallesi

Muhtar Yardımcısı
Gecekondu garaj  tehlike saçıyor

Hacivat Mahallesi 326. sokakta ikamet ediyorum ve gecekondu garajdan çok şikayetçiyim. Çünkü evimize çok yakın olan (karşısında ve arkasındaki) arsaya, sahiplerinden habersiz araba garajı yapıldı. 

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ENDİŞELENİYORUZ

Bu garaj yapıldığından beri, çevremiz fare ve bilmediğimiz böceklerle doldu. Dolayısıyla çocuklarımız sokakta oynayamaz oldu. Kaldı ki garaj yapanları tanımıyoruz ve de sokağımıza bilmediğimiz insanların çocuklarımıza zarar vermesinden tedirginiz.

ACİL MÜDAHALE İSTİYORUZ

Bu garajların bir an önce yıkılmasını belediye yetkililerimize iletmek vatandaşlık görevimizdir. Acil müdahale rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Hacivat Mahallesi 326. Sokak Sakinleri
1 aydır para iadesi yapmadı!

Sayın Nilüfer Turizm yetkilileri;

20 Ağustos 2018’de almış olduğum; seyahat tarihi 01 Eylül 2018 Saat: 00:00 biletlerimi, Antalya’dan Ankara’ya (160 TL) ve Antalya’dan Bursa’ya (180 TL), 30 Ağustos 2018’de telefon üzerinden iptal ettim.

YAZIK OLUR

Bugün 25 Eylül 2018, ekstremi kontrol ettim ve halen kartıma para iadesinin yapılmadığını gördüm. Bilgi almak için aradım ancak muhatap dahi bulamadım! Nilüfer Turizmin şikayet sitesine baktım ve gördüm ki site bu ve benzeri şikayetlerle dolu!

ÇOK ÜZÜLDÜM

Açıkçası çok üzüldüm. Çünkü böyle bir hizmeti, Bursa’nın gözdesi olarak gördüğüm Nilüfer Turizm’e bu durumu yakıştıramadım. Dilerim tez zamanda paramın iadesi tarafıma yapılır. Çünkü ben en fazla paramı kaybederim, ancak Nilüfer Turizm bu gidişle her gün biraz daha fazla itibar kaybına uğrar.

YAKINDAN TAKİP EDİLMELİ

Bu sebeple Nilüfer Turizmin sahiplerini bu ve buna benzer durumları daha yakından takip etmeleri için bu şikayetimi dile getiriyorum. Önerimi ciddiye alacakları düşüncesiyle. Saygılar.

Betül PAÇİN

Paranın hakkı hizmet olarak geri dönmektir

24 Eylül Fener - BJK maçı için Bursa’dan İstanbul Dudullu’ya, Saat 15:30’a Nilüfer Turizm’den bilet aldık. Otobüs klimasız ve kötü sıcaklıktaydı. TV’leri sökülmüş. Servis olarak yiyecek bir şey yoktu.

HELAL ETMİYORUM

Kadıköy’de indik ve servise bineceğiz diye düşünürken birden onun da olmadığını öğrendik. Mecburen 70 TL taksi parası verdik. Açıkçası böyle kötü bir şirket görmedik. Açık ve net: Bilet paramızı helal etmiyorum.

Nil GÜRAN

***

Sokağımızda su kaçağı sıkıntısı var

Gemlik İlçesi Kurşunlu Mahallesi Bahçelievler 1. sokak 18 ile 20 kapı numaralı evlerin önünde sokak kenarında uzun zamandır hafif su kaynamaktadır. Büyük ihtimalle BUSKİ su borusunda çatlama vs. sonucu, evlerin önü devamlı ıslak durmaktadır.

KİMSE MAĞDUR OLMASIN

Tabi ki su kaçağı sebebiyle BUSKİ idaresi de mağdur olmakta. Bizler de duyarlı birer vatandaş olarak üzülmekteyiz. Bu itibarla görevlilerce mahallinde incelenerek zayiatın önlenmesini ilgili makamlara saygıyla arz ederiz.

Saygılarımızla

Sokak Sakinleri

***

Yıldırım Keyruvan Parkı kaderine terk edilmiş durumda!

Park, çöp yığınlarının içinde bulunduğu bir yer halini almış, karşısında bulunan apartmanların çöplerinin parkın içerisinde bulunan küçük çöp bidonlarına atıldığı, kenarları çöp yığınları olduğu bir yer olmuş…

PARK RESMEN UNUTULMUŞ…

Ayrıca yine güzelim yeşil alana, yasak olmasına rağmen aldırış etmeden masalar sandalyeler konulmuş. Kısacası, Keyruvan Parkı belediyenin unuttuğu bir park olmuş! Yazık…

Merak ediyoruz ayrıca...

Her gün betonlaşan şehrimizde, bir parça yeşilliği dahi korumamız gerekirken neden bu ihmal!?

Ve rica ediyoruz hep birlikte;

Lütfen geç olmadan bir önlem alınız ve parkımızı olması gerektiği hale getiriniz. 

Saygılarımızla

Esra, Ayça, Filiz,

***

YILDIRIM BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

Sayın Sevinç Çelebi,

06 Ağustos 2018 tarihli gazeteniz köşesinde yayımlanan “Lütfen Çözün Artık!” başlıklı, Vatan Mahallesi’nde faaliyet gösteren naylon hurdacısı ile ilgili okur şikayeti Belediyemiz Zabıta Müdürlüğünce yerinde incelenmiştir. İlgili mevzuat kapsamında yapılan denetimlerde, Vatan Mahallesi genelinde ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilen hurdacı işyerleri hakkında gereken yasal işlemler yapılmış olup Belediyemiz Encümenince alınan kararlar doğrultusunda konunun takibine devam edilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Yıldırım Belediyesi

Basın ve Yayın Müdürlüğü

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500