Advert
Koordineli çalışın!
Sevinç Çelebi

Koordineli çalışın!

Ali yazar, Veli bozar... Bu söz bize hizmet eden kurumların koordinesizliği için söylenmiş adeta... Peki bu durumun kaybedeni kim sadece millet mi? Hayır... israf denilen olgu fazlasıyla yaşanıyor bu kargaşada...

Çekirge Mahallesi’nin 6. Bayır Sokağı’nın çok bozuk olan parke taşları, bir yıl önce belediye tarafından yenilendi. Fakat ardından elektrik için tekrar kazıldı. Her ne kadar da ‘keşke parke taşları yenilenmeden kazı yapılsaydı’ yorumu yapsak da, ‘gerekti ki kazdılar’ dedik. İş bitimi de doğal olarak sokağın yeniden düzgün hale getirilmesini bekledik. Ancak sokak aylarca öylece kaldı... Derken; belediye sağ olsun geldi ve taşları yeniden sokağa döşedi. Tam bir derin ohh çektik derken bu kez BUSKİ geldi ve sokağı tekrar kazdı! Ve sokağımız kazıla-bozula, tıpkı fotoğraflarda göründüğü hale geldi.

ESKİDEN DE BETER DURUMDA

Sonuçta, sokağımıza binlerce TL harcandığı halde, yapılan yol şu an eski halinden daha beter durumda. Ayrıca; Yol çok yokuş olduğundan araçlar içinde kazaya davetiye çıkarıyor...

RİCAMIZDIR;

Lütfen tüm kurumlar çalışmalarını birbirleriyle koordine halinde yapsınlar. Ki ne maddi zarar olsun ne de vatandaş bu eziyeti çekmesin...

Saygılarımla

Aytaç YELER

Faturalar neden  iki katı geliyor?

Umurbey Mahallesi, Çobanbey Caddesi, No…’da ikamet ediyorum. Herkese geldiği gibi bana da her ay tükettiğim elektrik karşılığında LİMAK’dan fatura geliyor. Bende üzerime düşeni yapıyor ve gecikmeksizin gidip tükettiğim elektriği ödüyorum. Ancak bu ay evimize gelen fatura, beni çok öfkelendirdi. Çünkü toplam 147,00 olan faturamın fatura kalemleri: enerji fonu, TRT payı, BTV 6,31 iken, dağıtım bedeli 40,03 TL idi!

YARI YARIYA

Dolayısıyla 147,00 TL’lik faturamın, 68,13’lük kısmı tüketim kalemlerine gidiyordu! Bu da LİMAK’dan tarafımıza gelen faturaları vatandaşlar olarak iki katı ödüyoruz anlamına geliyordu. Şimdi ben bu durumu anlayamadığım için, LİMAK yetkililerinin hem kendim, hem de aracılığımla vatandaşlar aydınlansın diye bir açıklama istiyorum.  Kerameti 10 km olmayan bölgeye faturam uçakla mı getiriliyor ki ücret ikiye katlıyor? Unutulmasın ki haksız kazanç kimseye hayır getirmemiştir, getirmez de… Bu yüzden zararın neresinden dönülürse kardır diyerek yanlıştan dönülmesi gerektiği düşüncesindeyim.

Saygılarımla

Muzaffer EROL

Başımız sağ olsun Güneştepe! 3 ÖLÜ 5 YARALI

Güneştepe Mahallemizde ikamet eden ve gelin almaya giden Çarbuğa Ailesi Mucur’da kaza yaptı. Korkunç kazada damat, annesi ve de bir yakınları hayatını kaybederken 5 kişi de ağır yaralandı.

Kayseri’ye gelin almak için gitmekte olan Çarbuğa Ailesi, düşen plakalarını takmak için Mucur İnanç mevkiinde durdu. Arkalarından gelen aracın, Çarbuğa Ailesinin otomobiline çarpması sonucu, 3 kişi hayatını kaybederken, 5 kişi de ağır yaralandı.

GÖZ YAŞLARINA BOĞULDULAR

Korkunç kazada, damat Ferhat Çarbuğa, annesi Medine Çarbuğa ve şoför Eşref Çarbuğa hayatını kaybederken, Cesim, Nuriye, Gülseren, Hüseyin ve ismi belirlenemeyen bir kişi de ağır yaralandı. Yaralıların tedavisi Kırşehir Ahi Evran Hastanesi’nde devam ederken hayatını kaybedenler aynı hastanenin morguna kaldırıldı. Acı haberi duyan tüm yakınları ve mahalleli göz yaşlarına boğuldu. Güneştepe Mahallesi Muhtarlığı olarak, vefat edenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. 

Mahmut Şengül

Güneştepe Mahalle Muhtar Yardımcısı

Üst değil ölüme geçit!

Şehrimizin merkezinde, bir zamanlar büyük ümitlerle Kültür Park’a alternatif olarak yapılan Merinos Parkı’nın bir de üst geçidi mevcut (Almira Otel’i geçince). Uzun süredir bu üst geçit hem bakımsız hem de kırık dökük vaziyette.

SABIRLA BEKLEDİM

Haliyle, oradan her geçtiğim de, inşallah bu kez kırık ve tehlikeli yerler yapılmıştır diyorum, ancak her seferinde hayal kırıklığına uğruyorum. Belki bir gün yapılır düşüncesiyle de, bugüne kadar sabırla bekledim ancak ne yazık ki hiçbir düzelme olmaması bir yana, üst geçit daha da kötüleşti.

ÖLÜME BOŞLUK…

Çektiğim fotoğraflarda da görüldüğü gibi, üst geçitte kocam bir boşluk var. Ve bu boşluk Allah korusun direk ölüme davetiye anlamında! Çünkü bir çocuk koşarken çok rahat bu boşluktan yere düşebilir ve hayatını kaybedebilir…

BİR AN ÖNCE TAMİR YAPILMALI

Çünkü aşağıda arabalar var ve üst geçit parkın dibinde olmasından da kaynaklı küçük büyük, herkes tarafından sürekli kullanılıyor. Bu gerçek durumu daha tehlikeli kılıyor. Osmangazi Belediyesi’nden bu tehlikeli birçok yeri kırık plan üst geçidi bir an önce tamir etmesini önemle rica ediyorum.

Saygılarımla

Asiye Ayan DURALI

****

NİLÜFER BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

Sayın Sevinç ÇELEBİ,

14 Eylül 2018 tarih ve ‘Ürünlü Köyü’nde Giderler Tıkalı’ başlıklı gazetenizde yayınlanan talep tarafımızdan incelenmiştir. Söz konusu talep Buski’yi ilgilendirmektedir. 18 Eylül 2018 tarih 51529 sayılı   Şikayet Öneri Hizmeti ile Buski’ye bilgi verilmiştir ve konu tarafımızdan takip edilecektir.

İyi çalışmalar dileriz...

Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500