Advert
Üjjj Bejjj tünel yapmak çok mu zor?

Üjjj Bejjj tünel yapmak çok mu zor?

Bursa’mızın güzide Vekilleri, Saygıdeğer Kontenjandan Misafir Vekilleri, Kıymetli Belediye Başkanları, Önemli Kanaat Önderleri, Muhterem İş Adamları,  Olamayan lobimizin gülleri, Basınımızın sümbülleri, Her derde deva(!) Akademik Odaların temsilcileri; derlediğim aşağıdaki haberi okuyalım ve bir limonlu soda ile iyice içimize sindirelim.

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde yapılan toplantıda, “Büyükçekmece”, “Esenyurt”, “Avcılar”, “Küçükçekmece” “Bahçelievler” “Bayrampaşa” ve “Sarıyer Kilyos” tünelleri projelerine ilişkin teklif görüşüldü. İstanbul'un en önemli sorunlarından biri olan trafiği rahatlatmak için şehrin ana arterleri E-5 ve E-6 karayollarını bağlayacak birbirinden ayrı 6 tünel yapılması kararı alındı.” 

 Evet! Yanlış okumadınız; İstanbul’da 7 adet tünel ve benzer şekilde Melih Bey’in Ankara’sında 6 adet tünel kararı alınmış ve çalışmalara başlanmıştır.

 Bursa’da bir tünel çalışması var mı? Yok Elhamdülillah!

 Peki! ne var? Dünyada eşi benzeri olmayan bir şey var.

       Ana arterlerden bir şerit çalarak otopark yaratmak var. Şu Bursa’ya trafikten anlayan bir görevli gelse dişimi kıracağım. Yoldan şerit çalıyorsun beyler yürümesin dükkânının önüne park etsin diye trafik sorunu yaratıyorsun. Halkımız da bir âlem oldu, onun derdi park parasında, trafik tıkanmış derdi değil. Bedava olsun da isterlerse iki şerit çalsınlar. Muhalefet aynı ayar gidiyor. Trafiği iğdiş ediyorsunuz diyen yok. Halka park edin para ödemeyin diyor. Pırasadan ucuz muhalefet diyeceğim ama pırasa bile dünyanın parası olmuş.

 Bursa trafiğini yaz diyen okurlarıma diyeceğim var. Bursa’da trafik var da ben mi yazmadım.

 Bursa ve dahi İnegöl iktidarın bütün nimetlerinden pay alıyor diyen siyasetçilere sesleniyorum. Bir şey alınıyor da biz mi bilmiyoruz? Başka illere ara pası olarak mı gönderiliyor? Bursa hücceten trafikten ebedi aleme intikal ediyor siz neredesiniz? 

 Kırmızı plakalarda gezerken fark etmediğiniz trafik Bursalıyı canından bezdiriyor.

 Okullar bitince yaz gelince bir nefes alırız dedik ama olmadı. Kent içinde 70 i 82 yapmak iş değil. Şimdi kamyonlar bile ralli yapıyor ama kimse gündüz saatlerinde kamyonlar dışarı diyemiyor.

 Kadınlardan bir mesaj aldım. Mudanya yolunda araçlarını kilitleyip duracaklarını söylediler. Yapmayın ceza alırsınız. Araçlarınızı çekerler dedim. Bu trafikte yanımıza nasıl gelip aracımızı çekecekler, cezayı öderiz ama sesimizi de duyurmuş oluruz dediler. Benden söylemesi!

 Bu arada Bursa’mızın yerel yöneticileri de trafik derdini dert edinmemek için serhat boylarına Makedonya’ya doğru sefere çıkmışlar. Yol uzun, 1054 km yol biter mi falan demeyin. Bursa’dan Üsküp’e sefere gitmek Heykel’ den Ürünlü’ ye iftara gitmekten çok daha kolaydır.

Hadi bakalım efendiler! Ballı AVM projelerinden ne kaparız demeden kafayı kaldıralım da şu Bursa’ya üjj – bejj tünel yapmak için karar alalım.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500