Advert
Sokaktaki canları boşta bırakmayalım saldırıyla sevgi karıştırılmasın!
Sevinç Çelebi

Sokaktaki canları boşta bırakmayalım saldırıyla sevgi karıştırılmasın!

Yıldırım Karapınar Mahallesi B140. Sokak civarında aylardır başı boş köpekler insanlara saldırıyorlar. Tüm uyarılarımıza rağmen ilgililer bu durumla hiçbir şekilde ilgilenmiyor. Ayrıca; lütfen hayvanseverler bu durumu sevgiyle karıştırmasın, çünkü saldırı başka, hayvan sevgisi başka.

Birkaç gün önce 11 yaşındaki bir kız çocuğu sokak köpeğinin saldırısı sonucu hastanelik oldu. Bugün bu çocuğun başına gelen, yarın başka bir çocuğun veya yetişkinin de gelebilir. Lütfen Yıldırım Belediyesi sokak köpeklerinin önce aşılarını yapsın, sonra karınlarını doyuracak önlemler alsın veya Yıldırım’a güzel, hayvanların rahat edeceği barınak yapsın ve oraya alsın. Ancak o hayvanlara hapishane olan barınaklardan değil! Sessiz canların rahat edebileceği, değer göreceklerinden. Hiçbir şeye saygı kalmamış ülkemizde bir can kurtarsak kafidir. Bu hususta Yıldırım Belediyesi yetkililerin acil ilgisini rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Karapınar Mahallesi B140. Sokak Sakinleri

MOLLAGÜRANİ MAHALLE MUHTARI’NDAN CEVAP VAR

Sayın Sevinç ÇELEBİ;

11 Eylül 2018, agazete'deki ‘Vatandaş Hattı’ köşenizde, Mahalle Sakinlerinin imzasını taşıyan ‘Bu nasıl muhtarlık’ başlıklı yazıya yer verilmiştir. Ancak yazı asla gerçekleri yansıtmadığından; Mollagürani Mahalle Muhtarı olarak, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amaçlı cevap hakkımı kullanıyorum.

Öyle tahmin ediyorum ki, söz konusu şikayette bulunan şahıs veya şahıslar, mahallemizde ikamet etmemekte olup belirttikleri hususlar gerçeği yansıtmamaktadır.

24 YILLIK MUHTARIM

24 yıldır büyük bir titizlikle ifa ettiğim muhtarlık görevi süresince hiç bir mahalle sakiniyle sıkıntı yaşamadım. Hatta mahallemizin çocukları şiirler yazarak bana olan sevgilerini her fırsatta ifade ederler. Bu da öyle muhtemelen her muhtara nasip olmaz. Mahalle halkımız istisnasız cemiyetlerine davet ede ve de beni ailelerinden biri olarak gördüklerini her fırsatta belirtirler.

5.KEZ SEÇİLDİM

Tüm vatandaşlarımızın bilgilerine vakıf olup, evrak kayıtlarına bakmadan her birinin nerede oturduğunu, kapı numarasına kadar bilirim. Mahalle sakinlerimiz ile kaynaşmayı sağlamak amacıyla dönem dönem belediyemizin desteği ile geziler düzenlemekteyiz. Mahalle halkımız bu memnuniyetini 30 Mart 2014 seçimlerinde bizi tek aday olarak seçime göndererek ve 5. dönemde de muhtarlık yetkisini bize vererek bir kere daha göstermiştir.

MAHALLE SAKİNLERİNE TEŞEKKÜR EDERİM

Bu sebeple sizlerin aracılığıyla mahalle sakinlerine bana olan sevgi ve saygıları için teşekkür ederim (yazımız ekinde mahalle sakinlerimiz ile olan bazı resimler sundum).

Esnaflık yapmam sebebiyle mahalle halkımıza sabah 07:00 akşam 24:00 saat aralığında işyerimde (hafta sonları da dahil olmak üzere) hizmet vermekteyim. Ayrıca belirli zamanlarda muhtarlık binasında da hizmet vermekteyim. Resmi çalışma saatleri muhtarlık binasında 09:00-12:00 saatleri arasındadır. Ancak ben hem bu saatlerde muhtarlıkta olup, hem de iş yerimde ayrıca mahalle sakinlerine zaman sınırı olmadan hizmet vermekteyim.

BENDEN DAHA BİR SÜRÜ VAR

Kaldı ki Bursa’da tıpkı benim gibi, kendi işi ile beraber muhtarlık görevini sürdüren bir çok muhtar arkadaşımız vardır (berber, terzi, kırtasiyeci, market vb.)İşyerimde çalışma saatlerimin uzun olması ve halkımızın her istediği saatte bana ulaşmaları sebebiyle büyük bir memnuniyetleri vardır. Ve bize sürekli bu memnuniyetlerini belirtirler. Sizden gazetecilerden ricam, mahallemizi ziyaret edip mahalle halkıyla bir röportaj yapmanızdır. Ki daha net şahsım ve hizmetlerim ile ilgili görüşlerini alıp memnuniyetlerini görebilirsiniz. Ayrıca bilinmesini isterim ki, tam da bu sebeple ismini vermeyerek ve de ‘mahalle sakinleri’ imzası altına gizlenerek beyan veren şahsın yazısı gerçeği yansıtmamakta olup, yazıyı okuyan gerçek mahalle halkımız da gerekli tepkiyi göstererek bizlere destekte bulunmuşlardır.

AGAZETEYE TEŞEKKÜRLER

agazete olarak muhtarlığım adına bizlere cevap hakkını sağladığınız için teşekkür eder, muhtarlığımıza ziyarete bekleriz.

Saygılarımla

Mollagürani Mahallesi Muhtarı

Metin ACAR

***

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

Sayın Sevinç Çelebi;

10 Eylül 2018 tarihli Bursa agazete Sevinç Çelebi ile “Vatandaş Hattı” köşesinde yayınlanan “Çağrı değil azarlama merkezi!” isimli haber, Kurumumuz ilgili birimi tarafından incelenmiştir.

Yapılan inceleme neticesinde Alo 185 Çağrı Merkezi kayıtlarında, şikayet sahibine ait herhangi bir kayda rastlanılmamıştır. Vatandaşımızın iletişim bilgilerinin tarafımıza eksiksiz iletilmesi durumunda gerekli inceleme yapılabilecektir.

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Bursa Büyükşehir Belediyesi

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı

***

VATANDAŞ ŞİİR KÖŞESİ (Amatör denemeler)

SON’lar bazen tercih değil, gerekliliktir!

Hayallerin ve umutlarınla süslediğin rüyadan uyanıp, ayaklarının yere basma vaktidir!

Aldığın darbelerin yüceltmişliğiyle olgunlaşma,

Emeklerinin savruluşunu izlerken hüzünlenip gözlerin yaşarması, yüreğin yanması demektir!

Bazen yok oluş, bazen diriliş;

Bazen de güç demektir,

SON’lar da cesaret gerektirir tıpkı başlangıçlar gibi;

Sorumluluğu üstlenebilmek demektir doğruların da yanlışların da…

Her ne sebeple olursa olsun tüm SON’lar yeni başlangıçlara gebedir!

Velhasıl kelam azizim SON’lar bazen gereklidir!

Belki de hayat bu demektir,

Bir balıkçının mırıldandığı gibi RASTGELE…

Burcu SEMİZ

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500