Advert
Osmangazi Kaymakamlığı Ve Belediyesi’nin Dikkatine Bu Nasıl Muhtarlık
Sevinç Çelebi

Osmangazi Kaymakamlığı Ve Belediyesi’nin Dikkatine Bu Nasıl Muhtarlık

Mollagürani Mahalle sakinleriyiz. Mahallemize ve halka hizmet etmesi için bulunan muhtarlık binamızın 6-7 yıla yakın bir süredir, sürekli kilitli olduğundan ve de içinde ne muhtarın ne de bir azanın bulunmamasından fazlasıyla şikayetçiyiz.

Yaşadığımız bu sıkıntılı duruman dolayı Osmangazi Kaymakamlığı’ndan ve Belediyesi'nden muhtarımızın acilen uyarılmasını, görevinin başında olmasının sağlanması, olmayacaksa da seçimler beklenmeden görevinden uzaklaştırılmasını veya muhtarlık binasının direk kaldırılmasını istiyoruz.

SÜREKLİ KİLİTLİ

Özetle; Bizler Mollagürani Mahallesi sakinleri olarak, muhtarlık binamızın aktif olmasını istiyoruz. Size gönderdiğimiz fotoğraflarda da görüldüğü gibi halka hizmet için var olan muhtarlık binası sürekli kilitli. 3 dönemdir güya muhtarlık yapan muhtarımızın başka mahallede bir bakkal dükkanı işletiyor ve de sürekli orada duruyor. Defalarca kez kendisini uyardık ancak cevap olarak hep “Ben iki işimi de aynı anda yapıyorum” oldu. Ancak bu cevap gerçekleri yansıtmıyor. Mollagürani Mahallesi Sakinleri olarak gereğinin yapılmasını önemle rica ediyoruz.

Saygılarımızla

Mahalle Sakinleri

A101 ve Şok Marketleri’nin dikkatine

Sayın A101 ve Şok Marketleri Yöneticileri; Sizleri Yunuseli Mahallesi’nin 801. ve 802. Sokağı sakinleri olarak selamlıyor ve bir talebimizi bildirmek istiyoruz. Bölgemiz yeni yapılanmakta olmakla beraber, kısa süre sonra Bursa’nın en güzel bölgelerinden birisi olmaya aday. Şu an inşaatı bitmiş blokların, 15 blokluk Basin Sitesi’nin de bulunduğu, inşaatı süren Rezidansların ve daha bir sürü bloklar söz konusu olmasına rağmen bölgemizde tek bir marketimiz var o da ihtiyaçlarımızı karşılamıyor.

VAR OLANLAR BİZE YAKIN DEĞİLLER

Yunuseli Mahallesi’nde mevcut olan A101 ve ŞOK marketleri de gerek Mahallesi’nin ana caddesinde veya bize uzak konumda olduğundan, araçsız gidip gelmek zor oluyor ve de alış veriş olarak tercih edilmiyor.  Sizden ricamız bahsi geçen sokaklarımızdan birisine market(ler) açmanız yönündedir. Talebimizi değerlendirir ve onaylarsanız çok memnun oluruz. Şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

Yunuseli Mahallesi

801.-802. Sokak Sakinleri

Böyle nereye kadar!

 Şehrimizin trafiği her gün biraz daha çekilmez hal alırken, diğer yandan vatandaşların da dikkatsiz davranışları zoru daha da zorlaştırıyor. Bunun içine uygunsuz parklar, ani sollama ve frenler, kırmızı ışıkta geçmeler, yaya geçitlerin hiçe sayılması ve daha say say bitmeyecek unsurlar söz konusu iken tüm bunlara bir de ipek böceği gerçeği ekleniyor…

10 DAKİKA BEKLEDİ

Ring halindeki ipek böceği bir çok kez Fomara’dan gelen köprünün altına yapılan yanlış araç parklarıyla zor anlar yaşıyor. Örneğin iki gün önce yine böyle bir durum yaşandı. Bilinçsiz vatandaşın biri, aracını tramvayın geçtiği raylara sıfır (hatta biraz da üzerine) park edip ortadan kaybolunca, tramvay mecburen durmak zorunda kaldı. Ve yaklaşık 10 dakika sonra gelen şoförle çile son buldu.

VATANDAŞIN SUÇU NE?

Merak ettiğim şu: Defalarca kez bu durum yaşandığı halde (en azından ben tam 4 kez bunu yaşadım), neden hala bir önlem alınmıyor. Neden o köprü altına yasak olduğu halde park edenler cezalandırılmıyor veya bariyerler konulmuyor. Biz vatandaşın suçu ne? İpek Böceği vatmanlarının suçu ne? Gereğinin artık yapılması talebimle.

Saygılarımla

Abdullah ASLANTÜRK

***

Bankadan yüksek faiz ödedim

Nilüfer Belediyesi, 2018 ev vergisinin son ödeme tarihin 9 günlük bayram tatiline denk gelmiş olmasına rağmen, banka ve ödeme noktalarının işlem yapmamasına rağmen, e-işlem üzerinden yaptığım ödemeye faiz almıştır. Bankalar bile resmi tatillerin bitiminde ilk mesai gününde ödeme alır günü geçmiş olsa bile ama Nilüfer Belediyesi bankaların bile uygulamadığı faizi bende tahsil etmesi beni şaşırttı.

S.H.

Özlüce’deki Karya’nın  gürültüsünden bıktık!

Sayın Nilüfer Belediyesi;

Nilüfer’in Özlüce Mahallesi’nde ikamet ediyoruz ve de artık ciddi anlamda bıktığımızdan dolayı bir şikayetimiz dile getirmek istiyoruz. Demem o ki; Karya’da bulunan eğlence mekanlarının gürültüsünden bıktık usandık! Özellikle Tierra ve Meze adlı mekanlar canımızdan bezdirdi. Şu an gecenin bir vakti (Saat 01:50) ancak müzik sanki evimizin içinde çalıyor! Ve doğal olarak bizlerde gürültüden uyuyamıyoruz. Kaldı ki bu ilk şikayetimiz de değil. Defalarca kez rahatsızlığımızı ve mağduriyetimizi bildirdik. Ancak hiç kimse oralı olmadı. Bu durumda ya siz ilgilenmiyorsunuz veya mekanlar belediyeyi ciddiye almıyorlar.

OLMASA KAÇ YAZAR!

Çünkü öyle olmasaydı bir değişiklik olur her şey yolunda seyrederdi. Sizden ricamız bir an evvel bu konu ile ilgilenmeniz ve halkın evinde rahatça oturup uyuyabilmesini sağlamanız yönündedir. İnsanların hastası oluyor, yaşlısı var, bebeklisi var ki olmasa kaç yazar! Ayıbı geçtik, günahtır! Lütfen bu konu ile ilgili artık bir şey yapın.

Saygılarımla

N.H.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500