Advert
İyi Niyetli Tedbirsizlik Felaket Getirdi
Sevinç Çelebi

İyi Niyetli Tedbirsizlik Felaket Getirdi

Hayvanseverlerin bir kediyi kurtarma operasyonu maalesef felaketle sonuçlandı. Gencecik bir fidan kediyi hayata bağlamak için tedbirsiz davranınca elektrik akımına kapıldı, maalesef şu an yoğun bakımda... 

Marmara Hayvan Hakları Federasyonu’nda Bursa Temsilcisi olan Vildan Elçin Kaya, ablasını ziyaret etmeye giderken Nalbantoğlu Caddesi’nin arkasında, hemen Kız Lisesi’nin yanında bulunan trafonun içinden iki gün üst üste gelen kedi sesi geldiğini ve bu sese daha fazla dayanamayıp trafonun içinde neler olup bittiğini öğrenmek istediğini söyledi.

İyi niyetle ve daha sonra olacaklardan bihaber olarak hareket ettiğini söylenen Elçinkaya, üç gün önce yaşananları hasta yatağından anlattı:

“Son günlerde Nalbantoğlu Mahallesi’nde oturan ablama gidip geliyordum. Oralarda olan kedileri doyurup yoluma devam ediyordum. Bundan üç gün önce de Kız Lisesi’nin hemen yanında bulunan trafodan, iki gün üst üste gelen kedi sesini duyunca, dayanamadım ve kedinin sesine doğru ilerledim. Başta sesin trafonun arkasından geldiğini düşündüm. Ancak daha sonra gördüm ki, birkaç kişi trafonun etrafında içeriye sıkışıp kalmış kediyi kurtarmaya çalışıyor. Ve bu kurtarma operasyonuna bende katıldım.

KURTARMA ÇALIŞMALARIMIZ SONUÇSUZ KALINCA

Trafonun kapısının açık olduğunu görünce elime aldığım bir odunu (tahtayı) içeriye doğru soktum ki kedi öne doğru gelsin. Ancak hamlem başarısız kaldı. Ayrıca kapıdan baktığımızda gördük ki trafonun içerisinde beyaz terrier bir köpeğin cansız bedeni yatıyordu. Büyük ihtimal köpek ölünce birileri tarafından trafonun içine atılmıştı. Bunu gören kedi de daha fazla miyavlıyordu. Herkes tek yürek kediyi kurtarmaya çalıştı ancak tüm çabalarımız sonuçsuz kaldı derken…

TRAFONUN ÜSTÜNE ÇIKTI

Yoldan geçen 17 yaşlarında üç çocuk durumu öğrenince yardımcı olmak istedi ve tekrar kediyi kurtarma mücadelesi başladı. Ancak bu girişimler de başarısız olunca üç çocuktan bir tanesi içeriye girmek için hareketlenince, bizde sakın içeriye girme diyene kadar, “Ben hayvanları çok seviyorum ve bu kediyi de kurtaracağım” diyerek trafonun üstüne çıktı…  Sonrası benim için de muamma oldu çünkü daha sonra isminin Cüneyt olduğunu öğrendiğim çocuğu kurtarmaya çalışırken aslında bende bir sürü hasar görmüştüm.

FİLM ŞERİDİ GİBİ

O dakikadan sonra her şey sanki film şeridi gibi gelişti. Tüm olanlardan hatırladığım, elindeki tahtayla trafonun üstüne çıkan çocuğun birden çırpınmaya başladığı, havai fişek misali bir patlama sesinin geldiğini ve bende çocuğu kurtarayım derken, elektrik akımının beni sert bir şekilde geriye doğru fırlattığı. Düştüğüm yerden Cüneyt’in de yere düştüğünü görünce ‘Kalp masajı yapın’ diye bağırmaya başladım. Kalp masajı yaparak duran kalbin tekrar çalışmasını sağlayan kişileri ve akabinde Cüneyt’in kendine, 20-25 dakika sonra da ambulansın geldiğini gördüm.

17 YAŞINDAKİ CÜNEYT HALA KOMADA

İlk müdahale yapıldıktan sonra Cüneyt Alpak ve ben tedavi için hastaneye götürüldük. Şu anda Cüneyt ne yazık ki komada ve de durumu kritik. Benim daha bir sürü tedavi işlemim var. Bu vesileyle Şevket Yılmaz Hastanesi’nde yatan Cüneyt’e acil şifa ve ailesine sabır selamet diliyorum. Ailesiyle sürekli irtibattayız ve de Cüneyt’in duacısıyız.

ÇAĞRILARIMIZI CEVAPSIZ BIRAKMAYIN

Ve bir kez daha herkese sesleniyorum. Her ne kadar iyi niyetli olursak olalım, tedbirli olalım ki felaketler yaşanmasın. Ayrıca şayet bugüne kadar hayvanları kurtarmak için aradığımız çağrılarımız yanıtsız kalmasaydı belki de o gün kendimiz değil, yardım için itfaiyeyi veya başka kurumları arayacaktık. Sayın yetkililer, sizden ricamız, özellikle de an ve can’lar söz konusu olduğunda lütfen çağrılarımızı dikkate alın.

Vildan Elçin Kaya

Marmara Hayvan Hakları Federasyonu’nda Bursa Temsilcisi

****

Ulusoy Firması’na böylesi yakışmadı

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ESASTIR

30 Ağustos Perşembe günü, Bursa’dan İstanbul’a gitmek için Ulusoy firmasından saat 15:00’a bilet aldım. Ancak yaşadığımız olaylardan sonra Ulusoy firmasını tercih ettiğim için bin pişman oldum. Örneğin; Otobüsün direk Esenler’e gittiğini söyleyen firma yetkilileri, tamamen insanları kandırmışlar.

VERİLEN HİÇBİR SÖZE UYULMADI

Çünkü başta saat 15:00’da hareket etmesi gereken otobüs, saat: 15:30’da hala terminalde müşteri bekliyordu. Ayrıca otobüs terminalden ayrıldıktan sonra, unutulan bir müşteriyi almak için tekrar geri döndü. Ve en nihayetinde otobüs söylendiği gibi direk değil, Esenler’den önce 4 farklı yere uğrayarak Otogarı’na ulaştı. 

RÖTÜR UÇAK KAÇIRTTI

Son olarak da, şikayetlerimizi bildirdiğimiz firma yetkilileri asla yaşananlarla ilgilenmedi. Halbuki otobüste bulunan herkes aynı dertten muzdarip ve de mağdur edilmişti. Öyle ki bu 40 dakikalık rötar yüzünden uçağını kaçıranlar dahi oldu. Bu durumu Ulusoy firmasına asla yakıştıramadık.

HABERDAR ETMEK İSTEDİK

Bu sebeple, müşteri memnuniyetinin esas olduğunu bildiğimiz Ulusoy firmasının üst düzey yönetici ve yetkililerini, yaşadığımız mağduriyetten haberdar etmek istedik. Sayın üst düzey yöneticileri ve yetkilileri. Sizden ricamız, yolculuk için tercih ettiğimiz firmanızda çalışanlarınıza, gerekli müdahaleyi etmeniz yönündedir.

Saygılarımla

Çağla SELÇUK

***

Çöp temizleme ekipmanları yetersiz

Yunuseli Mahallesi 801. Sokağımızdan bu sabah, 31 Ağustos (Cuma)sabahı geçen çöp toplama aracı, evimizin önüne çöp artıklarını ve çöp sularını fazlasıyla dökmüş ve temizlemeden gitmiştir. Akabinde sokağımızda aşırı derecede kötü koku ve kirli görüntü oluştu. Belli ki Osmangazi Belediyemizin ekipmanları ve temizleme araçları yetersiz. Bu yüzden temizlik işlerinin, mahalle sakinlerini düşünerek bir temizlik aracı yönlendirmesi gerekmektedir. Bilginize sunulur.

 

Saygılarımla

Cüneyt BOZOK

***

BUSKİ’den lağım gider sıkıntımıza

çözüm bulmasını istiyoruz

 

Osmangazi İlçesinde bulunan TEİAŞ Demirtaş trafo merkezi lağım giderleri 1994 yılında şebeke gideri olmadığından foseptik çukuru açılmış ve giderler oraya bağlanmıştır. Foseptik kuyusu artık suyu emmediğinden 10 günde dolmaktadır.

15 GÜNDÜR BEKLİYORUZ

BUSKİ çağrı merkezini aradığımız zaman, ‘Ekiplere bilgi verildi, kısa sürede size yardımcı olacaktır’ denilmektedir. Ancak 14-15 gündür ne gelen var ne giden. Foseptik kuyusu dolup evleri su basıyor. Mağduriyet yaşamaktayız ve BUSKİ’den çözüm bu duruma çözüm bulmalarını istiyoruz.

 

Saygılarımla

M.B.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500