Advert
Kabahatler kanunu muhtarlara uygulanmıyor mu?
Sevinç Çelebi

Kabahatler kanunu muhtarlara uygulanmıyor mu?

Eski Bursalılar Derneği Başkanı Hürol Işın, bazı muhtarların kendilerine verilen hak ve sorumlulukların getirdiği olguyu fazlaca abartarak, kendilerine maddi menfaat getirecek uygulamalara imza attıklarını savundu.

Hürol Işın; “Bazı muhtarlarda muhtarlık binasının önünü geçmeli kilitli demirlerle çeviriyor, sadece kendi aracını koyuyor vatandaşın yararlanmasını engelliyor. Sorduğunda da bana belediye başkanları ve resmi görevliler geliyor onlar için park yerini hazır tutuyorum diyor. 

ŞAHSİ ARAZİSİ GİBİ KULLANIYOR

Muhtarlığın yanındaki esnaf veya evi olan vatandaşlar araçlarını koyacak yer bulamazken muhtar kendi zevki için kendi aracını rahatça park edebilmek için 3-4 araçlık alanı kendi şahsi arazisi gibi kullanıyor. Eskiden o alanda bulunan 5-6 tane dükkan istimlak edilerek orası yeşil alan olarak belirlenmesine rağmen muhtar ne yapıp edip yeşil alan olarak belirlenen yere muhtarlık binasını kondurtmuş ve yanındaki önündeki boş alanı da park veya yeşillik yaptıracağına kendi şahsi menfaatleri doğrultusunda özel otoparkı haline getirmiştir. Üftade Hazretlerine ziyarete gelen yaşlı insanlar yokuşu çıktıklarında nefes alıp oturacakları bir yer ararken ve yeşil alan olarak belirlenen yer muhtar tarafından özel otoparkı haline getirildiği için vatandaş tepkili.

VATANDAŞ TEHDİT EDİLİYOR

Es kaza bariyerler açıkken içeri giren araç olursa da zabıtaya telefon ederek araca hem ceza yazdırıyor hem çektiriyor hem de tehdit ediliyor vatandaş! Kabahatler kanununa göre yer rezerve edene para cezası tatbik edilir diye çıkartılan kanun maddesi muhtarları kapsamıyor mu? O bölgede yaşlısı var, engellisi var. Belediye başkanlarımızın bu konuda daha hassas davranmaya davet ediyorum” dedi.

 

 TEŞEKKÜR PANOSU

Yüreğinde engel olmayanlara

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi bayramlaşma etkinliğinde değerli meclis başkan ve üyeleri ile bir araya geldik. Bayramlaştık. Güler yüzleri, hoş sohbetleri ile güzel vakit geçirdik. Ayrıca içlerinde benim dershanede öğretmenlik yaptığım zamanlarda üniversiteye hazırlanan değerli öğrencim Süleyman ile de buluşmaktan mutluluk duydum. Başta Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez ve Osmangazi Engelliler Meclisi Başkanı Şaziye Uysal olmak üzere herkese çok teşekkür ederim.

HEPİMİZ BİR BÜTÜNÜN PARÇALARIYIZ

Bilmeyenler için bir kez daha küçük bir hatırlama yapmak istiyorum. Geleneksel Kent Konseyi Engelliler Meclisi bayramlaşma etkinliği, her bayramın son günü 14:00-16:00 arasındadır. Aramızda olmak isteyen herkesi bundan sonra da bekliyoruz. Rabbim daha nice bayramlara kavuştursun inşallah. Engeli yüreğinde olmayan herkese selam olsun.

Saygılar

Necla Kaşık

Cahide Babacan’a en içten teşekkürlerimle

Talebimiz üzere Osmangazi Belediyesi Aktarhüssam Mahallemizdeki parkın bitki ve ağaçları yenileyen, mahallemize güzellik vererek özveri ve itina ile çalışan Osmangazi Belediyesi Park Bahçeler Müdürümüz Sayın Cahide Babacan’a ve tüm çalışanlarına, emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Elinize yüreğinize sağlık.

Sevgiler Saygılar

Narin SELÇUK

Aktarhüssam Mahalle Muhtarı

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500