Advert
Oturmak da mı parayla? Bu ne şimdi!
Sevinç Çelebi

Oturmak da mı parayla? Bu ne şimdi!

İznik Gölü kıyısında, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait yerde bulunan eski püskü, üzerindeki yazıları silinmiş bankları kullanan vatandaştan neden 5 lira para alınmaktadır? Artık oturmak da mı parayla? Ya da çıkarcılar burada da mı iş başında…

NEDEN BİR UYARI YOK?

Kaldı ki, şayet illa ki ‘oturmak paralıysa’ neden herhangi bir uyarı yok? Vatandaşa illa ki kandırılmış hissi mi yaşatmanız gerekiyor? Büyükşehir Belediyesi’nden bu duruma acil bir çözüm getirmesini, para almak bir yana, bankların yenilemesini ve çoğaltmasını önemle arz ediyorum.

Saygılarımla

Mehmet Bey

 Cankurtaran mısın Şakacı mı!?..

22 Ağustos (Çarşamba günü) Kumsas plajında boğulma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığımız halde cankurtaranlar gelmedi. Üstelik birine ‘boğuluyorduk, neden gelmediniz’ soruma da ‘belki numara yapıyordunuz, kaldı ki görev alanımda da değilsiniz. Dolayısıyla size yardım etmek zorunda değilim’ diye cevap verdi! Bu nasıl bir ‘cankurtaran mantığı’, bu kişi cankurtaran mıydı, şakacımıydı doğrusu ben anlamadım.

EN AZINDAN UYARI ŞART

Ancak uyarılmaları, denetlenmeleri gerektiğini ve de insan hayatını önemsemiyorlarsa işten uzaklaştırılmaları gerektiği inancındayım.

Lütfen bu ve sahillerde görevli olan cankurtaranların uyarılmasını önemle rica ediyorum.

Cemile YILDIRIM

***

Neden kimse ilgilenmiyor?

Emek, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde oturuyorum. Mahallemizde gece 23:00 saatlerinde başlayıp, ağır ve kesintisiz bir şekilde sabaha kadar süren çöp kokusu artık hepimizi çıldırtıyor.  

ACİL ÇÖZÜM GEREKLİ

Bu şikayetimizi defalarca kez dile getirdiğimiz halde neden Büyükşehir Belediyesi hala ilgilenmiyor? Burası yerleşim yeri bir sürü insan yaşıyor. Bu yüzden de bu duruma artık acil çözüm gerekli.

BU ZULÜMDEN KURTARIN BİZİ

O kadar insan var rahatsız olan bu durumdan, buna rağmen ne muhtarlık ne belediye, hiç kimse ilgilenmiyor! Lütfen artık bu duruma müdahale edilsin ve halk bu kokulu zulümden kurtulsun.

Emek/Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Sakinleri

NİLÜFER BELEDİYESİ’NDEN CEVAP VAR

Sayın Sevinç Çelebi;

Köşenizde yayınlanan ‘Bir türlü yakıştıramıyorum’ başlıklı şikayet üzerine gereken inceleme yapılmıştır. 2010 yılında kapılarını açan Konak Olimpik Havuz Yüzme Tesisleri, Nilüfer ve Bursa’ya yıllarca kaliteli ve hijyenik ortamda hizmet vermektedir. Yılda yaklaşık 7 bin kişinin yararlandığı tesislerimiz, ölçü ve standartlarıyla olimpik müsabakalara ev sahipliği yapma niteliğine sahiptir. Her yıl Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu Bursa’nın en hijyenik havuzu kabul edilen Konak Olimpik Yüzme Tesisleri, 2018 yılında da ‘Temiz Havuz’ sertifikasını almaya hak kazanmıştır. Bursa’da gerekli hijyen durumunu sağlayamadığı için birçok havuzun faaliyeti durdurulurken, Konak Olimpik Yüzme Tesisleri elde ettiği sertifikayla kalitesini bir kez daha ortaya koymuştur. Bahse konu yazıda havuz sonrası girilen duşlardan sıcak su akmadığı dile getirilmiştir. Yaz boyunca hiçbir olumsuzluğun yaşanmadığı tesislerimizde sadece 27 Ağustos 2018  Pazartesi günü, açık havuzun kapanacağı saatlerde,  elektrik tesisatında meydana gelen arıza sonucu sıcak suda etkilenme oluşmuş ve belli bir süre sıcak su  alınamamıştır. Arızaya ekiplerimizce anında müdahale  edilerek sorun kısa sürede halledilmiş ve durum normale dönmüştür. Bahse konu yazıda diğer iddialar da asılsız olup gerçeği yansıtmadığı gibi, Bursa’nın en gözde yüzme tesisini itibarsızlaştırmaya yönelik, karalama amacı taşımaktadır. Tesisimizin açıldığı  günden bu yana soyunma odalarında, saç kurutma  makinesi hiç bir dönemde kullanılmamıştır. Ayrıca bahsedilen zemin kirliliği de tesisimizde mümkün değildir. Çünkü havuzlarımızın, her akşam hizmete kapandığında, gerekli hijyen ölçümleri, ilaçlaması  düzenli bir şekilde yapıldığı gibi, bütün gece  sabaha kadar, havuz dip temizleme robotu ile  temizleme de kesintisiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Yine şikayette dile getirilen havuz zemininde ‘İnşaattan kalma beton kalıntı tıraşı var’ konusu da son derece anlamsız ve gerçeği yansıtmayan bir durumdur. Yaklaşık 10 yıldır kesintisiz hizmet veren  bir havuzda bugüne kadar böyle bir durum ne gözlenmiştir, ne de hizmet alan üye ve kursiyerlerimizden bu yönde şikayet tarafımıza iletilmemiştir. Spor kenti olma yolunda hızla ilerleyen Nilüfer’de hizmet veren Türkiye’ye örnek Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri, hijyenik ve kaliteli şartlarda misafirlerini ağırlamaya devam edecektir. Bilginize sunar iyi çalışmalar dileriz.

Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu

***

Bu nasıl bir otel!?

27 Ağustos (Pazartesi günü) Gaziantep’ten Bursa’ya geldik. Şehrinizi gezmek istedik ve Mudanya gezimizden sonra merkeze geçtik. Cumalıkızık’a gitmek istediğimiz için Yeşil Y.O'de kaldık. Otel oda fiyatları diğer otellere kıyasla çok ucuz değil, az bir fark var. Ancak hizmet farkı?  

ANLATILMAZ YAŞANIR

Yerler pislik içinde, eşyalar dökülüyor, su ısıtıcısı paslanmış, klima aşırı sesli çalışıyor, banyoda bulunan duşa kabini kırık içinde, kıllar, lavaboda domates çekirdekleri, duvarlar da çay, kahve lekeleri… Perde deseniz öyle kirli ki açmak için ellemek istemezsiniz. Allah yardımcı olsun bu oteli bizim gibi bilmeden tercih etmiş olanlara

Asla yakıştıramadık bu durumu bu güzel şehre! Yazık…

 

Zeynep H. / Hatay

***

TEŞEKKÜR PANOSU

DEVLET HASTANELERİNE SAHİP ÇIKALIM!

Büyük üzüntüyle paylaşmak isterim ki çok sevgili annem ve babam bayramın ikinci günü ciddi bir trafik kazası geçirdiler. Şükürler olsun ki, 3 günlük yoğun bakımın ardından 26 Ağustos (Pazar günü) taburcu oldular.

SONSUZ TEŞEKKÜRLER

Bu süreçte haberi olup bizleri arayan-soran, yanımızda olan dost ve akrabalarımıza, Tarsus Devlet Hastanesi Beyin Cerrahi Doktoru Gökhan Baloğlu ve Dr. Tuğçe Aydın başta olmak üzere tüm hastane personeline sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Biz yine o limon ağacının altında olacağız.

 

Saygılarımla

Güney ÖZKILINÇ

Nilüfer Belediyesi’nde Kültür ve Sosyal İşler Müdürü

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500