Advert
Osmangazi Belediyemizden Ricamızdır Başlasın Artık Islah
Sevinç Çelebi

Osmangazi Belediyemizden Ricamızdır Başlasın Artık Islah

Ovaakça Eğitim Mahallesi 9. Bilgin Sokak sakinleri olarak, Dürdane Deresi ıslah çalışması hakkındaki şikayetimizi dile getirmek istiyoruz. Ve yıllardır başlatılamayan çalışmalar için Osmangazi Belediye Başkanı Sayın Mustafa Dündar’dan destek rica ediyoruz.

Onlarca dilekçe yazdık, durumu izah ettik, bildirdik. Sonuç: enteresan yanıtlar oldu. Ne zaman durumu sorsak, hep akla aykırı sebepler öne sürüldü. Söyleyin lütfen; Dilekçelerimize sürekli aklın almadığı cevaplar yazarak neyi amaçlıyorsunuz?..

VATANDAŞ ŞİKAYETÇİ OLMASA…

Kaldı ki vatandaş şikayetçi olmasa, belediyemiz diye hitap ettiğimiz yerin rahatsızlığımızdan dahi haberi olmayacak. O zaman!? Mutlaka devreye aracıların mı girmesi gerek? Bu davranış bir halk düşmanlığı değimlidir? ‘Dere çalışması olacak’ diye asfalt atmadığınız 9. Bilgin Sokak'ın yanındaki ve yine dere kenarı olan Serinova Sokağa niçin asfalt döküp 9. Bilgin Sokağa dökmüyorsunuz! Sebep nedir. Bu ayrım niye?

DAİRE SAHİBİ OLANLAR MI SUÇLU

Yoksa sokağımızda belediyemizin hoşuna gitmeyen tipler mi var, muhtarımıza mı kızgınsınız, veya halka mı? Madem ki ne yol ne de asfalt atmayacaktınız, o zaman niçin imar verdiniz. Daire sahibi olanlar mı suçlu…  Kaldı ki duyumlarımıza göre ‘Oradan ev mi alınır’ gibi değimler havada uçuşuyor ve mahalle sakinleri 'ti'ye alınıyormuş. Şayet bu doğruysa kul hakkına girer haberiniz ola!

VERGİ VAR, HİZMET YOK

Cep telefonlarına mesaj atıp ev vergilerini isteyen belediye, nasıl bir örnek sergiliyor ki, hizmete gelince ortada yok! Yol yok, asfalt yok. Buna rağmen “Vergini ver” diyebiliyor. Bunun adı bize göre resmen diktatörlüktür.

YİNE BEKLİYORUZ

Kime gitsek bizlere çeşitli bahanelerle farklı kurumları öne sürüyor. Şimdi de dere kesiti imar planına işlenmesini tam 4 aydır bekliyoruz. Bu mu yani çözüm….

Hangi Mahalle muhtarına gitsek, hizmet alabilmek için belediyeye yazılmış bir dosya dolusu evrak gösteriyor.

Kimse kusura bakmasın ancak görünen o ki, Osmangazi Belediyesi kendi muhtarını bile dinlemiyor! Ha bugün ha yarın derken 2 senedir biz bekliyoruz. Ya diğer eski mahalleli, onlar hala yaka silkiyor bu duyarsızlıktan.

ŞİMDİ BU DURUMDA BİZ NE DÜŞÜNELİM?

Şimdi biz ne düşünelim?

İmar planını çizen personelin gözü nereye bakıyormuş? İmar planına işlemek çok mu zor?

Sorular sorular…

Çözümlenmeyen sorunlar karşısında dağ misali büyüyen sorular…

Sayın Osmangazi Belediyesi, Ovaakça’da gördüğümüz Belediye çalışanları, sorularımızdan ve de ne cevap vereceklerini bilemediklerinden bıkmış durumdalar. İstisnasız hepsinde bir bezginlik hasıl. Hepsi sıkıntılı, bir çare. Bu yüzden de kimse bıkmasın diye bir kez daha soruyoruz:

Eğer ıslah çalışması yapmayacaksanız bunu açık açık söyleyin, bizde başka bir yolunu bulmaya çalışalım.

KANALİZASYON DA YOK!

Bizim sokağımızın dertleri bitmez. Ayrıca; Eğitim Mahallesi’nin 9. Bilgin ve Serinova sokakta kanalizasyon yoktur! Bu durumda foseptik atıkları dereye girmektedir ve de iğrenç ötesi koku ve pislik yaymaktadır. Bilginize

Saygılarımızla

Ovaakça 9. Bilgin Sokak Sakinleri

 ***

Yıldırım Belediyesi’nin dikkatine

ÇOK RİCA EDİYORUM!

Yıldırım Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 2018 Kültür turlarından birine bilet dağıtım günü, eşim ve kendim için biletimi aldım. Ancak tur günü geldiğinde 4 yaşındaki küçük çocuğum adına bilet olmadığı için otobüse alınmadı.

MADDEYE RAĞMEN

Halbuki yazılmış olan kurallarınızda ‘18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynleriyle katılabilir’ maddesi var. Buna rağmen bu maddeyi şoföre gösterdiğimde ‘bana alınamaz dendi ben alamam‘ dedi.

KURALLAR DÜZENLENSİN

Sayın Yıldırım Belediyesi; Sizden ricamız, kimsenin mağdur olmaması ve de düzenlenen kültür turları kültürsüz bir duruma gelmemesi adına, ya siz belediye olarak kurallarınızı daha ayrıntılı bir şekilde düzenleyin. Ya da çok rica ediyorum, gezilere yaş sınırı koymayın.

Saygılarımla

G.H.

***

Bir türlü yakıştıramıyorum

Sayın Nilüfer Belediyesi, İlçe sınırlarınız içerisinde bulunan Nilüfer Konak Açık Yüzme Havuzu çok pis! Havuzun dibi kirli, zemininde plastik parçaları, inşaattan kalma beton kalın tıraşı var. Ayrıca saç kurutma makinesi yok. Havuz sonrası giyinme odasındaki girilen duşlardan sıcak su akmıyor.

BU GİDİŞLE SLOGAN DEĞİŞECEK

Defalarca sözel olarak bu şikayetlerimizi gerek danışmaya, gerekse çalışan personele iletmemize rağmen ne yazık ki hala bir çözüme gidilmemiş, bir çözüm bulunmamıştır. Öyle görünüyor ki, ‘Gülümseyin Nilüfer’desiniz sloganı’ pek yakında, ‘Nilüferdeyseniz vay halinize’ sloganıyla yer değiştirecek. Bu Nilüfer’e yakışıyor mu?

Sezgin AVCI

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500