Advert
Eksik Bursaspor Işık Veriyor
Sevinç Çelebi

Eksik Bursaspor Işık Veriyor

Son iki sezondur sahada alınan sonuçlar ve yönetimsel sorunları ile saç baş yoldurtan Bursaspor, öyle görünüyor ki bu sene içimize su serpecek.

En azından büyük ölçüde yenilenmiş kadrosuna rağmen her geçen maçta daha iyi futbol oynayan yeşil-beyazlı futbolcular, sahada ortaya koydukları performansla bir yandan taraftarlarına heyecanlı dakikalar yaşatırken diğer yandan, Lefter Küçükandonyanis sezonunun çok güzel geçeceğinin müjdesini de veriyorlar.

Örneğin, (en azından benim için öyle), Konyaspor maçında tıpkı eski yıllarda olduğu gibi gol sevincini timsah yürüyüşüyle yaşayan futbolcular, taraftarlara tarifi zor bir duyguyu yaşattı ve göz yaşarttı… Teşekkürler çocuklar!

Peki, ne oldu da Bursaspor birden bire değişti veya değişim göstermeye başladı?

Elbette ki burada taraftarın olduğu kadar Samet Hoca’nın katkısı da çok büyük.

Ancak yaşanan başarısız iki sezonun travmasını bir tek Samet Hoca’nın çabalarıyla ve özverisiyle atlatmayı beklemek hem haksızlık hem de hayalcilik olur.

Çünkü tekrar başarıyı yakalamak, şampiyon olmuş bir takıma yakışır sonuçları elde etmek için, tıpkı o güzel yıllarda olduğu gibi taraftar ve şehrin kenetlenmesi ve de tek yürek olmak gerekir!

Bursaspor’a gönül veren herkes elini taşın altına koymalı. Yönetim takımın başarısı için ne gerekliyse yapmalı. İş adamları asla desteğini esirgememeli.

Ve Bursaspor kalıcı gelirler elde etmek için artık bazı gerekli adımları atmalı.
Atmalı ki Bursaspor istediği transferleri yapabilsin!

Yeşil beyazlı renklere gönül veren herkes takımının yanında olabilmek için kombinelerini almalı, store mağazalarından alış veriş yapmalı ve mazeret üretmeden önce Beşiktaş, sonra da diğer maçlara koşmalı.

Özetle; taraftar takımını ve teknik direktörünü bağrına basmalı.

Ancak bir gerçek var ki, 3 haftada oynanan futbolun hakkı kesinlikle en azından 5 puan olmalıydı.

Ancak yine de bir sürü eksiğe rağmen (stoper, forvet yok, takım henüz eksiklerini tamamlayabilmiş değil, ki bunda uyum sorunları da etkili.…) sahada galibiyet için çırpınan Bursaspor’u görmek mükemmel!

Samet Hoca’nın istediği oyuncular alındığında, yeniler uyum sorununu aştığında

daha iyi bir Bursaspor izleyeceğimizi düşünüyorum.

Eksik Bursaspor bu ışığı veriyorsa tam kadro bir Bursaspor’un neler yapacağını varın siz düşünün…

Örneğin dün akşam temposu oldukça yüksek ve de keyifli bir maç izledik.

Her ne kadar başta ‘Eyvah, dakika 1, gol 1’ desek de sonrası ‘Bu maç bizim’ dedirtti ve oynanan futbol göz doldurdu. Buna rağmen sonuç yine berabere ve de alınan puan 1 oldu.

Haydi Bursa ve Bursaspor.

'İnanma, güvenme, kenetlenme, bir olma zamanı'

Son olarak geçmişte yaşadığımız enteresan bir olayı hatırlatmak istiyorum...

Güvenç Kurtar’ın Bursaspor'u çalıştırırken 6 hafta berabere kalmıştı ve bir basın toplantısında ettiği meşhur bir söz vardı. ‘Fakirin tavuğu tek tek yumurtlar’...

Zorlu deplasmanlar için geçerli bir söz ama bizim gönlümüz hep 3'ten yana...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500