Advert
Başımız sağ olsun
Erkan Ateş

Başımız sağ olsun

Bugün ülkemizin dünya ya açılan ilk kapısı Atatürk Havalimanı’nda patlayan bombalar yüzünden ölen masum, savunmasız vatandaşlarımızın acısını yaşıyoruz. Hep birlikte sorguladığımız tek bir soru var. Neden ve nasıl bu hale geldik? Bu sorunun cevabını ilk verecek olan kurum bu ülkeyi 13 yıldır yönettiğini düşünen başta Cumhurbaşkanı ve AK Parti’dir.Bu saldırıyı gerçekleştiren terör örgütünün adını telaffuz etmekten bile imtina eden bugünkü iktidar bu tehlikeyi başımıza sarmıştır. Asıl tehlikeli olan ise IŞID ,DEAŞ adına ne derseniz deyin bu örgütle esaslı bir mücadelenin yapılmadığıdır. Milyonlarca Ortadoğulu göçmenin ülkemizde kaçak, kayıp ve gizlendiğini düşünürsek başımız gerçekten derttedir diyebiliriz.

Çok değil yaklaşık 1 yıl içinde Atatürk Havalimanı’nı kullanarak Almanya’ya, Sabiha Gökçen havalimanını kullanarak da Gaziantep'e uçtum. Her iki havalimanına da sabaha karşı gittim,2-3 noktada aranıp her türlü metalin kontrolü yapıldıktan sonra havalimanına girebildim. Böylesi bir güvenliği nasıl birileri geçebildi diye düşünürken aklıma havalimanındaki çalışanlar geldi. Bu havalimanlarında hemen hemen her cafede, markette ucuz iş gücü olarak Suriyeli göçmenler çalıştırıldığını gördüm. Özellikle yolcu bekleme salonlarında bulunan mekânlarda çalışanlardaki bu büyük değişimin bugün başımıza gelen felaketle umarım bir ilgisi yoktur. Lakin gerçekten çalışmaya ihtiyacı olan bir çok göçmeni zor durumda bırakabilir.

Ancak bazı yerler vardır. Her açıdan güvenli ve risksiz olmalıdır. Havalimanları da çalışanları da güven vermeli diye düşünüyorum. Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen terör saldırısının detayları güvenlik nedeni ile gizli olmasını anlıyorum ancak bu saldırının hangi aşamada yani tam olarak nerede ve nasıl gerçekleştiği bize planlı bir tezgahın olduğunu gösterecektir. Bu saldırıda masum ,savunmasız insanlar katledilmiştir ve anlaşıldığı üzere bu vahşeti ülkemize birileri Ortadoğu’dan ithal etti.

Ülke olarak bu karanlık günlerin bir daha yaşanmaması için umarım gerekli dersleri çıkartırız...Hepimizin başı sağ olsun....

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500