Advert
Hava meydanlarındaki güvenlik tedbirleri

Hava meydanlarındaki güvenlik tedbirleri

Toronto-Kanada

13 Temmuz 2014 Yeşilköy Atatürk hava alanının VIP salonuna giriş yapıyoruz.

Baktım ki, X ray cihazının başındaki memur, cihazdan geçen bavullara bakmıyor, cep telefonundan oyun oynuyor. Ķıyameti kopardım.

" VIP Salonuna girme hakkına sahip bazı şahısların refakatçıları buraya bir bomba soksa ne olur?" diye basbas bağırdım. Siz yayın yasağı getirip bilgi kirliliği yaratın, BBC muhabiri hava meydanında pisteki bir içinden  ve penceresinden 2 saattir canlı yayın yapıyor..”

Sorumlu Emniyet Müdür Muavini yerinde yoktu.VIP Salonu protokol müdürü Sadık Sucu Bey’in odasına girdim.O zaman benim gibi önceki dönem milletvekili olan,şimdiki Meclis Başkanı Sayın Kahraman da oradaydı.Anlattım.Sadık Bey Emniyet Müdür Muavini' ni buldurdu..

O’na da  anlattım.

Kısa bir müddet sonra, aynı.

Girerken gördüm ki, değişen bir şey yok

Hem İstanbul Valiliği’ne hem İçişleri Bakanlığı’na durumu bildirdim.

Biliyorum beni işgüzar bir yaşlı saydılar.

Kaç defa yazdım, bu badem bıyıklı valilerle olmuyor.

Üniversiteye giriş imtihanlarının sorularının servis edilmesi, mesleğe giriş ve terfikriterlerinin bilgi ve liyakat dışı özelliklere endekslenmesi ile yetiştirdiğiniz yöneticiler bu kadar oluyor.

Bunun için bunların arasından sizin kanunsuz emirlerinize karşı,“ Ben sizin değil; devletin valisiyim.” diyen bir İhsan Sabrı çıkmıyor.

Kazılan hendeklere, yerleştirilen patlayıcılara, kamyonlarla taşınan amonyum nitratlara bakmıyorlar da, il başkanlarını gözlüyorlar.

O benim de beğenmediğim, tam 70 yıl aleyhinde yazıp çizdiğim CHP var ya, o CHP hiç olmazsa valileri il başkanı yapmıştı; badem bıyıklı il başkanlarının emrine vermemişti.

Not:Bu yazı olay sırasında sosyal medyada paylaştıklarımdan derlenmiştir.

" Başın sağolsunTürkiyem"

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500