Advert
Alinur Aktaş’tan ricamızdır Birlikte otobüs durağında bekleyelim
Sevinç Çelebi

Alinur Aktaş’tan ricamızdır Birlikte otobüs durağında bekleyelim

Sözüm ona, herkese…

Akşam saatlerinde, yani iş bitimi sonrasında otobüs duraklarını izler misiniz? Arabanız varsa cevabınız hayır olur elbet...

Bir de çoğu zaman araçlarda genelde tek kişi olur ve bu ‘tek kişiler’ hava kirliliğine, trafiğin yoğunluğuna, yoğunluk katar, hatta çoğu zaman kitlenmesine sebep olur.

BİR TÜRLÜ KÜLTÜRÜMÜZ OLUŞMADI

Çünkü; ne yazık ki, bir türlü toplu taşımada 'akıllı' kültürümüz oluşmadı… Hep 'cahal' kaldık...

Tek kişide olsak, ısrarla özel aracımızla gider geliriz işimize.

Bursa’nın ana otobüs duraklarından birisi de, Balibey Han’ın önündeki duraklardır. Dolayısıyla özellikle akşam saatlerinde burada otobüs beklemek ve binmek büyük bir efor gerektirir.  Çünkü; O trafik kargaşasında duraklar birbirine karışır, adeta cambazlık gerektirir eve dönüş.

SAYIN BAŞKAN VE MÜDÜRÜMÜZÜ DAVET EDİYORUM

Bu sebeple Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı, Burulaş Genel Müdürü ile, bu durakları görmeye davet ediyorum.

Bir de, B 39 No’lu otobüslerinin saatlerinde bir sorun var. Bilginize sunulur. Bir otobüs şoförü kardeşim, “Sabah saatlerinde 6 arabayla sefere başlıyoruz. Bir kaç saat sonra, diğer hatlarda eksik olan otobüsler, bizden veriliyor. Eksik araç olunca da saatlerde gecikmeler oluyor. Öyle ki, bazen yemek ve tuvalet ihtiyacını karşılamak bile sorun oluyor…” diye anlatmıştı.

TAŞIDIĞI KIYAFETLERE YAKIŞTIRAMADIM

Demem o ki; Acemler’den, Heykel'e yolcu taşıyan bu otobüslerle de, ilgilenmek gerekir. Örneğin bu sabah (12 Temmuz) üç bayan, iki küçük çocukla otobüse bindiler. Bayanlardan biri, kartını iki kez okuttu ve yürümeye devam etti. Şoför doğal olarak uyardı ve bir kez daha okutmasını istedi. Kadın gülerek döndü ve bir kez daha kartını okuttu.

Ne yalan söyleyeyim, bu davranışını taşıdığı kıyafetine yakıştıramadım. Belli ki şoför uyarmasaydı, geçip gidecekti. Ben onun yerine utandım, üzüldüm… O ise çok rahattı ve gülmeye devam ediyordu.

Özetle; Bir şeylerin düzenli olmasını ve de rayında gitmesini istiyorsak şayet, yetkililer, şoförler, yolcular, herkes üzerine düşeni yapmalı… Benden söylemesi…

Saygılarımla

Zeki SUBAY

***

KOMŞU KAVGASI DEĞİL HUZUR İSTİYORUZ

Gürsu Zafer Caddesi, Ezgi Sokak’ta oturuyorum. Ve yetkililerden buradaki çöplere müdahale etmelerini çok çok rica ediyorum. Çünkü komşuluk ilişkilerimiz tehlikeye girmeye başladı ve her an kavga çıkacak kaygısı yaşıyorum. Aynı sokağa 3 çöp kovası koydular.

BELEDİYEDEN ACİL MÜDAHALE...

Acilen belediyenin el atmasını, gerekirse ceza kesilmesini istiyorum. Lütfen çağrımıza kulak verin. Bizler huzur içinde yaşamak istiyoruz, komşu kavgalarıyla değil. Gürültüden çocuk uyutamaz hale geldik. Ayrıca her taraf pislik koktuğundan iğrenmeye başladık. Buna da kimsenin hakkı yok. Nereye gidiyor bizim vergiler...

Saygılarımla

E.H.

2018’İN BURSA’SINA YAKIŞMIYOR

Bu rezalete artık son verin

Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan 95 hattında çalışan araca her gün biniyorum ve yazın bu sıcağında içerisi tıka basa dolu iken klimasız şekilde seyahat etmeye çalıştığına şahit oluyorum. Bu manzara 2018’in Bursa’sına yakışmadığı gibi, hiçbir canlıya yapılmaması gereken bir rehavetin eseri gibi görünmektedir.

İNSANLAR NEFES ALSIN

Halbuki bu otobüslerin klimalarının açılması ile insanlara nefes aldırılabilir. Hemen sonrasında seferlerin iş çıkışlarında biraz daha sıklaştırılarak insanca seyahat etmeleri sağlanabilir. Sanıyorum ki her özel/resmi yöneticinin olduğu gibi belediye başkanları da özel ve klimalı araçları ile işlerine gidip geldikleri için bu durumu idrak edememektedir. Rica ediyorum bu rezalete artık bir son verin.

Saygılarımla

Selim TOY

Düğün salonlarını bir kontrol edin!

Yıldırım-Ulus Mahalleleri Özdilek Caddesi üzerinde bulunan Masal Düğün Salonu hafta içi olduğu gibi, hafta sonu da kapı pencereleri açık bir şekilde, insanın dayanamayacağı bir gürültüyle saat gece 1-2’ye kadar af buyurun ancak deyim yerindeyse ‘imanımızı gevretiyor’. Sormak istiyoruz; Bu çekilmez hale gelen ve ömür törpüleyen bu gürültüyü belediye hiç mi duymuyor?

Ayrıca belediyeler bu gibi yerleri kontrol ediyor mu?

Ve de bu tür işletmelere ruhsatları kim veriyor?

Son olarak gürültü ölçünüz de sınır kaç desibel…? 

İŞKENCEYE DÖNÜŞMESİN

Ricamız söz konusu düğün salonunu olduğu gibi tüm düğün salonlarının kontrolü sağlanmasıdır ki düğün gibi güzel ve insan hayatında çok önemli olan etkinlikler işkenceye dönüşmesin ve geriye güzel hatıralar kalabilsin.

Saygılarımla

Nergis CAN

***

Gündoğdu’ya ne zaman ‘gün’ doğacak

Kendimi bildim bileli Gündoğdu’da oturuyorum. Şehrin dört bir yanında olduğu gibi mahallemizde de bazı sıkıntılarımız hep var oldu ve olmaya da devam ediyor. Ancak son zamanlarda öyle bir sıkıntımız var ki, tüm rica ve minnetlerimize rağmen bir türlü çözüme kavuşmuyor yahut kavuşamıyor.

Kıssadan hisse;

Günümüzde iletişim ve ulaşımın ileri safhada olduğu dönemlerde (millet havadan, karadan, denizden, hatta deniz altından) dahi ulaşımını en iyi ve konforlu şekilde sağlarken, bizler Bursa’nın merkezinden köyümüze ulaşmakta zorluk çekiyoruz.

LÜTFEN ARTIK!

Sayın yetkililer; nüfusun arttığı bir bölgede küçücük ve tek otobüse mahkum olan biziz!

Balık istifi, üst üste yolculuk da yapan yine biziz.

Bir yere ulaşabilmek için çift vesait, üç vesait hatta zaman zaman dört vesaitle yolculuk yapan da biziz!

En nihayetinde de konu komşu olduğumuz halde birbirimizle kavga etmek zorunda kalan yine biziz!

Yeter artık! Lütfen bir çare…

 

Saygılarımızla

Bir kısım Gündoğdu sakinleri  

***

BURULAŞ’TAN CEVAP VAR

Sayın Sevinç ÇELEBİ;

11 Temmuz 2018 tarihli agazete’nin Sevinç Çelebi ile “Vatandaş Hattı” adlı köşesinde yayınlanan “Bu neyin acelesi” isimli haber, kurumumuz ilgili birimi tarafından incelenmiştir.

Tren kapılarımız, tren perona tam olarak yanaşıp tamamen durduktan sonra serbest bırakılıyor ve açılması istenen kapıya ait sensörlü düğmeye basıldığı takdirde kapılar açılıyor. Bu nedenle kapıların açık kalma süresi ise ortalama 20 saniye sensörlü olmasıyla açık kalıyor. Engel veya farklı bir durum olduğunda kapının kapanması durur ve tekrar açılması sağlanır. Bebek arabası vb. ek yükü bulunan yolcular için bebek arabası resmi bulunan düğmelerimiz trenlerde hali hazırda işlem görüyor. Bu düğmeye basıldığı takdirde 25-30 sn. süresince kapılarımız açık kalmakta ve tren sürücümüzün daha dikkatli olduğunu da belirtmek isteriz.

Ayrıca sürücümüz aynadan binecek ve inecek yolcuları kontrol ediyor ve ona göre hareket haline geçiyor. Trenin kalkış vakti geldiğinde yolcu güvenliği nedeniyle tren kapıları hareketten asgari 5 sn öncesinden kilitleniyor. Bu nedenle kapı butonlarına yolcularımızın basması halinde de olsa tren kapıları açılamaz durumda olup akabinde trenimiz hareket ediyor.

Okurumuza ve size ilgi ve alakalarınız için teşekkür eder iyi çalışmalar dileriz.

BURULAŞ Halkla İlişkiler Birimi

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500