Advert
Euro 2016'da ilk turun ardından

Euro 2016'da ilk turun ardından

Avrupa'nın topu temeli zaten kaç ülkeden oluşuyor ki!

UEFA, artık kim varsa gelsin de, heyecan olsun diye düşünmüş zahir!

İlk kapışmaların sonunda 6 grubun ilk ikisi ve 3.'lerin en iyi 4 tanesi bir üst tura geçtiler.

 

A GRUBU

Ev sahibi Fransa genelde maçların sonlarına doğru açıldı ve 7 puanla lider oldu. Takımın en etkili ismi Premier Lig'in de gözdelerinden Dimitri Payet'ti. İsviçre 5 puanla 2.ydi. Beklediğim futbolu göremedim onlarda. Arnavutluk, Romanya'yı yenerek 3 puanla 3. oldu. Romanya ise yalnızca 1 puan aldı.

B GRUBU

Gareth Bale farkı bariz bir şekilde görüldü ve Galler 6 puanla grup lideri oldu. İngiltere vasatı aşamayan futboluyla Galler'in ardından 5 puan topladı. Slovakya 4 puanla 3. olurken, Rusya yalnızca 1 puanda kaldı. 

C GRUBU

Almanya'nın olduğu yerde başkasının borusu ötemiyor. Yine çok rahat maçlar çıkardılar. 7'şer puanla Almanya ve Polonya ilk iki sırayı paylaştı. Kuzey İrlanda 3 puanla 3. oldu. Ukrayna o güzel seyircisinin hakkını veremedi ve hiç puan alamadı.

D GRUBU

Grubun favorisi İspanya'ydı. Ama Hırvatistan renkli ve kaliteli oyuncularıyla farkını hissettirdi. İspanya'yı da yenerek 7 puanla grup lideri oldu. İspanya 6 puanla 2. sırayı aldı. Bence kadrosu çok vasattı. İniesta, Fabregas, Ramos, Piquet gibi emekli adaylarıyla işi zor gibi görünüyor.

Biz kendi kendimizle boğuştuk. Aslında rakibe gerek yoktu. Gücümüz yalnızca Çek'lere yeterdi, onu da yaptık zaten. 3 puanla 3. olduk. Çek Cumhuriyeti 1 puanla sonuncu sırayı aldı.

 

E GRUBU

Turnuva öncesi yaptığım incelemelerde İtalya dikkatimi çekmişti. İlk turda beni yanıltmadılar. Ülkede, Juventus dışındaki vasat futbol iklimine karşın etkili bir jenerasyonu yakalamış görünüyorlar. Belçika iyi başlamadı ancak Hazard, Lukaku, De Bruyne gibi son derece klas ayaklarıyla her an patlama yapabilecek bir takımdı. İtalya ve Belçika 6'şar puanla ilk iki sırayı aldılar. İrlanda Cumhuriyeti 4 puanla 3. oldu. İsveç ise büyük usta İbrahimoviç'e rağmen yalnızca 1 puan topladı.

F GRUBU

İlginç bir gruptu.

Macaristan ve İzlanda dikkat çekici sonuçlar aldılar. Hele İzlanda, seyircilerinin tezahüratları ve renkliliğiyle ayrı bir alemden geliyor gibiydi. İki takım 5'er puanla ilk 2 sıraya yerleşti. Portekiz; Ronaldo, Nani gibi usta ayaklara karşın ancak 3 puanla 3. sırayı aldı. Daha iyi sonuçlar almasını beklediğim Avusturya, yalnızca 1 puanla hayal kırıklığı yarattı.

 

NEREDE SORUNLU VARSA

Türkiye güç bela geldiği bu turnuvada, bir tek futbolu düşünmedi. Akıl almaz saçmalıklarla vakit geçirdi. Bence 3 puan bile büyük başarıydı.

Medya üyelerine, seyircilere yaptığı triplerle korku salan İmparator ve Futbol Direktörü ünvanlı Fatih Terim, nedense takım üzerinde hiç otorite kuramadı. Nerede sorunlu futbolcu varsa kadroya alındı. Herkes ayrı telden çaldı. Oysa biraz ciddiyetle sıralamada güzel yerlere gidebileceğimiz bir turnuvaydı. Yazık oldu!

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500