Advert
Yollar forma gişeleri sorma…

Yollar forma gişeleri sorma…

Ulusal basının üstüne basa basa İstanbul-İzmir yolu dediği ama benim araya ille de Bursa’yı sokuşturduğum tünelli, paralı ve havalı yolu kullanmak nasip oldu. Genel Müdürümüz Erdal Şimşek’in annesinin vefatı dolayısıyla cenazesine katılmak üzere Karamürsel’e giderken o yolu kullandık. Gerçekten otomobillerin hakkını veren bir yolda kağıt gibi asfaltı ağlatarak girdiğimiz yolun bitiminde 8.35 törkiş lira ödeyeceğimizi biliyorduk. Ama OGS HGS her ne ise sinyallerin okuma özürlü olduğunu bilmiyorduk. Hanım kızımız 8.35 törkiş lira istedi biz de verdik. Yol pahalı falan demiyorum. Nasıl olsa geçmesek de ödeyeceğimiz için onu dert etmedik ama Görevli sistem kilitli deyince önümüzde bariyer, solumuzda gişe, arkamızda araçlar çakılı kaldık.

Hani birine tak diye adını sorarsın şaşalar ya! Kızımız bize uzmanlık sorusunu sordu. Araç plakanızı söyler misiniz? Normalde sorsalar dükkân sizin der şıppadanak söyleriz ama dediğim gibi Tarzan zordayken ona ağaç sorulmaz. Eveledik geveledik son iki rakamın hatırına bir de inip baktık ve söyledik. O telefonla ana kumandaya bildirdi. Merkezdeki ana kumanda bariyere emretti ve bizi azat ettiler.

Uygulamaları deneme dönemi olarak görüyorsanız ve arızaların çıkabileceğini öngörüyorsanız. O zaman emniyet supapları oluşturmanız gerekmektedir. Manuel olarak bariyerler kaldırılabilmelidir. Nasıl olsa canlı kayıt görüntü sistemleri mevcut olduğundan çıkışların maniple edilmesine kimse cesaret edemez.

Bunu niye mi yazıyorum? Önümüz bayram ve devlet desteği ile uzuuuun bir tatil var. İstanbul’un Ege’ye akışını ve dönüşünü hesap ederseniz, kuyrukların ucunu bulamayacağız bir bulmaca ile baş başa kalabilirsiniz.

Köprüler ve Devlet Otobanları parasız olarak açıklandı ama İstanbul- Bursa- İzmir Otoyolu devlet yolu olmadığına göre paralı olursa işin içinden çıkılmaz.

Bir de 30 Haziran’da açılışı planlanan Körfez Geçiş Köprüsünde de gişe sıkıntısı yaşanmaması için bu seferlik geçişler ağaya beleş olsun.

Dedim ya! Geçsek de geçmesek de parayı biz ödüyoruz.


DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500