Advert
Atapark Karanlığa Mahkum
Sevinç Çelebi

Atapark Karanlığa Mahkum

Geceleri alanın zifiri karanlık olmasından dolayı her türlü tehlikeye açık olduğunu söyleyen vatandaşlar, “Atapark Parkı’nda aydınlatma olmadığı için gece burada oturanlar karanlıkta kalıyor. Bu durum sakıncalı ortam oluşturuyor. Belediyeden bir an önce parkı ışıklandırmasını bekliyoruz” ifadelerini kullandı. Akşamları parkın bırakın içinden, önünden bile geçmeye çekindiklerini kaydeden çevre sakinleri, herkesin bundan olumsuz etkilendiğini dile getirdi.

ÖNÜMÜZÜ ZOR GÜRÜYORUZ

'agazete'ye konuşan çevre sakinlerinden Ali Erdem “Nilüfer, etrafı plazalar ile dolu Atapark, geceleri karanlığa bürünmüş vaziyette çünkü aydınlatma yok. Haliyle kapkara bir ortamda önünüzü zor görüyorsunuz. Öyle ki yürürken başınıza bir iş gelmesi an meselesi. Allah korusun biri çocuğunuzu alıp kaçsa, görmeniz mümkün değil. Nilüfer’deyim ve ben de gülümsemek istiyorum” dedi.

Yenibağlar’da çöpler git gide çoğalıyor!

 

Tüm aramalarımıza ve bildirilerimize rağmen nedense Yenibağlar pazar alanının altındaki çöpler bir türlü temizlenmiyor. Çevredeki insanların çöp konteyneri almayıp etrafa çöp atmaları bir türlü yasaklanmıyor. Dolayısıyla evler sivrisinek doldu ancak bu kez de  ilaçlama yapılmıyor.

Nedim GÖK

Lütfen duyarlı olalım!

Hamitler Mahallesi 3. Avcı Sokak’ta bulunan çöpler günlerce yığılıyor, temizlenmiyor. Etraftakiler çöplerini, yerlere atıyor uyarılmıyor. Sivrisineklerden çocukların hastalık kapmaları mı bekleniyor? Bunların düzelmesi için lütfen vatandaş ve belediyeler: Lütfen duyarlı olalım!

Ayşenur Yılmaz

 Servisiniz 1 saat10 dakika dolaştırdı!

10 Haziran 2018 tarihinde, Bursa - İstanbul 13:30 seferi ile seyahat ederek gelmiş olduğum Yeni Dudullu terminaline 15:15’de iniş yapmıştım. Ancak 15:20’de binmiş olduğum 34 ** 61** plakalı Kadıköy servisiniz beni tam 1 saat 10 dakika dolaştırarak, önce Üsküdar sonra Harem ve en son dolambaçlı yollardan Kadıköy’e saat 16:30’da bıraktı. İlgili servis hizmetinizden de şikayetçiyim. Çok sevdiğim şirketimden beni ayrılmak zorunda bırakırsa suçlu ben değil sizin servis yöneticilerinizdir bilgilinize...

Feride BAĞCIEn büyük ‘engel’ kaldırım işgali

 Nilüfer Belediyesi’nin Görükle’de bulunan zabıta görevlileri görevlerini yapmıyorlar. Köy içi olarak bilinen Atatürk Caddesi’ndeki kahvehaneler, zaten dar olan kaldırımı işgal ediyorlar.

ORTADA KALDIRIM KALMIYOR

Neticede zaten dar olan kaldırıma bir araç park edilip ve bir de masa sandalye atılınca, ortada kaldırım diye bir şey kalmıyor! Neden kaldırımlara çözüm üretilmiyor ve asıl sahiplerine, vatandaşlara bırakılmıyor. Bölge kahvehane için yeterli alana sahip değil ise o zaman neden caddede 10 taneye yakın kahvehane var ve bunlara neden ruhsat veriliyor?Ne olacak bu asfaltın hali

Defalarca belediyeye başvursak ta, muhtarlıktan talep yapsak ta, bir türlü binamızın önüne asfalt attıramadık! Merak ettik haliyle; Nereye başvuralım ki binamızın önüne asfalt dökülsün. Hiç olmazsa yolunu gösterin de oraya gidelim.

2 SENEDİR ASFALT DÖKTÜREMEDİK

2 senedir bu binada oturuyorum ancak halen asfalt döktüremedik. 4 defa dilekçe ile başvuruda bulunduk. Bir alt sokağın asfaltı yapıldı bizimkisi yapılmadı. Sorun ne çözemedik. Aynı şekilde park da yapılacak denildi ancak o da yapılmadı bekliyoruz… Bu durum ‘Gülümseyin Nilüferdesiniz’ sloganına  yakışmıyor diye düşünüyoruz.

 Saygılarımızla

Demirci Mahallesi Dilek (390) Sokak No:65 Nilüfer/Bursa

***

Koku evlerimizin

içine kadar giriyor

Yıldırım Şirinevler Mahallesi, 1. Aydemir Sokağı sakinleriyiz. Bulunduğumuz sokağın kanalizasyon giderleri kokusu evlerimizin içine kadar vuruyor. Gerekli ilaçlamanın en kısa sürede yapılmasını önemle rica ederiz.

Saygılarımızla

Sokak Sakinleri

 ***

Park temizliği ve  bahçe sulaması yapılmıyor!

Kaplıkaya Mahallesi, DSİ - Butikyak ve diğer sitelerde park temizliği ve bahçe sulaması yapılmıyor. Konuyla ilgili Belediye Park Bahçeleri’ni aradığımızda “Eleman eksiğimiz var, yeni alımlar olacak ve yeni işe alımların ne zaman olacağının belli olmadığından o zamana kadar ilgili hizmetler tam alınmayacaktır” deniliyor. Bu durumda merak ediyoruz, bizler o zamana kadar ne yapmamız gerekiyor? Ne yazık ki bu süreçte çimler kuruyor. Bu sebeple Yıldırım Belediyesi’nin acilen buna bir çare bulmasını istiyoruz.

 Site sakinleri

İDO'ya önerim sitenizigözden geçirin

İstanbul Deniz Otobüsleri, kısa adı İDO’nun yeni sitesi, mobil uygulaması ve müşteri hizmetleriyle tam bir fiyasko olma yolunda ilerliyor. Bir hafta önce mobilden bilet alayım dedim, koltuk seçimi olmadığından otomatik koltuk seçimine mecbur bırakıldığınızı gördüm. Dolayısıyla biletimi web sitesinden almak zorunda kaldım.

DAHA KOMİK BİR CEVAP OLAMAZDI

Web sitesinden almaya çalışınca da İDO kredi kartımdan paramı çekti fakat bilet bilgilerim oluşmadı. Bununla ilgili çağrı merkezini aradığımda ise, bu sorunun her zaman olduğun ve bu konu hakkında bir şey yapamadıklarını dile getirdiler! Doğrusu bu kadar komik bir cevap olamazdı. Bana göre şu an bir kurumun nasıl bu kadar kötü yönetilir örneğidir İDO. Bu sistemi yapanlar, yaptıranlar, yönetenler koltuklarında nasıl rahat oturuyorlar anlamış değilim. Başka yerde olsalar iki dakika duramazlardı vesselam. İDO müşterisini kaybetmeden özüne dönmeli.
 

Saygılarımla

Selim PAŞA

 ***

 İDO maddi ve manevi zarara uğratıyor!

31 Mayıs 2018 xmmlly PNR ile almış olduğum arabalı bilet için önceden aranmadığım gibi sabah Yalova’da tam gemiye binecekken araçlı geminin iptal edildiğini, sadece yaya için gemi olduğunu öğrenmiş bulundum. Bununla ilgili uğradığım zarar 200 TL’dir. Zira aracımı bırakmamak için Topçular üzerinden tekrar Pendik ilçesine gitmek zorunda kaldım. Hem zaman hem maddi kayıp.

HİÇ BİR YETKİLİ SESİMİ DUYMUYOR

Yine 05 Haziran 2018 saat 21:00’da Pendik Yalova olan biletim PNR pppxjg. Tam iskeleye geldiğimde seferin iptal edildiğini öğrendim. Tabi Yalova’ya dönmek için başka bir imkan olmadığından 4 saat süren uğraşlarla Topçular üzerinden döndüm. Maddi ve manevi zararım oldu. Lütfen artık 10 günde 2. kez oluyor bu durum. 500 TL zararım var. Şikayetçiyim. Ancak İDO’nun resmi sitesine de yazmış olmama rağmen hiçbir yetkili sesimizi duymuyor!

Murat Bey

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500