Advert
Kadın Meclisi’nin Körfez Çıkarması
Sevinç Çelebi

Kadın Meclisi’nin Körfez Çıkarması

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi, Anneler Günü münasebetiyle körfez turu düzenledi. Etkinliğe katılan 350 kadın bir yandan güzel havanın ve denizin tadını çıkarırken, diğer yandan canlı müzik eşliğinde doyasıya eğlendi.

Anneler günü kapsamında düzenlenen etkinliğe, 17 İlçenin Kent Konseyleri ve Kadın Meclisi davet edildi. Turun başında, kaptan köşkünden katılımcılara seslenen Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, konuşmalarıyla herkesi kucakladı.

BAŞKANA TEŞEKKÜR

Kocabıyık, “Başta, bu çok önemli olan Anneler Günü’nde, 350 kadının bir araya gelmesine sebep olan çok değerli Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş’a ve turumuza katılan tüm kadınlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum. Kendim de dahil, her birinizin tek tek Anneler Gününü kutluyor ve bol eğlenceli bir gün diliyorum. Bursa Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi ve Kadın Meclisi olarak her zaman kadınların ve annelerin yanında olduk ve Allah’ın izniyle olmaya da devam edeceğiz.

SEVGİYLE KUCAKLIYORUZ

Ve bugün, bu çok özel ve önemli günde birlikte olmaktan çok mutluyuz. Aramızda Yıldırım, Osmangazi, Nilüfer, Gemlik, Büyükorhan Orhaneli ve İznik Kent Konseyi Kadın Meclisi Gönüllüleri, Kadın üzerine faaliyet gösteren STK temsilcileri, Kadın Muhtarlarımız, 7 Mart Çalıştayına destek verenler ve tüm Bursa’dan katılımcılarımız var. Kadın Meclisi olarak sizlerle kucaklaşıp güzel bir gün yaşayalım istedik ve işte ‘Buradayız’ şeklinde konuştu.

”HER DERDE DEVA İMİŞ”

Annelerin önemine de değinen Kocabıyık, “Ana başa taç imiş, her yerde ilaç imiş, bir evlat pir olsa da, anaya muhtaç imiş” demiş Yunus Emre. Annelerimiz her daim başımızın tacıdır. Ve bizim bugün Annelerimizle bir araya gelmemize sebep olan, desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Alinur Aktaş’a Kent Konseyi’ne ve yürütme kurulu arkadaşlarıma bir kez daha çok teşekkür ediyorum. Sevgisiyle dünyamızı değiştiren tüm Annelerimizin günü kutlu olsun.

EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Yönetimi tarafından organize edilen, Kadın Meclis Üyeleri, İlçe Kent Konseyi  Meclisleri, Çalışma Grupları, Kadın Muhtarlar, Hemşeri Dernekleri Kadın  temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşen, “Mavi tur Anneler Günü” etkinliğinde, emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyoruz...” dedi.

PEMBE BALONLAR SEVGİ VE BARIŞ İÇİN YÜKSELDİ

Annelerden:

“Sımsıcak duyguları harekete geçiren evlatlarımız adına, fedakârlığın sınırsızlığı sembolünü çizmek, kuşlarla yarışmak, dalgalara eşlik edercesine rüzgarla dans etmek üzere sevginin, şefkatin vücut bulduğu mekândan, yüzlerce anne kalbinden, umut, bir kez daha görünmez minik kanat çırpmalarıyla, pembe balonlarımızı gökyüzünün maviliklerine sevgi ve barış için bırakıyoruz…”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500